2025./2026. mācību gads

Rīgas skolu futbola festivāls

Rīgas skolu futbola festivāls

Rīgas skolu futbola festivāls nav sacensības, tas tiek rīkots kā futbola svētki ar dažādām aktivitāšu stacijām. Futbola festivālu izglītojamie ļoti gaida, jo tā ir iespēja sportot lielā un plašā sporta hallē, vienmēr visi saņem pārsteiguma balvas un kopā ar komandu tiek pildīti visdažādākie uzdevumi.
Šogad futbola festivālā Rimi Olimpiskajā sporta centrā piedalījās ap 500 bērnu no dažādām Rīgas skolām, starp viņiem arī mūsu skolas otrās un trešās klases skolēni. Divu aktīvu stundu laikā izglītojamie piedalījās 12 dažādos aktivitāšu punktos, katrā no tiem saņemot uzlīmi par izpildītajiem uzdevumiem. Piemēram, aktivitāšu punktā “Esmu uzmanīgs futbolists” izglītojamie savstarpēji saspēlējoties ar balonu spēlēja ko līdzīgu volejbolam, bet “Esmu precīzs futbolists” meta aplīšus mērķī.


Kā jau katru gadu viena no aktivitātēm bija zīmēšana un futbola spēle. Šogad viens no pasākuma atbalstītājiem bija Splat Special zīmola zobu pastas ražotājs, un izglītojamie, fotografējoties ar šī zīmola aksesuāriem, veidoja sava veida reklāmu.
Noslēgumā dalībnieki tika pie pārsteiguma balviņām starp kurām bija gan Stelpes minerālūdens, gan saldējums Eskimo.

Eiropas sporta nedēļa

Eiropas sporta nedēļa

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā šogad norisinājās desmito reizi. Nedēļas galvenais mērķis veicināt cilvēku sportisko aktivitāti ikdienā un ilgtermiņā.

Latvijā Sporta nedēļas laikā tika sarīkoti 505 pasākumi, piedalījās 57 000 dalībnieku – 50 sporta veidos.

Mēs Eiropas Sporta nedēļā “BeActiv” piedalāmies trešo reizi visi 1.-12. klašu skolēni. Šoreiz izvēlējāmies tēmu “Sporta spēles vieno – futbols, florbols, basketbols”.

Katra no dienām bija veltīta kādam no iepriekšminētajiem sporta veidiem. Pirmās dienas sporta aktivitātes bija veltītas futbola tēmai.

Vienā no uzdevumiem futbola bumba bija jātrāpa cauri konusiem jeb vārtiem. Saskaitot kopējo klases trāpījumu skaitu labāko rezultātu uzrādīja 11.b, 11.a, 3.a klase un 2.a un 8.b klase.

Otrajā uzdevumā bija nepieciešama veiklība, bumbas ripināšanā ap šķērsli. Noslēdzošajā – trešajā uzdevumā dalībniekiem nācās apvienot ātrumu un veiklību bumbas vadīšanā ar kāju, līklocī starp konusiem. Uzdevumu visātrāk veica 8.a, 11.b un 3.a klase. Par dienas uzvarētāju kļuva 11.b klase.

Eiropas sporta nedēļas turpinājumā otro dienu veltījām florbola aktivitātēm.

Līdzīgi kā pirmās dienas uzdevumos arī florbola stafetēs viens no uzdevumiem bija trāpīt piespēli vārtos. Vislabāk ar uzdevumu tika galā 8.b un 9.b klase un 11.a un 7.b klase.

Pirms galvenā stafešu dienas uzdevuma bija iespēja izmēģināt bumbiņas vadīšanu vienkāršotā distancē. Lielā daļa skolēnu ļoti centās pārvietoties tā, lai florbola bumbiņa būtu tieši pie florbola nūjas lāpstiņas kā mācījušies stundā, bet tas ne vienmēr izdevās un bumbiņa tika pazaudēta un pavadītais laiks distancē kļuva ilgāks.

Lielo stafetes uzdevumu visātrāk paveica 11.a, 6.b, 8.a un 8.b klases. Florbola dienas ātrākās un trāpīgākās klases titulu ieguva 11.a klase.

Eiropas Sporta nedēļas noslēgumā – stafetes ar basketbola elementiem.  Vienā no pirmajām stafetēm atkārtojām dribla tehniku. Paņemot bumbu no apļa ar driblu tā tika nogādāta līdz otram aplim, kur bumbas tika samainītas un sekoja tas pats uzdevums atpakaļ pie komandas. Visgrūtākais visiem likās uzdevums, kurā driblējot ar vienu roku ar otru vajadzēja pārcelt konusus. Brīdī, kad notika konusa satveršana tika aizmirsts par driblu, savukārt driblējot bija grūti koncentrēties konusa satveršanai. Jaunāko klašu skolēni pie katra konusa izpildīja bumbas atsitienu pret grīdu un tad pārcēla konusu. Pie klasiskajiem basketbola uzdevumiem pieskaitāmi metieni grozā un uzdevums ar šķēršļu apdriblēšanu.

Jaunāko klašu skolēni basketbola soda metienus izpildīja zemajos grozos. Soda metienu uzdevumā vislabākos rezultātus uzrādīja 8.b, 12.a, 12.b, 5.a un 2.a klases audzēkņi. Savukārt šķēršļu trasē labāko laiku uzrādīja 12.a, 12.b un 11.a kā arī 8.b klases audzēkņi. Basketbola dienas uzvarētāja titulu saņēma apvienotās 12.a un 12.b klases komanda.

“Desmit gadi Eiropas Sporta nedēļai Latvijā un visā Eiropā ir apliecinājums tam, ka kustība spēj vienot, iedvesmot un radīt pārmaiņas”. Arī mūsu skolas skolēni kopā ar sporta pedagogiem jau vairākus gadus ir šīs kustības aktīvi atbalstīji. 

Latvijas Dzelzceļa muzejā 5.a un 6.a

Latvijas Dzelzceļa muzejā 5.a un 6.a

“Latvijas skolas soma” ietvaros 5.a un 6.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Latvijas Dzelzceļa muzeju, kur piedalījās aizraujošā nodarbībā “Vilciena veidošana”. Tā bija iespēja tuvāk iepazīt dzelzceļa pasauli un saprast, kā vilcieni darbojas.

Nodarbības sākumā skolēni apskatīja muzeja ekspozīciju, kur redzēja īstus tvaika un dīzeļvilcienus, uzzināja daudz jauna par vilcienu vēsturi, uzbūvi un mašīnistu darbu. Skolēni ar interesi klausījās gida stāstījumā, apskatīja senus priekšmetus, kas agrāk izmantoti dzelzceļa darbā – biļešu kompostierus, formas cepures, signālus un citus instrumentus.

Pēc ekskursijas notika radošā darbnīca “Vilciena veidošana”, kur skolēni paši veidoja savu vilcienu modeli no kartona.. Darbnīcā valdīja radoša un draudzīga atmosfēra – visi palīdzēja cits citam un ar lepnumu parādīja savus darbus.

Nodarbības noslēgumā skolēni dalījās iespaidos par redzēto un izveidoto, saprotot, cik daudz darba un zināšanu nepieciešams, lai īsts vilciens varētu kustēties pa sliedēm.

Skolēnu atsauksmes

  • “Man visvairāk patika sēdēt īstā lokomotīvē un redzēt, cik daudz pogu tur ir!”
  • “Man visvairāk patika makets ar kustīgo vilcienu un pasažieriem – izskatījās kā īsts!”
  • “Patika, ka varējām iekāpt vilcienā un apskatīt, kā tur viss darbojas.”
  • “Muzejā bija tik interesanti! Es gribētu tur atgriezties un vēlreiz apskatīt tvaika lokomotīvi.”
Rudens ekskursija uz Ilzenbergas muižu, Jodupi, Rokišķiem Lietuvā

Rudens ekskursija uz Ilzenbergas muižu, Jodupi, Rokišķiem Lietuvā

Agrāk nekā parasti ikdienā, 16. septembrī pulcējāmies skolas vestibilā, lai jau pulksten 8:00 izbrauktu Lietuvas virzienā. Kopā ar vēl sešu klašu skolēniem piepildījām autobusu un devāmies ceļā – 8.b, 9.b, 10.a, 11.a, 11.b, 12.a un 12.b klase.

Pirmā apstāšanās paredzēta Ilzenbergas muižā Rokišķu rajonā. Muiža atrodas tikai nepilna kilometra attālumā no Latvijas Lietuvas robežas. Tomēr mazliet mulsinoša likās pati robežas šķērsošana netālu no Neretas.             Aptuveni divas stundas bijām braukuši pa salīdzinoši plašu un labi asfaltētu ceļu Daugavpils virzienā, līdz neilgi pēc Neretas sekoja norāde Lietuvas robežas virzienā. Nogriežoties no šosejas nonācām uz salīdzinoši šaura zemes ceļa, kurš 6 km garumā kļuva aizvien šaurāks un līkumaināks un pauguraināks. Ar pretī braucošo vieglo automašīnu samainījāmies līkumā, jo uz taisnā ceļa tas nezin vai izdotos. Turpinot ceļu, pēkšņi likās, ka esam iebraukuši kādas mājas pagalmā, tur skraidīja  suns un rotaļājās bērns, bet tad ieraudzījām Lietuvas robežu.

Pēc nepilna kilometra iebraucām stāvlaukumā pie Ilzenbergas muižas. Cauri teritorijai, par kuras lielumu mums sākumā nebija ne jausmas, nāca mūsu gids, kurš tik ļoti iederējās apkārtējā ainavā ar hūti un lietussargu spieķa vietā. Kopā ar viņu apskatījām gan Ilzenbergas muižas āra teritoriju, gan pabijām muižas telpās.

Muižas teritorija ir ļoti sakopta un joprojām notiek teritorijas labiekārtošanas darbi. Ilzenbergas muižā ierīkota lielākā biodinamiskā saimniecība Baltijā, ar milzīgu naturālo saimniecību. Klausoties gida stāstījumā uzzinājām, ka muižā ir vistas, govis, aitas, tītari, zosis un buļļi. Vēsturiskajā dārzā aug ābeles, plūmes, ķirši un bumbieres. Uz vietas vairākos cehos ekoloģiskā produkcija tiek pārstrādā un tiek ražota produkcija, ka ir iespējams degustēt un iegādāties.

Muižas lepnums ir vieni no lielākajiem vīnogulāju stādījumiem Lietuvā. Iepazinušies ar teritoriju, devāmies apskatīt muižas iekštelpas. Lai arī muižas vecie rasējumi nav saglabājušies, muiža atjaunota klasicisma stilā, iekārtojot greznu interjeru. Lielajā zālē ozolkoka parketam veidots grezns raksts. Lustras veidotas no Itāļu kristāla un arī mēbeles vestas no Itālijas. Augšstāvā izvietoti lielāki un mazāki apartamenti, kuros ikviens var pārlaist nakti. Savukārt pagrabstāvā iekārtots vīna pagrabs un degustāciju telpa. Arī mums bija iespēja nobaudīt Ilzenbergas muižā ražoto produkciju. Vienā no zālēm bija klāts galds ar vairāku veidu gaļas izstrādājumiem, maizi, sviestu un cepumiem, medu, ievārījumu, sieriem, kefīru un airanu.

Dodoties uz autobusu gājām cauri vēl neredzētajai parka daļai, atklājot aploku ar alpakām un dīķi ar melnajiem gulbjiem. Pašā teritorijas nomalē skatam atklājās helikoptera nolaišanās laukums. Stāvlaukuma malā novietots liels vides objekts – kartupelis. Tā izmēri atbilst izmēram, cik daudz kartupeļu vienā dienā apēdot lietuvieši.

Pēc pavisam īsa, desmit minūšu pārbrauciena apstājāmies Jodupē, kas slavena ar lietuviešu virtuves deserta  – šakotis gatavošanu pēc tradicionālām tehnoloģijām. Šakotis ir iekļauts Lietuvas Nacionālā kulinārā mantojuma fondā. Šis īpašais izstrādājums pēc izskata atgādina egli. Vispirms devāmies apskatīt rūpniecisko cehu, kurā šakoša pagatavošanu atvieglo elektriskās krāsnis, tomēr tas nepārtraukti jāpieskata aplejot ar mīklu un nedaudz pagriežot. Otrajā telpā, kas aprīkota ar ērtiem krēsliem apmeklētājiem, vērojām šakota cepšanu malkas krāsnī. Lai izceptu vienu izstrādājumu nepieciešamas aptuvenu trīs stundas.

Neiztikām arī bez deserta degustācijas. Sekojot pieprasījumam “šakota meistari” šo izstrādājumu cep ne tikai no tradicionālajiem kviešu miltiem, bet arī kukurūzas, pilngraudu speltes kviešu, auzu un griķu miltiem. Mīkla pēc konsistences ir līdzīga pankūku mīklai. Ar atšķirību, ka tiek pievienots saldais krējums un sviests, bet galvenā sastāvdaļa ir milzīgs daudzums olu.

Iemēģinājuši roku cepšanas meistarklasē mūsu ceļš tālāk veda uz Rokišķiem, kur apstājoties pilsētas centrā veltījām laiku pusdienu pauzei.Diena joprojām bija izdevusies un spīdot saulei uzsākām ceļu atpakaļ uz Rīgu. Mājupceļā mūs pāris reizes pārsteidza ļoti stiprs lietus, bet iebraucot Latvijā pie Skaistkalnes jau atkal spīdēja saule un kalnā esošā Skaistkalnes baznīca likās tik varena un pārsteidzoša.

Vēl mazliet pacietības, jautru smieklu un jau atgriezāmies skolas pagalmā.

Turpinājumā 12.a klases skolēnu domas par redzēto un piedzīvoto:

  • Ekskursija bija ļoti interesanta, devāmies uz Lietuvu. Bija iespēja pavadīt laiku ar draugiem un uzzināt kaut ko jaunu.
  • Pirmā vieta, kur nokļuvām likās sākumā garlaicīga. Bija milzīgs kartupelis, tālāk dodoties pie milzīgas skaistas baltas mājas saka jau palikt stipri interesanti. Ieejot iekša aizrāvās elpa, tik ļoti skaisti viss bija un interesanti. Bija iespēja degustēt produkciju,  vislabākais likās siers. Otrajā pieturvietā, kur nokļuvām bija interesanti. Varēja nogaršot šakotis un redzēt kā tos taisa. Trešajā vietā bija 1 stunda, lai pastaigātos, tas  manuprāt bija par maz, bet bija interesanti pastaigāt nezināmā vietā.
  • Ekskursijā man patika klausīties par pils vēsturi un degustēt dažādus gardumus, kā arī vērot, kā tiek gatavots Lietuvas tradicionālais ēdiens, un pavadīt laiku ar draugiem autobusa braukšanas laikā bija brīnišķīgi.
  • Ekskursija bija interesanta, tur pirmajā vietā gids bija kā Šerloks Holmss un interesanti stāstīja. Mēs varējām paēst garšīgus ēdienus un dzert daudz kefīra. Kur cepa šakoti arī bija smuka un interesanta vieta.
  • Ekskursija uz Lietuvu kopumā man patika, taču bija arī savas nianses. Bija interesanta vieta, brīnišķīgi skati, bet trūka laika un gribējās vēl.
  • Man ļoti patika muiža. Tā bija skaista un bija sajūta, ka tā ir pils. Dārzi bija ļoti sakārtoti un grezni. Šakota cepšana bija ļoti interesanta. Bija garšīgi.
  • Ekskursija uz Lietuvu ar visu vidusskolu bija kā labs saliedēšanās brauciens. Man viss likās interesants. “Šakotis” gatavošanas veids. Es beidzot uzzināju kā taisa “Šakoti”. Vēl man bija jaunums, ka Lietuvā arī tiek audzēti vīnogu lauki, jo man likās, ka tas ir iespējams tikai Latvijā. Ekskursija bija izdevusies 10/10.

Rimi Rīgas maratona Skolu kausa apbalvošana

Rimi Rīgas maratona Skolu kausa apbalvošana

Īsi pirms jaunā mācību gada sākuma, Rimi Rīgas organizatoru komanda kopā ar IZM aicina labāko skolu pārstāvjus uz tikšanos Izglītības ministrijas telpās.

Kā jau ierasts pedagogus sveica maratona idejas autors Aigars Nords, Izglītības un zinātnes ministre Dace Melbārde un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna.

Pavisam maratonam bija reģistrējušies skolēni no 70 izglītības iestādēm, mūsu skolas komanda iekļuva labāko 40 komandu skaitā un saņēma atzinības rakstu par dalību skolu kausā.

Šī gada 17. un 18. maijā 31 mūsu skolas maratonists piedalījās Rimi Rīgas maratona  skriešanas svētkos. Sestdien 17. maijā 15 dalībnieki startēja DPD jūdzes skrējienā, bet svētdien 16 skrējēji piedalījās 6 km distancē. Pavisam 6 km distancē startēja aptuveni 40 000 skrējēju.

            Labākos rezultātus DPD jūdzē uzrādīja Daniels Stolers un Estere Stolere ierindojoties attiecīgi 84. un 54. vietā savā vecuma grupā. Ātrākie 6 km garajā distancē – Daniels Stolers un Artūrs Jevsejevs attiecīgi ieņemot 131. un 50. vietu savā vecuma grupā. Distancēs kopā ar skolēniem devās sporta skolotājs Marks, kurš DPD jūdzē ierindojās 14. vietā, bet 6 km distancē uzrādīja 7 labāko rezultātu savā vecuma grupā.