Februāra mēnesī skolā pārrunājām par tautas tradīcijām, kas ir līdzīgas gan latviešu, gan krievu folklorā. Latviešu folklorā ir Meteņi, bet krievu – Masļeņica. Metenis un Masļeņica iezīmē ziemas beigu un pavasara sākuma tuvošanos.
Abu tautu kopīgās tradīcijas ir tās, ka šajās dienās jāiet ciemos, vēlams vizināties ar ragavām vai pajūgā, jāklāj bagātīgs mielasta galds. Latviešu galdā parasti ir apaļi pīrāgi (dažos novados Meteņus sauc par Pīrāgu dienu), zīdenis – gaļas, pupu un putraimu vira, cūkas galva, savukārt, Masļeņicai raksturīgas visdažādākās pankūkas.
Masļeņicā bija jāgatavo liela salmu lelle un tā krāšņi jāsaģērbj. Līdzīgi kā Bluķa vakarā bluķi, Salmu lelli nēsāja pa ciemu un nobeigumā sadedzināja lielā sārtā. Uguns dažādu tautu folklorā simbolizē sauli, gaismu, siltumu un dzīvības spēku.
Skolēnu mīļākā tradīcija Masļeņicā, protams, ir pankūku cepšana un ēšana.
7.a klases skolēni pankūkas cepa katrs savās mājās, bet kopīgi klāja galdu klasē, krievu valodas stundā kopā ar skolotāju pārrunājot par citām Masļeņicas tradīcijām.
1.a, 3.a un 4.a klases skolēni kopā ar savām mājturības un tehnoloģiju skolotājām visu darīja paši – gan taisīja mīklu, gan cepa pankūkas, gan klāja galdu. Protams, prieks bija neizsakāms!
1.b un 3.b klases skolēni Masļeņicu svinēja katrs savā klasē.
Diemžēl, laika apstākļi nebija piemēroti āra aktivitātēm! Izpalika gan slidināšanās, gan vizināšanās ar ragaviņām, gan pikošanās – laiks bija īsti pavasarīgs – slapjš un dubļains.
Iespējams, ka kādu citu gadu saņemsimies arī Salmu lelles izgatavošanai.