2021./2022.mācību gads


Smilšu aplikācija -projekts “Latvijas skolas soma”.

19. maijā, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, Rīgas 66. vidusskolas pedagogi sadarbībā ar kompāniju “Smilšu kino” novadīja 1.-4.b klašu skolēniem radošo meistarklasi.

Skolēni saņēma video ierakstu, kurā smiltīs tiek izzīmēts īss ieskats izrādē “Apkārt pasaulei”, uzzīmēta Latvija, kā arī attēlots smilšu animācijā personalizēts sveiciens mūsu skolai. Tas viņiem bija liels pārsteigums.

Lasīt vairāk>>>ŠEIT

6.a ar “Latvijas skolas somu” uz Laboratorium

Vakar mēs ar klasi devāmies uz Laboratorium. Mēs šo ekskursiju ļoti gaidījām, jo šķita, ka būs ļoti interesanti. Uz vietu, kur notika nodarbība, mūs aizveda skolas autobuss. Ceļš veda gar Daugavu, Nacionālo bibliotēku, atjaunoto Āgenskalna tirgu u.c.

Atbraucot, mums bija atbildīgs uzdevums – jāpalīdz nokļūt uz leju līdz ieejai pa diezgan slīpu un garu “rampu” klasesbiedram, kurš pārvietojas ratiņkrēslā. Šajā brīdi mums visiem bija skaidrs, ko nozīmē “vides pieejamība”. Bija skaidrs, ka bez palīdzības pa šādu rampu neviens patstāvīgi nevar tikt ne lejā, ne augšā.

Mūs sagaidīja mūsu nodarbības vadītājs, kas bija tērpies baltā halātā. Ieskatoties, sapratām, ka viņš jau ir kaut kur redzēts. Labi padomājot, atcerējāmies, ka viņš piedalījās TV raidījumā “Kas Te? Es Te!”. Mēs uzreiz devāmies uz telpu, kur notika nodarbība un visi eksperimenti. Visa nodarbība bija saistīta ar filmu “Dvēseļu putenis”, kurā atainoti Pirmā pasaules kara notikumi.

Lasīt vairāk >>> ŠEIT

6.a-Eiropas eksāmenā

“Eiropas eksāmens” notiek jau astoto gadu. Šogad eksāmens notika 7., 8. un 9. maijā, to varēja pildīt sev ērtā laikā, jebkurā no dienām, bet tikai 1 reizi.  Eksāmenā var piedalīties sākot no 1. klases. Skolēni ir sadalīti pa vecumposmiem: sākumskola, pamatskola un vidusskola. Var piedalīties arī pieaugušie, pie tam divās grūtības pakāpēs: pamata un izaicinājuma. Katru gadu, atzīmējot Eiropas dienu, arvien vairāk skolēnu un pieaugušo piedalās tiešsaistes testā – pagājušajā gadā Eiropas eksāmenā piedalījās 37 611 dalībnieki.

Mūsu 6.a klase šādā eksāmenā piedalījās pirmo reizi. Nolēmām iet “uz visu banku” – skolotāja reģistrēja dalībai visu klasi, pēc tam pieteica nominācijai “aktīvākā klase”. Lai varētu pieteikties šai nominācijai, bija jāpiedalās 100% visiem klases skolēniem, pabeidzot testu katram jāveic ekrānšāviņš.  Pēc anketas aizpildīšanas visi ekrānšāviņi  apkopotā veidā bija jānosūta organizatoriem izlozei. Tā kā diezgan cītīgi visu aprīļa mēnesi bijām gatavojušies, eksāmens likās diezgan viegls. Mūsu vecumposmā bija jāatbild uz 20 dažādiem jautājumiem. Nobeigumā ikviens dalībnieks e-pastā saņems Apliecinājumu par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu. Ceram uz labiem rezultātiem!

Māmiņu dienas koncerta ieraksts

Māmiņa ir tuvākais un mīļākais cilvēks, kurai vienmēr var pieglausties, kurai var pastāstīt par visu, visu… Māmiņa ir tā, kas vienmēr sapratīs un atbalstīs.

Kā ierasts, arī šogad mūsu skolā tika sveiktas un cildinātas māmiņas. Tā kā klātienes koncertus pēc Covid – 19 pandēmijas neesam atsākuši, tad notika priekšnesumu filmēšana – koncerta video ieraksts.  

Koncertā skanēja gan skaista, sirsnīga dzeja, ko skolēni apguva skolotājas  A.Drākes vadībā,  gan skanīgas un mīļas dziesmas 1. – 4.klašu kora (skolotāja Z.Lūse), 5. klases un 8. klases izpildījumā (skolotāja B.Lasmane). Skanēja arī dziesma 1. – 8. klašu kopkora izpildījumā. Šoreiz diriģēja skolotāja Z.Lūse, bet pie klavierēm bija koncertmeistare skolotāja B.Lasmane. Šīs dziesmas pavadījumu kuplināja solists – 5. klases skolnieks Ričards, kurš spēlēja korneti. Koncertu kuplināja skaisti dejas soļi skolotājas S.Jaroščukas vadībā.

Par filmēšanu vairāku dienu garumā rūpējās 6. klases skolnieks Renārs, tehnisko atbalstu nodrošināja 8. klases skolniece Mona. Skolotāja I.Purmale rūpējās par visu ierakstu videomontāžu.

Paldies visiem, kas piedalījās koncerta ieraksta tapšanā! Patiesi sirsnīgs, skaists koncerts!

2.a un 3.a klase Rīgas Zoo

Visvairāk dzīvnieku sugu vienuviet var apskatīt Rīgas Zoodārza Tropu mājā. Tāpēc šogad aprīlī apmeklējot Rīgas zooloģisko dārzu, izvēlējāmies ekskursiju “Dzīvnieku maņas tropu mežā”. Uzzinājām, kā Tropu mājas iemītnieki uztver pasauli, un pētījām dzīvnieku pielāgojumus dzīvei dažādās vidēs. Noskaidrojām:

 • Cik jutīgi ir krokodili un zirnekļi?
 • Cik labi redz vardes?
 • Cik acu ir zirneklim vai kukainim?
 • Kam ir visgarākās ausis?
 • Kā sataustīt, ja pirkstu nav – piemēram samam?
 • Kā pasauli uztver čūskas?
 • Cik labi spēj saost skudras?

Uzzinājām, kādas maņas piemīt dzīvniekiem un kā šīs maņas attīstītas katram no mums.

12.klases projekts “Lieldienas”

Sagaidot pavasara lielākos svētkus – Lieldienas, skolā notika projekts, kurā 12.a klases  skolēni  vadīja nodarbības mazākumtautību sakumskolas  skolēniem.

Vidusskolēni stāstīja gan par latviešu tautas Lieldienu tradīcijām, gan par šo svētku nozīmi kristīgajā ticībā. Arī sākumskolas skolēni stāstīja par Lieldienu svinēšanu savās ģimenēs – par olu kaujām, šūpošanos, Lieldienu ēdieniem – kuļičiem un pashu.

Pēc tam sekoja Lieldienu dziesmu dziedāšana, rotaļas un spēles. Īpašu sajūsmu izpelnījās rotaļa “ Ragi, ragi”  un sacensības “ Kura komanda pirmā aiznesīs olu karotē?”

Šī projekta ietvaros 12. klases skolēni padziļināja zināšanas par latviešu tautas Lieldienu tradīcijām,  pilnveidoja un paplašināja savas prasmes un iemaņas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; savukārt mazākumtautību sākumskolas  skolēniem šis projekts bija interesanta un aizraujoša pieredze, kā integrēties Latvijas kultūrā un tautā.

Projekta darba aizstāvēšana

Apvienojot mūziku un horeoterapiju, 12.a klases skolniece Gita sava izstrādātā projekta darba ietvaros 5.un 6. klašu skolēniem  stāstīja un demonstrēja  valša dejas un mūzikas pirmsākumus, vēsturi un attīstību.

Uzzinājām, ka gan vācieši un austrieši valsi sauc par “savu” un uzskata, ka tas radies no austriešu tautas dejas lendlera, gan arī francūži uzskata, par “savu”, ka tas radies no itāļu dejas “La costa”. Interesanti, ka gan “la costa”, gan “lendler” nozīmē vienu un to pašu – “pagrieziens”. Uzzinājām, ka ir gan lēnais – angļu, gan straujākais – Vīnes valsis. Klausījāmies pasaulē un Latvijā populārākos valšus, t.sk., Fr. Šopēna valšus, arī Em. Dārziņa “Melanholisko valsi”.

Nodarbības turpinājumā skolēni no klausītājiem kļuva par aktīviem dalībniekiem – viņi demonstrēja savas dejošanas prasmes, dejojot gan lēno valsi, gan Vīnes valsi.

Projekta ietvaros 5. un 6. klašu skolēni uzzināja daudz jauna un interesanta par valša (gan kā dejas, gan kā mūzikas žanra) attīstību, un atklāja, ka horeoterapija  un mūzika, kā mācību priekšmeti,  ir ļoti cieši savstarpēji  saistīti.

Gita ieguva pamatīgas zināšanas par mūzikas žanriem un deju, īpaši par valsi. Vēl viņa papildināja un pilnveidoja savas iemaņas un prasmes projektu  un kultūras pasākumu veidošanas un vadīšanas jomā.

Darba plānojums maijā un jūnijā

Mājas lapas sadaļā Skola/Dokumenti var apskatīt 2022. gada maija un jūnija mēnesī plānotos notikumus. Informējam, ka pasākumu plānojumā iespējamas izmaiņas!

Šujam zīdaiņu drēbītes Ļvovas un Kijevas Dzemdību namiem

Dizaina un tehnoloģiju mācību stundās 6. – 9. klašu meitenes kopā ar skolotāju Lolitu Sīmani šuj zīdaiņu krekliņus un biksītes.

Divu nedēļu laikā tapuši daudzi skaisti izstrādājumi. Visi šie jaundzimušajiem domātie apģērbi, sadarbībā ar Latvijas Ārstu biedrību, tika nogādāti Ļvovas (Ukraina) Dzemdību namam.

Šonedēļ sāksim šūt zīdaiņu krekliņus un biksītes, kurus pēc divām nedēļām nogādāsim Kijevas Dzemdību namam.

Projekts “Tīri zobi 1. un 2. klasēm

Projekta “Man ir tīri zobi!” nodarbības mērķis ir veicināt vispārējo un speciālo izglītības iestāžu pirmsskolas un 1. un 2. klašu izglītojamo mutes dobuma un zobu veselību, to saistot ar uztura paradumu ietekmi, kā arī motivējot pareizi un regulāri tīrīt zobus.

Nodarbībā piedalījās visas mūsu skolas 1. un 2. klases. Skolēni ar bažām gadīja šo nodarbību. Viņi jautāja vai tas būs ilgi, vai tas būs interesanti, kāpēc mums to vajag?

Kad ieradās lektore, skolēnu bažas ātri izgaisa. Nodarbības pagāja jaukā noskaņā, skolēniem aktīvi iesaistoties dažādu uzdevumu  veikšanā, domājot atbildes uz jautājumiem.

Skolēni uzzināja, kas ir zobu higiēnists un zobārsts, un cik bieži tas ir jāapmeklē, kā arī atkārtoja, cik bieži un kā pareizi jātīra zobi.

Domas dalījās runājot par veselīgiem un neveselīgiem produktiem. Bija mūžīgais jautājums, kāpēc bieži tas, kas ir tik garšīgs, reizē ir tik neveselīgs?

Interesi radīja zobu mulāža, ar kuras palīdzību lektore demonstrēja pareizus zobu un mutes dobuma kopšanas paņēmienus.

Jautrību un sacensības garu raisīja didaktiskā spēle “Pareizas ēšanas skola” Pēc nodarbības katrs bērns bez maksas saņēma vecumam atbilstošu uzdevumu grāmatu, zobu tīrīšanas kalendāru, zobu suku un frotē dvielīti.

Velosipēda vadītāja apliecība – 4.a

Mūsu skolā izglītojamie ceļu satiksmes noteikumus mācās fakultatīvajās nodarbībās no 1.klases. Katru gadu palielinot grūtības pakāpi un apgūstamo zināšanu daudzumu, skolēni pakāpeniski apgūst nepieciešamo. Pavasarī 4. klases skolēni ceļu satiksmes noteikumus ir apguvuši tā, lai spētu nokārtot CSDD testu un iegūtu velosipēda vadītāja apliecību. Noteikumi nosaka, ka apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma.

Gatavojoties eksāmenam skolēni mācījās teoriju gan no ceļu satiksmes noteikumu grāmatām, gan no interneta resursiem. Bija jāiemācās ceļa zīmes, jāzina noteikumi,  jāanalizē situācijas uz ceļa. Nepieciešamības gadījumā skolotāja Marita Bileskalne sniedza arī individuālas konsultācijas.

Pirms doties uz CSDD, skolas informātikas kabinetā tika kārtots izmēģinājuma eksāmena tests. Tā kā testu var kārtot neierobežotu reižu skaitu un tas ir bezmaksas, skolēniem bija iespēja trenēties gan skolā, gan mājās.

13. aprīlī centīgākie 4.a klases skolēni devās uz CSDD un nokārtoja velosipēdista vadītāja eksāmenu un ieguva vadītāja apliecību.

Lepojamies ar sasniegumiem

 Atzinību par augstiem sasniegumiem Latviešu valodas un literatūras valsts 48.olimpiādē  saņēma 11.a klases izglītojamais Marks Usāns.

Apsveicam!

Rīgas valstspilsētas Latviešu valodas un literatūras olimpiādē 11. – 12. klasēm  Markam Usānam, 11.a klase  – 2.vieta

Starptautiskais pilsoniskās izglītības pētījums

2. un 3. maijā 8.a klases izglītojamie piedalījās Starptautiskās izglītības sasniegumu novērtēšanas asociācijas (IEA) Starptautiskajā pilsoniskās izglītības pētījumā (IEA International Civic and Citizenship Education Study, IEA ICCS 2022). Šis ir pasaulē lielākais starptautiskais un vienīgais pilsoniskās izglītības pētījums. Pētījuma mērķis ir izpētīt jauniešu sagatavotību pildīt savus pilsoņa pienākumus, noskaidrot astoto klašu izglītojamo zināšanu līmeni pilsoniskajā izglītībā.

Pētījumā iesaistīti 1600 izglītojamie un gandrīz  400 pedagogi no aptuveni 30 skolām visā Latvijā. Izglītības politikas veidotājiem un pētniekiem elektroniskā datu ievākšana un pētījuma rezultāti ļaus novērtēt jaunā kompetencēs balstītā mācību satura pieejas efektivitāti.

IEA ICCS ir pasaulē lielākais starptautiskais un vienīgais pilsoniskās izglītības pētījums. Tā mērķis ir izpētīt jauniešu sagatavotību pildīt savus pilsoņa pienākumus, noskaidrot astoto klašu izglītojamo zināšanu līmeni pilsoniskajā izglītībā. Detalizētai situācijas analīzei nacionālā līmenī tiks sagatavoti aptaujas jautājumi, kas ļaus padziļināti izpētīt Latvijas izglītības sistēmai un pilsoniskās izglītības saturam nozīmīgus jautājumus. Līdztekus IEA ICCS pētījums ļauj iekļauties Eiropas Savienības un UNESCO ziņojumos un pārraudzīt valsts progresu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

Pētījums notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.6.2/17/I/001 “Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveide un īstenošana” ietvaros.

Padomi eksāmeniem

Šogad LU pasākums atkal notiks klātienē, bet ar iespēju sekot līdzi tiešraidē LU mājaslapā un Facebook. Pasākums plānots 6. maijā – LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā.

Vairāk >>>ŠEIT

Projekta SENsationalSTEM norise un noslēgums

Pirms pusotra gada mūsu skolas 10. klašu septiņi skolēni uzsāka darbību projektā SENsationalSTEM. Tas bija Somijas, Igaunijas un Latvijas sadarbības INTERREG projekts “Pārrobežu uzņēmējdarbības attīstība skolēniem ar speciālās izglītības vajadzībām zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomās”. Projekta mērķis – nepilnu divu gadu laikā radīt starptautisku skolēnu uzņēmumu, kas uzsāktu reālu darbību vai uzņēmuma simulāciju.

Kopš projekta sākuma ir ieguldīts daudz laika un darba, lai nonāktu pie rezultāta. Vairākas dalībnieku tikšanās epidemioloģiskās situācijas dēļ nenotika klātienē, bet sadarbība notika tiešsasites platformā.

Projekts 2020.gada novembrī sākās ar divu dienu skolotāju apmācību un dalībnieku atlasi. Nākošā gada sākumā skolotāji vēlreiz tikās īpašā darbnīcā, kurā skolotāji turpināja apgūt zināšanas par uzņēmuma veidošanas procesu.

Februārī pirmo reizi MT vidē tikās gan skolotāji, gan skolēni. Šajā reizē skolēni iepazinās ar saviem komandas biedriem no Somijas un Igaunijas. Gunta, Jānis un Stefānija nokļuva komandā Nr.1, kur kopā ar viņiem vēl bija divas Igaunijas un trīs Somijas skolnieces. Laura un Marks bija komandas Nr.2 kopā ar diviem Somu un trīs Igauņu pārstāvjiem. Alekss un Viktorija kopā ar trīs Somu un vienu Igaunijas skolēnu sadarbojās komandā Nr.3. Pavisam šajā projektā skolēni darbojās 13 komandās.

Visās trijās komandās par līderiem izvirzījās mūsu skolas skolēni, viņu labās angļu valodas zināšanas bija svarīgs faktors komunikācijai ar pārējo skolu skolotājiem, mentoriem un projekta vadību.

Līdz maija beigām skolēni izmantojot MT tiešsasites platformu regulāri reizi nedēļa tikās ar savas komandas dalībniekiem. Katru otro nedēļu viņiem pievienojās arī skolu skolotāji. Tikšanās reizēs ne vienmēr visi skolēni pieslēdzās platformai, kas sarežģīja kopējo darbu. Komunikācijas valoda projekta laikā bija angļu valoda, kas atkal radīja zināmus šķēršļus.

Tikšanās reizēs skolēni strādāja pie kompānijas un biznesa plāna izveidošanas. Meklējot atbildes uz sekojošiem jautājumiem: kompānijas vārds, darba pienākumu sadalījums, meklēja katra dalībnieka stiprās un vājās puses, domāja par biznesa ideju, kas pirks mūsu pakalpojumu, kam mēs viņu pārdosim, kas produktā ir unikāls, kāpēc mūsu produkts ir labāks par citu piedāvāto, kā produkts tiks reklamēts, kā tas tiks pārdots, kādi ir iespējamie riski un daudz līdzīgu jautājumu.

Pēc daudzkārtējām tikšanās reizēm maija beigās notika paveiktā darba prezentācija projekta vadītājiem, skolotājiem un pārējiem dalībniekiem. Skolēni saņēma kvalitatīvu atgriezenisko saiti un ieteikumus kā uzlabot savu kompāniju biznesa plānus.

Līdz septembra vidum sekoja darbs tiešsaistes platformā uzlabojot un noslīpējot biznesa idejas un plānus.

Septembra vidū notika Latvijas dalībnieku divu dienu klātienes tikšanās. Šajā reizē skolēni pirmo reizi satikās ar Latvijas dalībniekiem klātienē, bet ar Somijas un Igaunijas jauniešiem turpināja darbu tiešsaistē.

Nometnē pirmo reizi skolēni iepazinās ar saviem mentoriem, kuri sniedza zināšanas un dalījās ar savu pieredzi biznesa uzsākšanai un darbībai. Tikšanās bija noderīga un sniedza jaunas zināšanas tālākam darbam biznesa veidošanai.

Pēc nometnes darbs turpinājās tiešsaistes platformā, kurā skolēni jau pēc iepriekšējā plāna tikās katru nedēļu un skolotāji viņiem pievienojās katru otro nedēļu. Šajā laika posmā tikšanās MT platformā kļuva krietni sarežģīta, jo mūsu skolēniem notika mācības klātienē, kas beidzas pēcpusdienā, kamēr Somu un Igauņu jaunieši tikties vēlējās laikā, kamēr atradās skolā. Neskatoties uz komunikācijas problēmām darbs pie kompānijas produkta izstrādes turpinājās.

Novembrī sekoja kārtējā tikšanās ar projekta vadītājiem, mentoriem un pārējiem dalībniekiem. Skolēni prezentēja šajā laikā padarīto. Mentoru iesaiste un atbalsts palielinājās. Jebkurā laikā dalībnieki varēja sazināties ar viņiem, lai noskaidrotu procesa laikā radušās neskaidrības.

Sākoties 2022.gadam Igaunijas un Somijas jaunieši klātienē tikās Somijā, bet Latvijas puse šajā tikšanās reizē nevarēja piedalīties epidemioloģisko ierobežojumu dēļ.

Februārī tiešsaistē skolēni prezentēja jau pašus produktus vai produktu idejas. Skolēnu uzdevums bija pāris minūtēs, iekļaujot biznesa plāna sadaļas reklamēt  un pārliecināt klausītājus par savu produktu.

Tuvojoties projekta noslēgumam martā Latvijas dalībnieki devās uz klātienes tikšanos ar Igaunijas skolēniem. Divas darbīgas dienas tika pavadītas Tallinā, turpinot attīstīt savas biznesa idejas un klātienē iepazīstoties ar saviem komandas biedriem no Igaunijas.

Tikšanās reizē lielākā uzmanība tika vērsta uz kompānijas logo pilnveidošanu.

Katra no klātienes tikšanās reizēm noslēdzas ar padarītā darba prezentāciju, kas ļauj skolēniem praktizēties un iegūt pārliecību uzstājoties publikas priekšā.

Vēl viena klātienes tikšanās, šoreiz jau Rīgā notika aprīļa beigās. Rīgā bija ieradušies Somijas un Igaunijas jaunieši ar mentoriem un skolu pārstāvjiem. Šīs divas dienas tika veltītas jaunas pieredzes gūšanai. Sevišķi iedvesmojošs bija Jāņa Palkavnieka pieredzes stāstījums.

Guntas, Jāņa un Stefānijas komanda līdz pat noslēgumam no Latvijas puses noturējās pilnā sastāvā. Viņu radītais produkts – matemātikas spēle bērniem.

Viktorijas, Aleksa un Aleksandra komandas radītais produkts: komunikāciju platforma, kurā var uzdot jautājumus par veselīgu uzturu un kā neuzņemt liekas kalorijas vai atbrīvoties no tām veselīgi. Komanda noslēguma prezentācijā nepiedalījās, bet trešās komandas darbs tika prezentēts dalībnieku klātienes tikšanās reizē Rīgā.

Savukārt otrā komanda no Latvijas puses darbu turpināja daļēji un kompānijas izveidoto produktu prezentēja Somijas jaunieši. Darba rezultāts ir pašgājējs robots, kurš piegādātu interesentiem siltu maltīti uz mājām

Komandas savus uzņēmums projekta laikā reģistrēja Junior Achievement Finland  mājas lapā, sacenšoties par labāko jaundibināto uzņēmumu.

Visbeidzot otrdien, trešajā maijā Microsoft Teams vidē Somijas, Igaunijas un Latvijas skolēnu apvienotās komandas  prezentēja divu gadu laikā paveikto.

Tiešsasitē piedalījās visi dalībnieki, organizatori, mentori un skolotāji. Septiņas no komandām prezentēja savus produktus. Noslēdzoties prezentācijām konkursa žūrija (mentori un organizatoru komanda) devās apspriesties. Skolēni šajā laikā sniedza atgriezenisko saiti par projekta laikā iegūto.

Skolēnu atbildes uz jautājumu, nosauciet ieguvumus un plusus strādājot komandā, skanēja šādi: komandas darbs, sadarbība, jautrība, iespēja atbalstīt vienam otru, sasniegts mērķis, prasme sadalīt uzdevumus, draugi, valodas pilnveidošana.

Uz vēl vienu būtisku jautājumu, ko katram no dalībniekiem ir devis šis projekts, visaugstāk tika novērtētas komunikācijas un sociālās prasmes un iegūta drosme.

Sekoja svinīgā apbalvošanas ceremonija. Ceremonijā tika piešķirtas 9 nominācijas. Nomināciju “Labākā reklāma un labāka rakstītā prezentācija” saņēma Viktorijas, Alkesa un Aleksandra komanda ar produkta nosaukumu “Helather”. Nomināciju “Mācies ar prieku un labākā STEM ideja” saņēma Guntas, Jāņa un Stefānijas produkts “KENGA the mathematican”. Lai arī Marks un Laura dažādu apstākļu dēļ projekta noslēgumā nepiedalījās viņu, Somu un Igauņu starptautiski radītais produkts “Be Food” saņēma nomināciju kategorijā “Labākā inovācija”.

Neizsakāmi liels prieks brīdī, kad tika nosaukta sadarbības INTERREG projekta “Pārrobežu uzņēmējdarbības attīstība skolēniem ar speciālās izglītības vajadzībām zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomās” Grand Prix ieguvēja.

Gunta, Jānis un Stefānija var būt lepni par paveikto. Kompānijas produkts “KENGA the mathematican” ieguva augstāko vērtējumu Grand Prix!

Projekta lielās aktivitātes ir noslēgušās, priekšā vēl tikšanās ar projekta dalībniekiem no Latvijas. Tikšanās reizē plānoti dalībnieku stāsti un dalīšanās ar projekta laikā iegūto, kā arī balvu pasniegšana.

“Eiropas vērtību istaba” – virtuālā izlaušanās spēle

Tuvojoties Eiropas dienai no Latvijas Pilsoniskās alianses saņēmām piedāvājumu piedalīties virtuālā izlaušanās spēlē par Eiropas Savienības vērtībām. Veidojām 10.a un 11.a klases skolēnu apvienoto komandu.

Spēles mērķis ir interesantā un atraktīvā veidā iepazīstināt ar Eiropas Savienības vērtībām, veicināt sarunas par Eiropas nākotni. Digitālā izlaušanās istabas scenārijā tika izspēlēts, kas notiktu, ja Eiropas Savienība tiktu sagrauta politiskas demagoģijas iespaidā un pastāvošās Eiropas vērtības tiktu zaudētas.

Demokrātija, vārda un pārvietošanās brīvības, vienota valūta un citas Eiropas Savienības vērtības mums ir kļuvušas pašsaprotamas, taču vērtības ir jāsargā un jāatceras, ka nesenā pagātnē Latvijas iedzīvotājiem par demokrātiskām vērtībām un brīvību bija jācīnās.

Spēlētāju uzdevums ir atrisināt dažādus ar Eiropas Savienību saistītus uzdevumus un atjaunot Eiropas vērtības.

Šī spēle tiek īstenota starptautiska projekta “ESCAPE ROOM – What would life be without EU?” ietvaros kopā ar 10 partnerorganizācijām no Itālijas, Slovēnijas, Vācijas, Polijas, Čehijas, Grieķijas, Igaunijas, Austrijas, Bulgārijas un Spānijas.

Spēle notiek pie portatīvajiem datoriem, dalībnieki darbojas pāros, katrs pie sava datora.

Izlaušanās spēles laiks ir viena stunda. Sadarbojoties ar partneri ir jāatrisina spēles uzdevumi.       Spēle sākas telpā, kurā uz sienām ir norādes ar dažādiem Eiropas vēsturiskiem datiem par līgumu slēgšanu starp valstīm, bet telpā pēc grautiņa pa zemi mētājas gleznas, kurās atainotas pilsētas, kurās šie līgumi tikuši slēgti. Spēlētāju uzdevums ir atrast katrai gleznai atbilstošo vietu.

Saņemot kodu var atvērt nākošās durvis, nonākot telpā atrodas dažādi priekšmeti, kuru vērtība izteikta dažādās valūtās, izmantojot valūtas kursu, jāaprēķina lietas vērtība eiro un jānovieto tam paredzētā vietā. Jādarbojas arī ar bankomātu un kredītkarti.

Līdzīgi uzdevumi dalībniekus sagaida katrā no spēles istabām. Kā balvu par pareizi atrisinātu mīklu tiek saņemti artefakti, kuri pēdējā no istabām jānovieto pareizās pozīcijās.

Šajā spēle pārvietošanās virtuālajās istabās, priekšmetu pacelšana, pārvietošana, nolikšana nepieredzējušam spēlētājam sagādā zināmas grūtības un vispirms tiek apgūtas šīs prasmes.

Visātrāk spēli pabeidza Artis ar Elizabeti no 10.a klases. Pēc neliela brītiņa izlauzās arī Jānis ar Raiti no 11.a klases. Visgrūtāk gāja Helēnai, kura spēlēja pārī ar skolotāju, kuras prasmes pārvietoties pa virtuālo telpu bija visvājākās, tomēr arī mēs atrisinājām visus uzdevumus un pirms spēles laika limita bijām to pabeigušas.

Virtuālās spēles ir labs veids kā iesaistīt jauniešu dažādu uzdevumu risināšanā viņiem interesantā veidā.

Projekta SENsationalSTEM dalībnieku tikšanās Rīgā

Turpinot darbu pie uzņēmumu veidošanas, 25. un 26. aprīlī Rīgā tikās projekta dalībnieki no Somijas, Igaunijas un Latvijas. Šī bija otrā reize, kad klātienē satikām savus komandas biedrus no kaimiņvalstīm.

Pirmajā tikšanās dienā devāmies uz Jūrmalu, kur viesojāmies Sociālās integrācijas valsts aģentūrā. Pirms darba uzsākšanas, katrs no dalībniekiem iepazīstināja ar sevi un organizāciju, kuru pārstāv.

Pēc īsa ievada sākās komandu darbs pie projekta laikā izveidotā uzņēmuma. Skolēni turpināja strādāt pie savām idejām, noslīpējot prezentācijas un konsultējoties ar mentoriem.

Dienas laikā ielūkojāmies Sociālās integrācijas valsts aģentūras dažādās izglītības programmās un mācību kursos. Studentiem ir pieejamas kopmītnes. Mācoties koledžā, studenti var iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību vai, mācoties profesionālās rehabilitācijas programmās, apgūt dažādas profesionālās prasmes. Mācoties SIVA, ir iespējams saņemt arī rehabilitācijas pakalpojumus.

Ielūkojāmies dažos no profesionālajiem kursiem. Jaunieši apgūst iemaņas darbam ar komerciālajām veļas mašīnām un gludināšanas iekārtām. Studenti mācās šķirot veļu, temperatūras pareizu izvēli, mazgāšanas līdzekļu pielietojumu. Viņu nākotne saistās ar darbu sadzīves pakalpojumu un viesnīcu nozarē.

Vēl iespējams apgūt floristu prasmes – veidojot ziedu kompozīcijas svētkiem un ikdienai, izmantojot dažādus materiālus.

Pilnveidojot prasmes audumu un citu materiālu apdrukas jomā, iegūstot zināšanas krāsu izvēlē un kompozīciju veidošanā, studenti iegūst apdrukas tehnoloģiju speciālista kursu apliecību.

Pirms uzsākt mācībās kādā no mācību kursiem, tiek noteikta topošā speciālista profesionālā piemērotība.

Sociālās integrācijas valsts aģentūras autoskolā piedāvā iespēju iegūt zināšanas un praktiskās braukšanas iemaņas transportlīdzekļa vadītāja teorētiskajam un vadīšanas eksāmenam B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecības iegūšanai CSDD.

Uzzinājām, ka šeit tiek pielāgoti transporta līdzekļi cilvēkiem ar smagiem kustību traucējumiem. Gadā vidēji tiek pielāgoti 30 transporta līdzekļi. Uz vietas pieredzējuša speciālista uzraudzībā tiek izieta braukšanas apmācība

Pēc pusdienu pauzes projekta dalībnieki piedalījās radošajās darbnīcās. Apdrukas darbnīcā tika veidotas nozīmītes, floristikas darbnīcā varēja izmēģināt spēkus darbā ar metāla stiepli, dāvanu noformēšanas darbnīcā dalībnieki darināja apsveikuma kartītes.

Vēlā pēcpusdienā devāmies atceļā uz Rīgu, kur kopīgās vakariņās noslēdzās pirmā dalībnieku tikšanās diena.

Otrās dienas aktivitātes norisinājās projekta dalīborganizācijas Sustento telpās. Diena sākās ar īsu apkopojumu par iepriekšējās dienas notikumiem un ieguvumiem. Pēc tam ieskatu biznesa pamatos un komandas veidošanā sniedza Draugiem Group’s brenda dibinātājs Jānis Palkavnieks. Viņs stāstīja par prasmēm, kas palīdz sasniegt personīgos un biznesa mērķus.

Saistošā prezentācija un enerģiskais Jāņa Palkavnieka stāstījums lika aizdomāties par biznesa stūrakmeņiem. Jānis Palkavnieks kopā ar Lauri Libertu pirms vairāk nekā 10 gadiem radīja sociālo platformu draugiem.lv. Šodien “Draugiem Group” zīmols ir vairāk nekā 100 uzņēmumiem, kas darbojas daudzās dažādās jomās, sākot ar drukas produktiem, viedās mājas risinājumiem un beidzot ar draudzības stiprināšanu un brīnišķīgu dāvanu sagādāšanu. Taču visiem zīmoliem ir viena kopīga iezīme – tehnoloģija.

Lai izveidotu savu uzņēmumu, nepietiek ar labu biznesa ideju, vajadzīga laba komanda. Šī ir tikai viena no atziņām, ar ko dalījās draugiem.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks, stāstot SENsationalSTEM projekta dalībniekiem par uzņēmējdarbības attīstības iespējam.

Pēc Jāņa Palkavnieka prezentācijas, bija laiks projekta dalībniekiem pašiem prezentēt līdz šim paveikto.

Gunta, Jānis un Stefānija iepriekšējā dienā bija turpinājuši darbu pie produkta prezentācijas, par ko pastāstīja pārējiem dalībniekiem. Viņi demonstrēja daļēji pabeigtu produkta prototipu.

Viktorija pirmajā dienā izveidoja produkta prezentāciju, ar kuru pārējos dalībniekus iepazīstināja Gunta, jo Viktorijai pašai, diemžēl, nebija iespēja būt klāt otrajā projekta dienā. Noslēgumā projekta organizatori novēlēja veiksmi un izturību komandām gatavojoties finālam –  produktu prezentācijai 3.maijā tiešsaistes platformā Microsoft Teams. Šajā dienā pēc divu gadu darba tiks paziņoti projekta nomināciju ieguvēji un projekta SENsationalSTEM galvenās balvas ieguvējs.

Olimpiskais mēnesis 1. – 12.klašu skolēniem

Šogad Olimpiskais mēnesis noslēdzās dienu pirms Latvijas Olimpiskās komitejas dzimšanas dienas.  Olimpiskā mēneša moto “100 gadi sportiņā” sniedz norādi, ka LOK šogad svin 100 dzimšanas dienu.

Lai skolēni uzzinātu par aktivitātēm, varētu tām sekot un pievienoties, marta sākumā LOK mājas lapā tika ievietots mēneša kalendārs ar iespējamajām aktivitātēm un informatīviem video, un saitēm uz konkursiem.

Mēneša sākumā saņēmām Olimpisko vingrojumu kompleksu, kuru skolēni apguva sporta un ārstnieciskās vingrošanas stundās skolotāju Initas Purmales, Signes Pauliņas, Žannas Kleščenkovas, Dangoles Bērtiņas, Marinas Trofimovas un Daiga Purmales vadībā.

Sākumskolas skolēni tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā “Apsveikums Latvijas Olimpiskajai komitejai 100. dzimšanas dienā”. Atsaucība bija liela, izvērtējot darbus 4.a klases skolnieces Ksenijas Rusakovas darbs tika nosūtīts uz RD IKSD Rīgas reģiona konkursu. Ksenija  par labi padarīto darbu saņēma pārsteiguma balvu. Konkursam zīmētos darbiņus, kā arī “Izkrāso 100 gadi sportiņā” darba lapas tika izstādītas un bija apskatāmas pirmā stāva foajē. Labāko darbu autori saņēma diplomus un pārsteiguma balvas.

Reizi nedēļa olimpiskajā kalendārā tika pievienoti video sižeti par Olimpisko sporta veidu pārstāvjiem un intervijas ar viņiem. Kopā ar 2.a, 3.a, 4.a, 6.a, 10.a noskatījāmies daļu no tiem. Skolēni uzzināja par biatlonu un biatlonistu Renāru Slotiņu, kamaniņu sportu un sportistiem Kristeru Aparjodu un Leldi Dreimani. Olimpiešu stāstu sērijā klausījāmies Olimpisko medaļnieku Mārtiņa Bota un Roberta Plūmes stāstījumu par kamaniņu sportu, Zinta Ekmaņa stāstu par bobsleju.

Kopā ar atsevišķām sākumskolas klasēm izpētījām Rimi olimpiskos padomus. Aiz katra atveramā lodziņa slēpās, kāds aptuveni vienu minūti garš video padoms. Skolēni izvēlējās, kuru no lodziņiem atvērt un kopīgi noklausījās stāstījumu. Lodziņos slēpās informācija par ūdens, miega, uzkodu kastītes, sporta nozīmes ikdienā un citiem ar sportu, uzturu un emocionālo labsajūtu saistītiem jautājumiem.

Savukārt 10.a klases skolēni piedalījās Olimpiskā draugu kluba “Olimpiskie 100 testā”, atbildot uz jautājumiem, kas saistīt ar Latvijas Olimpiešu sasniegumiem un vēsturi. Testā bija iekļauti 42 jautājumi par Latvijas sportistu gaitām Olimpiskajās spēlēs, sasniegumiem un izcīnītajām medaļām, kā arī īpaši nozīmīgiem gadskaitļiem, rezultātiem, sportistiem, treneriem un Olimpiskajām spēlēm. Lūk daži no jautājumiem:

 • Kurā sporta veidā Latvija pēc brīvības atjaunošanas ieguvusi visvairāk zelta medaļu? /Kamaniņu sportā, BMX riteņbraukšanā/ slēpošanā/.
 • Kādā sporta veidā 2000 gadā Sidnejas Olimpiskajās spēlēs sudraba medaļu izcīnīja šī brīža LOK viceprezidents Vsevolods Zeļonijs? /Vingrošanā/ Džudo/ Boksā/.
 • Cik Olimpiskās medaļas ir skeletonistam Martinam Dukuram? /1/ 2/ 3/.    

Atbilžu iesniegšanai skolēni izmantoja viedierīces. Atbildot pareizi, tika krāti punkti iegūstot Zelta, Sudraba vai Bronzas līmeņa sporta atbalstītāja statusu. Attiecīgi katrā no līmeņiem tika izlozētas balvas. Elizabete Slokenberga, 10.a klases skolniece, sakrājot vairāk nekā 700 punktu, ieguva Zelta līmeņa statusu, un loterijā viņa tika pie Bejiing2022 oficiālā lielā talismana “Bing Dwen Dwen Dwen”. Skolas komandai sakrājot līdzīgu punktu skaitu, balvā saņēmām grāmatu “Olimpiskās medaļas Latvijai”.

Olimpiskajā mēnesī neiztikām arī bez fiziskajām aktivitātēm. Visu klašu skolēni dienas gaitā piedalījās piecos aktivitāšu punktos. Uzdevumos klasēm bija jāparāda sadarbības prasmes, kas ir viena no kompetenču izglītības prasmēm sportā.

Bizes pīšana izmantojot lecamauklas sagādāja lielas emocijas arī vecāko klašu skolēniem. Jaunāko klašu skolēni prātīgi apdomāja, kur katram auklas turētājam ir jādodas, kamēr vecāko klašu skolēnu vidū valdīja azarts un ļoti laba organizācija, un pīšanas koordinēšana.

Uzdevumā “tārpiņš” dalībniekiem bija jāsadodas rokās. Pirmais dalībnieks uzvēra sev apli un tālāk tas ar kustību palīdzību, neatlaižot rokas, bija jānogādā pāri visai komandai. Uzdevumā tika izmantoti trīs vingrošanas apļi.

Emociju ziņā nepārspēts palika uzdevums, kurā izmantojām palagu un lielo vieglo bumbu. Komandas dalībnieki izvietojās pie palaga trim malām un centrā novietoja bumbu, kuru, savstarpēji sadarbojoties, vajadzēja trāpīt mērķī – vingrošanas aplī. Pēc vairākām neveiksmēm atvieglojām uzdevumu, ļaujot komandas dalībniekam ar apli pārvietoties, tādejādi palīdzot izpildīt uzdevumu.

Olimpiskā mēneša noslēgumā notika kopēja 1. – 6. klašu skolēnu vingrošana skolās pagalmā. Visā Latvijā 23.aprīļa piektdienas rītā vingroja apmēram 160 tūkstoši bērnu un jauniešu. Šogad vingrojumu kompleksa fonā skanēja dziesma “Limuzīns uz krīta”, ko izpildīja grupa “Citi zēni”. Olimpiskā mēneša aktivitātēs skolēni piedalījās ar prieku un entuziasmu.

Foto>>>ŠEIT

Zīmējumu konkurss “Sargāsim Latviju kopā”

Pavasarī tika izsludināts 1.-12. klašu skolēnu zīmējumu konkurss “Sargāsim Latviju kopā”. Konkursu rīkoja Ārlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Transatlantiskā organizācija, atzīmējot NATO dibināšanas 73. gadadienu, Latvijas dalības NATO 18. gadadienu un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas 5. gadadienu. Konkursa mērķis bija rosināt bērnos un jauniešos interesi par NATO, Latvijas dalību NATO, kā arī veicināt drošības sajūtu, ko rada piederība organizācijai.

Arī mūsu skolas skolēni piedalījās šajā konkursā. Ar prieku paziņojam, ka skola ir saņēmusi pateicību par piedalīšanos konkursā:

Ārlietu ministrija un tās sadarbības partneri – Aizsardzības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un LATO – izsaka pateicību Jūsu izglītības iestādei par audzēkņu aktīvu dalību zīmējumu konkursā “Sargāsim Latviju kopā!”.

Konkursā piedalījās vairāki simti bērni un jaunieši no visas Latvijas – kopā tika saņemti 538 zīmējumi no 55 izglītības iestādēm. Ārlietu ministrija ir gandarīta par lielo atsaucību, darbu kvalitāti, skolēnu radošumu un būtisko ieguldījumu sava redzējuma par Latvijas drošību un aizsardzību paušanā.

Paldies par ieguldījumu bērnu un jauniešu interesē par NATO un Latvijas dalību Aliansē!

Līdz 9. maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) apskatāma skolēnu zīmējumu izstāde, kopā 40 skolēnu darbi. Izstāde apskatāma LNB darba laikā. Mūsu skola izstādē ir pārstāvēta ar 2 darbiem 3.-4.klašu grupā – lepojamies ar K.Novadu un E.Daļecku. Paldies skolotājai Maritai Bileskalnei!

Vairāk lasīt >>> ŠEIT

Skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināla uzvarētāji

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku.  

Skolēni konkursa gaitā risināja āķīgus teorētiskus un praktiskus uzdevumus un pat rīkoja fizikas eksperimentus. 

Arī mūsu skolas četri 9.a klases skolēni piedalījās šajā konkursā un ieguva starp Rīgas skolām 5. vietu. Paldies fizikas skolotājai Maijai Samusevičai par skolēnu sagatavošanu šim pārbaudījumam!

 1. Putns – Rīgas 84. vidusskola
 2. Mežolēni – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
 3. Mati gaisā – Āgenskalna Valsts ģimnāzija
 4. WinX – Privātā pamatskola “Maksima”
 5. Gandrīz akadēmiķi – Rīgas 66. vidusskola:
  • Hariss Brūklene– komandas kapteinis
  • Artūrs Šnepsts
  • Artūrs Jevsejevs
  • Jāzeps Meiers
 6. 5 svārstības – Rīgas 84. vidusskola
 7. Asprātīgie – Rīgas 74. vidusskola
 8. Zaļā enerģija – Rīgas 74. vidusskola
 9. Varavīksne – Rīgas 74. vidusskola
 10. Molnieborci – Rīgas Purvciema vidusskola

Lieldienu stafetes 1. – 4.klašu skolēniem

2022. gada 20.aprīlī sporta un ārstnieciskās vingrošanas stundu laikā skolotājas Dangole Bērtiņa, Inita Purmale un Signe Pauliņa organizēja Lieldienu stafetes 1.-4. klašu skolēniem. Skolēni gada garumā sporta un veselības stundās ir apguva dažādas prasmes un iemaņas. Lieldienu stafešu uzdevumos tika iekļauti uzdevumi, kuri atklāja sporta modulī “priekšmetu pārvietošana” apgūtās iemaņas.

Pirmais uzdevums parādīja skolēnu spējas koncentrēties un piešķirt bumbai pareizo virzienu, kā arī izvēlēties mešanas tehnikas stratēģiju. Zāles vidū tika uzlikti ķegļi, kuriem bija jātrāpa. Komandas dalībnieki darbojās komandā. Skolēni brīvi varēja izvēlēties mešanas jeb ripināšanas tehniku, lai sasniegtu vislabāko rezultātu.

Otrās stafetes laikā skolēniem bija jāuzliek konusiem cepurītes. Uzdevumā grūtākais bija cepurītes satveršana, pacelšanai no grīdas. Tās apakšējā mala labi pieguļ grīdai, tāpēc bija jāizmanto atvērums cepurītes augšā. Skolēniem, kuri ātri saprata pacelšanas tehniku šis uzdevums grūtības nesagādāja.

Ņemot vērā skolēnu vecumu, mazākajiem uzdevuma veikšanai tika izmantoti zemie konusi, savukārt ceturtās klases skolēni cepurītes jau kārtoja uz garajiem konusiem.

Trešajā uzdevumā ar balonu pārvietošanu emocijas bija izteikti pozitīvas. Skolēniem bija jāsaprot, ka balonu var pārvietot pieskaroties tam pavisam nedaudz, bet pieliekot lielu spēku balons uzlidoja augšup un kustība uz priekšu nenotika. Eksperimentējot, lielākā daļa skolēnu nonāca pie pareizās balona pārvietošanas tehnikas.

Ceturtais jeb pēdējais no stafešu uzdevumiem – “olu” jeb bumbiņu lasīšana konusos. Uzdevumā pirmo klašu skolēni nostiprināja matemātikas prasmes, saskaitot salasītās bumbiņas un  salīdzinot “vairāk / mazāk”.

Bumbiņas bija izkaisītas pa visu zāli, tomēr atsevišķās vietās tās koncentrējās vairāk. Acīgākie to novērtēja un bumbiņas devās lasīt šajos virzienos.

Šo pēdējo bumbiņu lasīšanas aktivitāti skolēniem bija iespēja izbaudīt vairākas reizes.

Atlikušajā laikā skolēni aplī pilnveidoja bumbas atsišanas iemaņas izmantojot ļoti vieglu, liela izmēra bumbu.

Skola2030 reģionālā konference “Praktiski. Lietpratībai”

Aprīlī visos Latvijas reģionos notiek Skola2030 tiešsaistes konferences “Praktiski. Lietpratībai”, kurās gandrīz 700 skolu un pirmsskolu skolotāji dalās ar saviem pieredzes stāstiem. 

            Rīgas reģionā konferencē ar savu pieredzes stāstu Veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā dalījās Rīgas 66. vidusskolas sporta un veselības jomas koordinatore Inita Purmale. Pieredzes stāsta tēma “Kā plānot, organizēt starpdisciplināras mācību stundas un nostiprināt skolēnos caurviju  prasmes sporta un veselības mācību priekšmetā”. Skolotāja klausītājiem demonstrēja prezentāciju, kā sadarbojoties ar latviešu valodas un mūzikas pedagogiem tematiskajā sporta stundā tika iekļautas tēmas par latviešu tautas tradīcijām, izmantotas IT tehnoloģijas un attīstītas orientēšanās prasmes.

6.s -ekskursija uz Finanšu laboratoriju uzņēmumā Swedbank

Mēs bijām izdomājuši braukt uz Swedbank, jo sen nebijām braukuši ekskursijās. Mūs uz turieni aizveda skolas autobuss, kurā bija ļoti jautri.

Tā kā bija jāgaida 15 minūtes, paskatījāmies uz Rīgu no cita skatu punkta, uz Daugavu, pamētājām akmeņus.

Kad pienāca laiks, devāmies iekšā Swedbank mājīgajā uzgaidāmajā telpā ar neparastiem atpūtas krēsliem un interesanto skaņas instalāciju. Tā atgādināja divus vienu pret otru vērstus skārda dušas uzgaļus, kas izrādījās skaļruņi. Iestājoties starp tiem, varēja uzklausīt sev adresētus komplimentus, piem., “Tu esi skaists, tu jauki smaidi, tu esi visātrākais, man patīk tava balss, u.tml.” Tas bija ļoti neierasti, bet sagādāja patīkamas sajūtas.

Beidzot sagaidījām gidi, kas mūs visus aizveda uz finanšu laboratoriju. Gide piedāvāja garderobē noģērbt virsdrēbes, izstāstīja noteikumus. Tad sākās uzdevumi. Mēs tur lasījām, domājām, rēķinājām, minējām ciparus, ko bija jāievada seifa kodā.

Kādā uzdevumā bija jāizvērtē ģimenes tēriņi – bērām bumbiņas kolbās atbilstoši uzdevumā norādītajiem nosacījumiem. Citā uzdevumā analizējām, kam var dot kredītu, kam nevar.

Bija arī interaktīva spēle, kuras laikā katram tika pults, un lielā ekrānā bija jāizvēlas savs avatars “makškernieks” atbilstoši pults krāsai. Uzdevuma laikā bija “jāmakšķerē” labās īpašības. Šī spēle sagādāja lielu jautrību, jo spēlei tuvojoties beigām, izrādījās, ka kāds no spēlētājiem nav sapratis, ar kuru makšķeri jādarbojas. Gide visiem par lielu prieku apsolīja, ka šo spēli varēsim atkārtot vēl vienu reizi.

Atvērām pēdējā uzdevuma seifu – tur bija konfektes – balva par labi izpildītiem uzdevumiem, ko draudzīgi un godīgi sadalījām.

Vēl gide mums iedeva virtuālās realitātes brilles, ar kurām varēja spēlēt spēli – ķert zīlītes. Visiem veicās ļoti labi. Gvido noķēra 68 zīlītes no 76, bet Rūdolfs – visas!

Turpinājumā mēs gides pavadībā devāmies uz liftiem, lai uzbrauktu 25. stāvā, no kura pavērās brīnišķīgs skats uz Rīgu.

Tur katrs, kas vēlējās, varēja uzcienāties ar kafiju – piedāvājums bija daudzveidīgs. Kāds izvēlējās Cappuccino, kāds Cafe Latte. Tur vēlreiz dabūjām virtuālās brilles, kas bija uzlādējušās speciālā uzlādes skapī.

Ekskursijai beidzoties, jautrā noskaņojumā, ar jaunām zināšanām, atpūtušies un arī izklaidējušies, devāmies ar skolas “busiņu” atpakaļ uz skolu.

Šī ekskursija bija interesanta, jautra un forša!

Foto >>>ŠEIT

6.a – Olimpiskā mēneša interaktīvā spēlē “Cilpo” 13.04.2022.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) jau otro pavasari pēc kārtas izsludina Olimpisko mēnesi, kura laikā skolēniem ir iespēja piedalīties dažādās sporta aktivitātēs. Olimpiskais mēnesis šogad ilgst no 23. marta līdz 23. aprīlim, tas ir laiks, kad LOK svin savu dzimšanas dienu. Šogad LOK aprit 100 gadi.

Izmantojot vienu no piedāvātajām iespējām, 6.a klases skolēni piedalījās “Olimpiskā mēneša Cilpo”.

Spēles laikā tika veikta aktīva pastaiga pa brīvi izvēlētu maršrutu. Distances kopējais garums ir nepilni 4 km. Spēles laikā ik pēc noteikta noieta attāluma skolēni saņem jautājumu ar atbilžu variantiem. Ik pēc 4 jautājumiem seko uzdevums, kurā jāatbild uz jautājumu pamatojoties uz iepriekš sniegtajām atbildēm.

Tā kā šī cilpošanas spēle bija veltīta Olimpiskajam mēnesim, tad lielākoties jautājumi bija par sportu, tajā skaitā veselīgu uzturu un saudzīgu attieksmi pret vidi.

Atbildot uz jautājumiem, bija jāatpazīst Olimpiskie sporta veidi, kuros startējuši Latvijas sportisti un izcīnījuši medaļas. Pēc attēla jāatpazīst sportisti, kuri visvairāk izcīnījuši Olimpiskās medaļas. Sevišķi daudz bija jautājumu par pēdējām vasaras un ziemas Olimpiskajām spēlēm.

Jautājumos par veselīgu uzturu nācās padomāt, kuri no augļiem vai dārzeņiem palīdz pārējos dārzeņus vai augļus ilgāk saglabāt svaigus? Kā labāk uzturēt sportisko formu? Kā arī bija jautājumi par uztura piramīdu.

Ņemot vērā, ka šī aktivitāte veicamā dabā, sekoja jautājumi, kas saistīti ar vides aizsardzību. Bija jautājumi par atkritumu šķirošanu, bija jāpapildina teksts ar iztrūkstošajiem vārdiem, kā arī jārisina cilpas atslēgas jautājumi. Atslēgas jautājuma iesniegšanai bija iespēja izvēlēties mājienus, jeb precizējošus norādījumus. Kaut arī katrs no šiem norādījumiem samazināja sakrāto punktu summu, ik palaikam tos izmantojām.

Neizpalika arī muzikālie jautājumi, kuros klausoties vajadzēja atrast atbildi uz jautājumu.

Cilpošanas spēlē bija iekļauti uzdevumi ar fotografēšanos. Izpildot uzdevumus attēlam tika pievienota uzlīme ar attiecīgās tēmas simboliem.

Ekskursija uz A/S “Grindeks” www.prakse.lv ietvaros

2022. gada 7. aprīlī 10. b klases skolēni apmeklēja mūsdienu farmaceitisko kompāniju – Latvijas zāļu ražotāju “Grindeks”  projekta “Karjeras izvēle” ietvaros.  Ekskursijai pieteicāmies www.prakse.lv, kur ir ļoti plašas iespējas izvēlēties vēlamo no bagātīgā uzņēmumu piedāvājuma.

Skolēni iepazinās ar visām kompānijas sfērām: ražošana, loģistika, attīrīšanas sistēma. Ekskursiju vadīja darbinieki, kuri pastāstīja par nepieciešamo izglītību, zināšanām un prasmēm, darba specifiku, uzņēmuma piedāvātajiem bonusiem un karjeras izaugsmes iespējām uzņēmumā. Uzņēmuma apmeklējums bija izglītojošs, lai skolēni veiktu savu izvēli par to, kur vēlas redzēt sevi nākotnē, tādējādi vidusskolā padziļināti mācītos mācību priekšmetus, kas tiem būs nepieciešami.

Skolēni bija apmierināti ar ekskursiju un izteica lielu vēlmi turpmāk apmeklēt citus, dažādus uzņēmumus projekta ietvaros, lai palīdzētu veikt izvēli savai nākotnei.

Skolēni ar skolotāju pie sienas ar Grindex logo

Projekta dalībnieku SENsationalSTEM tikšanās Tallinā 27.03.2022.-29.03.2022.

Pēc pusotra gada neklātienes darba pie biznesa ideju attīstīšanas, Igaunijas un Latvijas jaunieši devās uz pārrobežu sadarbības INTERREG projekta SENSationalSTEM tikšanās vietu Tallinā. Mūsu mērķis bija apkopot jau padarītā darba rezultātus un saprast, kas vēl jāpilnveido līdz gala produkta prezentēšanai 3. maijā. Šī bija pirmā klātienes tikšanās ar Narvas un Tartu jauniešiem.

Pirmdienas rīta pusē bija paredzēts klātienes darbs, bet uz Tallinu devāmies jau svētdienas pēcpusdienā. Vēlā vakarā ieradāmies Tallinas centrā, kur pie pašas vecpilsētas atradās mūsu viesnīca.

Pirmdienas rītā pēc brokastīm autobuss mūs aizveda uz Astangu, kas ir profesionālās rehabilitācijas centrs. Tur iepazināmies ar šī centra ikdienu, mācību un rehabilitācijas procesu. Viesojāmies kokapstrādes, rokdarbu un rehabilitācijas kabinetos. Pabijām telpā, kur skolēni apgūst pavāra prasmes.

Skolēnu izgatavotos izstrādājumus ir iespējams arī iegādāties.

Dienas turpinājumā Tallinas kolēģi bija sarūpējuši visiem dalībniekiem iespēju apmeklēt Jūras muzeju. Muzejā, kas iekārtots vienā no vecpilsētas aizsargtorņiem, iespējams iepazīties ar kuģniecības attīstību.             Interaktīvi materiāli palīdz izprast preču pārvadāšanu pa jūras ceļiem. Videomateriāli parāda tā laika dzīves apstākļus uz kuģiem.

Vakariņu laikā pie galdiņiem atradās dažādu komandu projekta dalībnieki, lai skolēni varētu tuvāk iepazīties un pārrunāt viņiem aktuālus jautājumus.

Otrā diena tika veltīta darbam ar biznesa idejām. Ieradāmies telpās Igaunijas biedrības cilvēkiem ar invaliditāti.

Pēc nelielas Igaunijas puses projekta pārstāvja uzrunas, skolēni sadalījās darba grupās un turpināja darbu pie biznesa ideju izstrādes, progresa apspriešanas, un pārrunāja līdzšinējo darbu biznesa idejas attīstīšanā.

Čakli strādājot, vairākas stundas pagāja nemanot, un skolēnu komandas bija gatavas prezentēt paveikto. Viktorijas un Alekseja komanda šajā laikā strādāja pie produkta logo izstrādes. Gunta, Jānis un Stefānija kopā ar dalībniecēm no Narvas vairāk uzmanības pievērsa sava produkta prototipa izveidei.

Noslēgumā visas komandas prezentēja paveikto. Visi dalībnieki saņēma sertifikātus, apliecinājumu dalībai klātienes darbam Tallinā.

Foto >>>ŠEIT

11.a klase-Vidzemes augstskolas online ViAktorīna “Infotrmāciju tehnoloģijas, mehatronika, ekobūves”

Ar izaicinājuma sajūtu gaidījām šo konkursa kārtu.

Par to, ka šīs kārtas jautājumi ir ļoti specifiski, liecināja arī nelielais dalībnieku skaits.

Konkursa jautājumi nosacīti bija sadalīti trijās daļās, katrā no tām, tie attiecīgi tika apskatīti saistībā ar informāciju tehnoloģijām, mehatroniku un ekobūvi, iekļaujot video jautājumus.

Konkurss sākās ar jautājumiem par mehatroniku. Šajā sadaļā bija jautājumi no mehtronikas vēstures, jāatpazīst detaļas, jāatpazīst ierīces, jāpārzina programmēšanas valodas: Lūk daži no šiem jautājumiem: Kuras valsts pārstāvis 1969. gadā definēja terminu mehatronika? Ar ko slavens britu matemātiķis, filozofs un inženieris Čarlzs Bedidžs? Kura no dotajām nav PLC programmēšanas valoda? Ko kontrolējamā loģiskā kontroliera tehnoloģijā apzīmē ar CPU?

Turpinājumā jautājumi bija saistīti ar ekobūvi. Vajadzēja atpazīt dažādu valstu celtniecības materiālu ekozīmes, kas mums izdevās teicami.

Bija jāatpazīst pneimosistēmas vides piesārņojumu. Jāsniedz atbildes uz jautājumiem, kāds ir ideālais “zaļā” jumta seguma slīpums grādos? No kura koka ir viscietākais grīdas segums un jāatpazīst tas attēlā. Neiztika arī bez jautājumiem, kuri saistīti ar Valmieras novadu un tajā esošajām ražotnēm. Kā arī vēl daudz un dažādi jautājumi par ekobūvēm. Mēģiniet arī Jūs uz vienu no tiem atbildēt. Kurus no nosauktajiem materiāliem neizmanto salmu jumtos? Purva grīšļus, rudzu salmus, niedres vai griķu salmus.  Pareizā atbilde ir griķu salmus.

Aizrautīgi spēlējot nonācām līdz trešajai sadaļai, kura veltīta jautājumiem par informāciju tehnoloģijām.

Otrās kārtas laikā stabili turējāmies sestajā pozīcijā, tomēr trešās kārtas jautājumos par informāciju tehnoloģijām konkurentu zināšanas izrādījās labākas, kas lika mums par dažām vietām atkāpties no godalgotā sešinieka.

Arī šajā sadaļā bija jautājumi gan par šīs jomas vēsturi, gan personām, gan arī tehniski jautājumi. Lūk daži no tiem. Kuras detaļas izgudrošana ievadīja otrās paaudzes skaitļotāju attīstību? Cik veidu roboti darbojas “Pepper PARLOR Cafe” kafejnīcā Tokijā? Pirmo mehānisko skaitļojamo mašīnu izgudroja Blēzs Paskāls, kāpēc viņš to darīja? Cik taustiņu ir standarta datora tastatūrai? Kuri burti samainīti vietām Franču un Angļu tastatūrai? 2022.gada jūlijā Ķelnē notiks CS:GO čempionāts, cik saņems 1.vietas ieguvēji? Atbilde uz šo jautājumu slēpjas sešciparu skaitlī.

Iespaidīga summa bija minēta arī atbildē uz nākošo jautājumu. Cik maksā “Trimble XR10 with HoloLens 2” Microsoft mājas lapā? Vispirms ir jāsaprot, ka tās ir jauktās realitātes brilles, tad atbildot uz jautājumu jāizvēlas summa. 

Viktorīnā “Informāciju tehnoloģijas, mehatronika un ekobūve” salīdzinot ar iepriekšējām konkursa reizēm, piedalījās tikai 17 komandas. Mūsu komanda pareizi atbildēja uz 49% jautājumu, jeb iesniedza 38 pareizas atbildes no 77 jautājumiem,  kas ļāva komandai ierindoties 9.vietā.

Rīgas skolu superlīgas kausa izcīņa basketbolā – 21.03.2022.

Esam pieraduši, ka basketbola superlīgas sacensības notiek komandām sacenšoties klātienē, tomēr pandēmija ietekmēja šo sacensību formātu, un organizatori atrada citu risinājumu.

Šoreiz sacensības jeb “basketbola izaicinājums” tika organizētas katrā skolā uz vietas, bet to rezultātus vērtēt ieradās sacensību tiesneši.

Otrā semestra sākumā saņēmām “basketbola izaicinājuma” uzdevumu aprakstus un noskatījāmies video rullīšus, kuros bija nodemonstrēta uzdevuma norise.

Sacensību formāts paredzēja, ka vienā komandā ir pieci vienas klases skolēni, kuri izpilda visus piecus basketbola izaicinājuma uzdevumus.

Sacensību dienā savas prasmes demonstrēja trīs komandas.

Pirmās sacensību uzsāka 8.a klases meitenes. Meitenes lēni, bet precīzi izpildīja uzdevumus. Pirmajos divos uzdevumos “kvadrātā” un “čūskā” bija nepieciešams 100% koncentrēties uz uzdevuma izpildes secību. Lai nesajauktu secību meitenes šos uzdevumus veica gandrīz soļojot. Sekoja noteikta veida savstarpējās piespēles, kuru laikā meitenes pārvarēja satraukumu un uzdevumu izpildīja jau mazliet lielākā tempā. Nākošā uzdevuma izpildē punktu varēja iegūt tikai pēc diviem iemestiem groziem pēc kārtas, kurā meitenēm otrajam metienam pietrūka precizitātes.    

Visbeidzot – pustālā metiena uzdevums līdz 10 iemestiem groziem ar laika limitu. Ar šo pēdējo uzdevumu viņām veicās vislabāk, bet diemžēl ar to nepietika, lai apsteigtu kādu no konkurentēm. Meitenes sacensības noslēdza 14. vietā, kas, diemžēl, bija pēdējā starp visām. Par uzdrīkstēšanos sākām paldies 8.a klases meitenēm Vijai, Monai, Anastasijai, Keitai un Sofijai, kuras nenobijās un piedalījās šajās sacensībās!

Sākoties nākošajai stundai, sporta zālē ieradās 7.b klases zēni. Puiši regulāri bija trenējuši kombinācijas un bija gatavi parādīt sevi no labākās puses. Šajā vecuma grupā pavisam piedalījās 28 komandas. Puišiem vislabāk veicās savstarpējo piespēļu uzdevumā.       Apkopojot visu piecu uzdevumu rezultātus, 7.b klases komanda sacensības noslēdza 25.vietā. Par dalību sacensībās un  neatlaidību sakām paldies Markam, Daniilam, Aleksandram, Illyam un Adrianam!

Visnopietnāk un ar lielāko azartu sacensībām gatavojās 10.a klases zēnu komanda. Sagatavošanās procesā, trenējot kombinācijas, komandas sastāvs regulāri mainījās, jo skolēni slimoja, tomēr sacensību dienā komandas pamatsastāvs bija gatavs izaicinājumam.

Vidusskolu grupā “basketbola izaicinājumā” piedalījās 21 komanda. Mūsu vidusskolēni sacensības noslēdza 18. vietā. Vislabāk viņiem veicās uzdevumā “kvadrāts” un dubultajā metienā, kuros jaunieši ierindojās 14. un 12. vietā. Par ieguldīto darbu sakām paldies Sandim, Robertam, Jēkabam, Vjačeslavam un Ērikam!

Sportiskais azarts skolēniem par laimi nebija zudis. Šīs bija pirmās sacensības pēc gandrīz divu gadu pārtraukuma, kurās rezultāti tika salīdzināti ar citu skolu sasniegumiem.

Foto >>>ŠEIT

Nacionālā Botāniskā dārza apmeklējums

30. marta rīts atnācis ar sniegu un salu, bet saules stari liecina par pavasara tuvošanos. Tādēļ 2. a un 3. a klases skolēni ir devušies uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu Rīgā meklēt pirmās pavasara pazīmes. Un te tās arī var atrast: lazdu dzeltenās spurdzes, baltos sniegpulkstenīšu zvaniņus un dažādu krāsu krokusus, kuri priecē arī dzestrajā dienā. Taču pavisam citas sajūtas pārņem, iegriežoties aplūkot acāliju košo daudzveidību, kuras mīl pavasarīgu siltumu.

Bet lielākais pārsteigums ir tropu mājas klimats  – labi, ka ir iespēja novilkt virsdrēbes un siltos džemperus un jakas. Šī taureņu un tropu augu paradīze piesaista uzmanību visilgāk, jo gribas sagaidīt, kad kāds skaistulis nosēdīsies uz plaukstas vai pleca. Labi, ka šo skaistumu var saglabāt fotogrāfijās!

Foto>>>ŠEIT

11.a Vidzemes augstskolas online ViAktorīnā “Uzņēmējdarbība”

Vidzemes augstskolas otrā viktorīna, kas organizēta Latvijas vidusskolu un tehnikumu audzēkņiem par tēmu “Uzņēmējdarbība”.

Šoreiz bija problēma – sākoties viktorīnai bija ne tikai jāatbild uz jautājumiem, bet arī jārisina tehniskas dabas jautājums, jo neizdevās pievienot vienu no dalībniekiem. Bet sāksim visu pēc kārtas.

2022. gada 9. martā īsi pirms pulksten 19:00 pieslēdzāmies GoogleMeet platformai, kurā atvērām organizatoru atsūtīto viktorīnas saiti. Komandā bija 11. a klases 4 skolēni. Viktorīnas sākumā bija jāiztiek bez Lauras padomiem, bet tikko viņa atbrīvojās no saviem pienākumiem, tā pieslēdzās konkursa norisei. Konkursa norises laikā neizdevās apstiprināt Lauras tūlītēju pieslēgšanos, meklējām risinājumu. Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Laura jautājumus klausījās telefonā un tur arī komunicēja ar pārējiem. Pēc pāris jautājumiem Raitis atrada risinājumu un izmantoja video tērzēšanas programmu Discord. Tagad Laura gan redzēja jautājumus ekrānā, gan varēja komunicēt.

Spēles uzbūve bija tāda pati kā iepriekš, vispirms jautājumi ar mazu apdomas laiku līdz 10 sekundēm, šī sadaļa bija veltīta nodokļiem. Nākošā sadaļa iekļāva divu atbilžu variantus “patiesība” vai “meli”. Turpinājumā apdomas laiks mazliet palielinājās, bet jautājumi bija par zīmoliem, un visbeidzot 30 sekunžu apdomas laika videokārta.

Jautājumos par nodokļiem īsajā laikā nācās likt lietā gan zināšanas par nodokļu likmēm, gan matemātikas prasmes procentu aprēķināšanai. Lūk daži no pirmās kārtas jautājumiem:

 • Programmētājam tiek piedāvāta alga 3100 eur mēnesī. Cik kopā izmaksās šis darbinieks uzņēmumam?
 • Bērnudārza sētnieka alga ir 500 eur. Cik lielu summu viņš saņems kontā, ja iesniegs darba grāmatiņu?
 • Kurai valstij Eiropas Savienībā ir zemākā PVN standarta likme?
 • Veikalā pārdošanā ir Latvijas burkāni, kuri maksā 2.50 kg. Aprēķini kāda ir PVN likme.
 • Grāmatnīcā iespējams iegādāties Pasaules atlanu,kura cena 25,30 eur. Aprēķini kāda ir PVN likme.

Lai atbildētu uz šiem jautājumu, bija jāpārzina cik un kādi ir nodokļi un PVN likmes, kā arī ātri jāspēj šo summu aprēķināt.

Skolēniem pēc krāsojuma intensitātes vajadzēja noteikt preces, kuras attēlo attiecīgo nodokli.

Sadaļā “patiesība” vai “meli” skolēniem nācās atbildēt uz tādiem jautājumiem kā:

 • Vai taisnība, ka minimālai kooperatīva dibinātāju skaits ir pieci?
 • Vai taisnība, ka A/S “Dzintars” bijušajam īpašniekam Iļjam Gerčikovam atsavināja preču zīmi “Dzintars”?
 • Vai taisnība, ka SIA “Rimi Latvija” nodarbināja visvairāk darbinieku 2020 gadā?
 • Vai taisnība, ka mazkapitāla SIA dibinātāji var būt tikai fiziskas personas?

            Pēc nelielas reklāmas pauzes turpinājām ar trešo jautājumu sadaļu, kura bija veltīta zīmoliem. Jāsaka, ka šos jautājumus visas komandas atbildēja visātrāk un precīzāk. Bija jautājumi, kuros tika rādīta kāda prece vai zīmola logo un tas bija jāatpazīst.

Visbeidzot sadaļa ar vispārējiem jautājumiem, tādiem kā:

 • Kurā gadā tika ieviesta naudas vienība eiro?
 • Vai ģimenes uzņēmums ir tiesību subjekts, kas izveidots ģimenes kopīpašuma organizēšanai, lai veiktu saimniecisko darbību?

Jautājumi visās sadaļās bija āķīgi un prasīja izlēmību no komandas kapteiņa, jo dažreiz apspriešanās laikā iestājās klusums, bet laiks gāja, un kapteinim bija jāpieņem lēmums.

Pašiem mums šķita, ka esam salīdzinoši maz reižu iesnieguši pareizās atbildes, tomēr rezultātu tabula mūs pārsteidza, jo no 77 jautājumiem uz 44 bijām snieguši pareizas atbildes. Tas nozīmēja, ka vairāk nekā uz pusi jautājumu bijām atbildējuši pareizi, tas ir par divām vairāk nekā pirmajā kārtā. Arī iegūto punktu skaits šajā kārtā 32122, pavisam nedaudz atšķīrās no pirmajā kārtā sakrātajiem punktiem.

Šis rezultāts mums starp 36 komandām ļāva ierindoties 27. vietā. 

Ar rezultātu esam apmierināti, bet ar sasniegto vietu ne visai. Lai arī nākošās kārtas tēma mums šķiet pavisam sveša, komanda “Labākie rajonā” ir gatava jaunajam izaicinājumam.

Par Ēnu dienu

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šogad ēnu diena norisināsies 6. aprīlī.

Vairāk >>>ŠEIT

Tuvojas pavasara brīvlaiks

Pavasara brīvlaiks

1. – 11. klasēm  – no 2022. gada 14. marta līdz 18. martam,

12. klašu skolēniem – no 21. marta līdz 25. martam.

Latvijas skolu virtuālais ziemas festivāls – 2022

Latvijas skolu Ziemas festivāls notiek kopš 1994. gada, un tā mērķis ir veicināt skolu bērnu un jauniešu fizisko aktivitāti, vienlaikus radot sportisku svētku sajūtu. Šogad jau otro reizi skolu Ziemas festivāls notika – virtuāli.

Tā kā Ziemas festivāls notika attālināti, dalībnieki varēja sacensties katrs atsevišķi jebkurā vietā Latvijā. Rezultāti tika fiksēti dalībnieku viedtālruņu vai sporta pulksteņu GPS lietotnēs. Pēc dalībnieku reģistrācijas visu dalībnieku rezultāti tika uzskaitīti sacensību platformā www.ditantrace.com.

Sociālo tīklu satura veidotājs un šī gada Ziemas festivāla vēstnesis Lauris Zalāns uzrunā skolēniem uzsvēra, ka pats galvenais ir labi un aktīvi pavadīt laiku – sportot regulāri un neatkarīgi no laikapstākļiem. “Izmanto telefonu lietderīgi, ko sniedz šā gada Ziemas festivāla virtuālais formāts, — ieslēdz sporta aplikāciju, apvieno aktīvu atpūtu ar sacensību garu un izcīni medaļas sev un savai skolai!”

Sacensības notika no 7.februāra līdz 14.februārim. Sacensību dalībnieku uzdevums, šajā laikā, bija veikt pēc iespējas garāku attālumu. Distances garumu varēja krāt vairākos sporta veidos: braucot ar distanču slēpēm, ar kalnu slēpēm, snovojot, skrienot vai vienkārši ejot.

Ziemas festivāla virtuālajām sacensībām pieteicās 15 mūsu skolas audzēkņi. Šogad sacensībās varēja piedalīties arī skolotāji, un divi mūsu skolas pedagogi šo iespēju izmantoja. Lai arī viņu rezultāti skolās kopējā kilometrāžā netika ieskaitīti, tas radīja saliedētības un atbalsta sajūtu, it īpaši jaunāko sportotāju vidū.

Sacensības notika vairākos līmeņos. Latvijas līmenī – pirmās trīs skolas saņēma kausus, kā arī pirmo trīs vietu ieguvēji starp visu skolu dalībniekiem saņēma kausus. Skolas līmenī – pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces saņēma medaļas.

Visu sacensību laiku skolēni varēja sekot līdzi saviem rezultātiem. Tādejādi atsevišķu skolēnu vidū radās konkurence, kas ļāva sasniegt apbrīnojamu rezultātu.

Sevišķi sīva konkurence bija meiteņu vidū. Ksenija no 4.a klases un Gita no 12.a klases uzrādīja vienādus rezultātus. Viņas katra astoņās dienās bija sakrājušas 160.7 km. Gita to bija paveikusi ejot, bet Ksenija braucot no kalna ar slēpēm, ejot un snovojot. Trešās vietas ieguvējas Elīzas rezultāts 135.4 km tikai par aptuveni 10 km pārsniedza ceturtās vietas ieguvējas Nikolas rezultātu – 121.9 km.

Zēnu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Emīls Gustavs no 3.a klases, kurš 148.2 km pārsvarā sakrāja skrienot. Emīls Gustavs izmantoja katru iespēju krāt kilometrus ne tikai pēcpusdienās un vakaros, bet arī esot skolā. Otrajā vietā ierindojās 6.a klases skolnieks Daniels, kuru no lielākām aktivitātēm atturēja ieģipsētā roka -35.4 km. Trešo godpilno vietu ieņēma 12.a klases skolnieks Kristiāns ar noskrietiem 25.9 km.

Rezultāti >>>ŠEIT

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma medaļas un diplomus, kā arī pārsteiguma balvas: cepurītes, šallītes un atstarotāju ar festivāla logo. Ziemas festivāla organizatori bija padomājuši par katru no dalībniekiem, arī viņi varēja izvēlēties kādu no organizatoru sagādātajām piemiņas veltēm.

Katrs no dalībniekiem saņēma arī skolas sarūpētās saldās balvas. Pavisam festivālā piedalījās 164 skolas un 3932 dalībnieki. Mūsu skolas komanda ar nelielu dalībnieku skaitu ierindojās augstajā 31. vietā, kopā pieveicot 953.3 km.

Esam lepni par mūsu skolēnu izrādīto gribasspēku un vēlmi būs aktīviem!

Paldies vecākiem, kuri atbalstīja ik vienu sportot gribētāju!

Foto>>>ŠEIT

Skolas sacensības “Volejbola augšējās piespēles” 6. – 12.klašu skolēniem

Skolas sporta dzīve turpinājās arī valstī noteiktās ārkārtas situācijas laikā.

Pēc ziemas brīvdienām tika uzsāktas volejbola augšējo piespēļu sacensības. Sacensības organizēja sporta skolotāji Inita Purmale, Signe Pauliņa, Lauris Grugulis, Žanna Kleščenkova un Anita Muižniece. Piedalīties varēja ik viens skolēns sākot no sestās klases līdz pat divpadsmitajai. Atsaucība bija liela. Sacensības notika atsevišķi pa klasēm, bet rezultātus varēja uzzināt pie sporta skolotājiem. Kopumā sacensībās piedalījās 98 skolēni.

Sacensībās atsevišķi tika vērtēti 6. – 7. klašu, 8. – 9. klašu un 10. – 12. klašu skolēni.

Visvairāk volejbola augšējo piespēļu izpildīja 11.b klases skolēns Igors Lapušinskis – 261 reizi. Teicamu rezultātu sasniedza arī 8.a klases skolēns Daniels Parfjons, kurš izpildīja 175 piespēles.

Rezultāti >>>ŠEIT

Finansējumu saldajām balvām, godalgoto vietu ieguvējiem, sarūpēja skolēnu domes dalība projektā “Labbūtības ceļa karte”.

Vidzemes augstskolas online VIAktorīna “Mēdiji un komunikācija”

Vidzemes augstskola Latvijas vidusskolu un tehnikumu audzēkņus aicināja piedalīties online viktorīnās par dažādiem tematiem. Kopā būs 4 viktorīnas.

Uzzinājuši par šo iespēju izmantojām to un pieteicāmies pirmajai viktorīnai “Mēdiji un komunikācija”.

Komandā varēja pieteikt 4 dalībniekus. Mūsu klases komandu pārstāvēja: Jānis, Marks, Raitis un, šobrīd Vācijā zinības apgūstošā, Laura. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj piedalīties online viktorīnā dalībniekiem atrodoties dažādās pasaules vietās.

Pirms viktorīnas mums bija jāatrisina tehniskais jautājums, jānodrošina platforma, kurā, skolēniem esot mājās, savstarpēji apspriesties. Vēl šajā platformā jābūt iespējai dalīties ar ekrānu, lai skolēni redzētu un dzirdētu jautājumus.

Iepriekš bijām vienojušies, ka atbildes iesniegs Marks izmantojot viedierīci.

Jautājumu loks bija ļoti plašs. Tie bija jautājumi par radio un preses vēsturi, par notikumiem, kas saistās ar žurnālistiku. Vēl bija jautājumi par starptautisko presi, blogeriem un tik-tokeriem, kā arī par Latvijas žurnālistiem, raidījumu vadītājiem, televīzijas un radio programmu vadītājiem un viņu raidījumiem. Pirms iesniegt atbildi, vispirms nācās atpazīt fotogrāfijā redzamo personu un vienoties, kurš no atbilžu variantiem ir attiecināms uz šo personu.

Pusotras stundas laikā atbildējām uz 80 viktorīnas jautājumiem. Pavisam šajā kārtā piedalījās 35 komandas un mūsu komanda ieguva godpilno 6. vietu.

Viktorīnas nolikums paredzēja, ka pirmo sešu vietu ieguvēji saņems pārsteiguma balvas. Tos mums nogādāja ar Omnivas pakomāta starpniecību. Katrs no dalībniekiem saņēma plānotāju šim gadam, atmiņu un uzmanību attīstošu spēli un ūdens drošu mobilā telefona maciņu, kā arī saldumus ar Vidzemes augstskolas logo.

Valentīna diena 2.a un 3.a klasē

Svētku nekad nevar būt par daudz – tādēļ esam centušies iepazīt Helovīna un Valentīndienas nozīmi un svētku tradīcijas. Saprast, ar kuriem Latvijā jau izsenis svinētiem svētkiem ir līdzības.

Mīlestībai ir tik daudz dažādu veidu, un, visticamāk, ir pareizi par to runāt jau sākumskolā. Skolēniem bija prieks gan rokdarbu, gan vizuālās mākslas stundās apgūtās prasmes izmantot košu dekoru un apsveikumu izgatavošanā. Apsveikumi tika gatavoti gan mīļiem cilvēkiem gan mājās, gan skolā. Protams, ir liels prieks apsveikumu saņemt katram pašam.

Lai varētu piedalīties pasākumā katram skolēnam bija jāsagatvo “ieejas biļete”- tā nebija biļete tradicionālā izpratnē – tas bija dzejolis par mīlestību. Aiz durvīm nepalika neviens, jo “ieejas biļetes” bija visiem.

Otrklasniekus visvairāk ielīksmoja dejas un rotaļas. Savukārt, trešklasnieki pa pāriem izrādīja īsas Valentīndienas etīdes.

Visvērtīgākā atziņa pēc šiem svētkiem – ir patīkami būt mīlētam, svētkos neviens netiek atstumts.

Meteņi 3.a klasē

Tā kā mūsu skolā mācās gan latviešu, gan mazākumtautību klašu skolēni, ir iespēja savstarpēji bagātināties ar informāciju par svētkiem un tradīcijām, kuras citkārt nemaz neiepazītu.

Diemžēl, neizdevās iemēģināt vizināšanos ar ragaviņām no kalna, jo Meteņos vairs sniega gandrīz nemaz nebija. Arī tradīcija iet ciemos vienai klasei pie otras bija jāatliek uz labākiem laikiem Covid ierobežojumu dēļ.

Klases stundā, runājot par Meteņiem un Masļeņicu, skolēni uzzināja, ka viena no tradīcijām ir cept pankūkas, un nolēma šo ideju īstenot.

Mājturības un tehnoloģiju stundā atklājās, ka tikai 2 bērni ir paši mājās piedalījušies pankūku cepšanā un zina, kā to darīt. Lielākā daļa bērnu pirmo reizi skolā kopā ar skolotāju taisīja pankūku mīklu. Tika ceptas gan mazās, gan lielās plānās pankūkas. Izdevās ļoti skaistas un garšīgas!

Kad pankūkas bija izceptas, skolēni paši klāja galdu. Lai ēdot pankūkas būtu garšīgākas, no mājām bija atnestas ievārījuma burciņas un krējums.

Beigās visi kopā novāca galdus, nomazgāja traukus un sakārtoja mājturības kabinetu. Diena bija izdevusies!

Pēc dažām dienām skolotāja no skolēnu vecākiem uzzināja, ka mājās bērni aicinājuši viņus cept pankūkas. Drosmīgākie bērni patstāvīgi taisījuši pankūku mīklu un vecāku uzraudzībā cepuši pankūkas.

Skolēnu mācību uzņēmumu prezentācija SENsationalSTEM projekta ietvaros

Kopš skolēni un skolotāji darbojas projektā SENsationalSTEM ir pagājuši gandrīz divi gadi. Tas ir Somijas, Igaunijas un Latvijas sadarbības INTERREG projekts “Pārrobežu uzņēmējdarbības attīstība skolēniem ar speciālās izglītības vajadzībām zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomās”.

Darba grupas mērķis ir nepilnu triju gadu laikā radīt starptautisku skolēnu uzņēmumu, kuri uzsāktu reālu darbību vai uzņēmumu simulāciju.

Šajā laikā ir notikušas tiešsaistes tikšanās gan ar projekta vadību, gan mentoriem kā arī ļoti daudz skolēnu kopējās tikšanās.

Projekta sākumā skolēni vienojās par biznesa ideju. Skolēni ar skolotāju atbalstu veidoja biznesa plānu. Sākotnējā biznesa iecere laika gaitā tika papildināta, mainījās. Projekta vidusdaļā skolēniem palīgā nāca mentori – cilvēki, kuriem jau ir savs bizness, kuri sniedza ieteikumus un padomus, liekot skolēniem uz saviem projektiem paraudzīties ar biznesmeņa skatienu.

Skolēni izveidoja mācību uzņēmumus, bet tā kā tiem nav juridiska statusa, lai varētu uzsākt ražošanu vai pakalpojuma pārdošanu tos pārstāv Junior Achievement. Projekta SENsationaSTEM darba grupās bija iekļauti visu triju valstu skolēni.

Tuvojoties projekta beigu daļai skolēniem savi uzņēmumi bija jāpiereģistrē Junior Achievement Finland.

Februāra sākumā notika mācību uzņēmumu prezentācija, kas vienlaicīgi bija arī konkurss par labāko skolēnu mācību uzņēmumu. Konkursa laikā skolēni sacentās arī sekojošās nominācijās:

 •             Labākais pārdošanas piedāvājums;
 •             Labākā biznesa ideja;
 •             Labākais mārketinga piedāvājums;
 •             Labākais logo.

Pirms tiešsaistes konkursa projekta vadītāji vēlreiz atgādināja, kas ir jāiekļauj prezentācijās par saviem uzņēmumiem. Atgādināja, kas ir labas prezentācijas priekšnoteikumi.

Pēc nelielā ievada skolēniem tika dots laiks – viena stunda, prezentācijas sagatavošanai.

Komandas dalībnieki ātri sadalīja uzdevumus, Gunta un Jānis ķērās pie prezentācijas satura un teksta rakstīšanas, pārējie dalībnieki meklēja un atlasīja attēlus no interneta.

Procesa laikā skolēnu darba telpām pieslēdzās mentori, kuriem jaunieši varēja uzdot jautājumus kā labāk formulēt tekstu vai precizēt nianses.

Prezentācijas ilgums nedrīkstēja pārsniegt 2 minūtes. Šajā laikā klausītājiem bija jāsniedz informācija, ar ko uzņēmums nodarbojas, jārada interese par produktu, jāspēj pārliecināt, ka tieši viņu ražotais produkts ir labāks nekā pārējie, kā arī jāiepazīstina ar logo un jāparāda produkta prototips vai zīmējums.

Gunta un Jānis ar šo atbildīgo darbu teicami tika galā. Pēc prezentācijas komanda saņēma labas atsauksmes, gan no projekta vadītājiem, gan arī no mentoriem.

Tika saņemti ieteikumi produkta nosaukuma ātrākai atpazīšanai.

Komandas radītais produkts ir matemātikas spēle Kenga. Spēles ideja ir, ka Kenga – matemātikas ķengurs ceļo pa salām, lai izpildītu uzdevumu viņam ir jāizvēlas ceļš pa kuru iet, bet ceļā ir dažādi uzdevumi.

Tādejādi spēles laikā risinot uzdevumus skolēni apgūst matemātikās darbības un pielieto tās.

Pēc skolēnu prezentācijām projekta vadītāji un mentori izteica savas domas par skolēnu izveidotajiem uzņēmumiem. Norādīja uz lietām, kuras nebija tik veiksmīgas kā arī uzteica par teicamo darbu.

Noslēdzoties prezentācijām konkursa žūrija tās izvērtēs un rezultātus paziņos projekta noslēgumā aprīlī.

Skolas sacensības 1.–5.klašu skolēniem “Trāpi bumbiņu mērķī”

Skolas sporta dzīve nav iedomājama bez sporta sacensībām. Pašreizējos, ierobežotās kontaktēšanās apstākļos, sporta skolotāji meklē un atrod risinājumus, lai skolēniem būtu iespēja sacensties un salīdzināt savas prasmes un spējas.

Viens no veidiem, bumbiņas mešana mērķi, kurā sacentās pirmo līdz piekto klašu audzēkņi notika mēneša garumā, lai kādas klases atrašanās karantīnā nebūtu par iemeslu, ka šīs klases skolēni nevar piedalīties sacensībās.

Sacensību uzdevums bija trāpīt bumbiņu uz sienas uzzīmētā mērķī, vingrinājumu izpildot vienu minūti.

Pavisam piedalījās 73 attiecīgā vecuma skolēni. Sacensībās atsevišķi tika vērtēti pirmo klašu, 2. – 3. klašu un 4. – 5.klašu skolēnu rezultāti.

Finansējumu saldajām balvām, godalgoto vietu ieguvējiem, sarūpēja skolēnu domes dalība projektā “Labbūtības ceļa karte”.

Sacensību rezultāti sarindojās ļoti blīvi. Atsevišķos gadījumos, vienāda rezultāta gadījumā, tika piešķirtas vairākas pirmās, otrās vai trešās vietas.

Rezultātus varat apskatīt >>>ŠEIT

11.a nodarbībā par personas datu aizsardzību

Ikdienā, ikvienam no mums ir jāspēj aizsargāt savi personas dati. Personas datus aizsargā likums. Labākai izpratnei par savu datu aizsardzības pamatnoteikumiem pieteicāmies vieslekcijai, ko nodrošināja Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs, projekta “Dzīvei gatavs” ietvaros.

Nodarbība notika 15. februārī Zoom tiešsaistes platformā. Pateicoties klases aprīkojumam un tehnoloģiskajām iespējām, nodarbībai varēja pieslēgties skolēni, kuriem epidemioloģiskie noteikumi liedza atrasties skolā.

Nodarbības sākumā lektore pastāstīja, kas ir personas dati, bet kurus nevar par tādiem uzskatīt. Personas dati ir dažāda informācija, kuru apkopojot var identificēt konkrētu personu.

Lielāko daļu no tiem skolēni zināja jau iepriekš.

Tomēr, ka arī paradumi, reliģiskā piederība un politiskie uzskati ir pieskaitāmi personas datiem, bija jaunums. Iepriekšminētie attiecināmi uz īpašas kategorijas personas datiem, tas nozīmē, ka tos izmantojot var diskriminēt cilvēku.

Lekcijas turpinājumā uzzinājām, ka personas datu aizsardzības kārtība ir noteikta Vispārīgās datu aizsardzības regulā.

Otrajā nodarbības daļā lektore pastāstīja un izskaidroja, kādos gadījumos personas datus var apstrādāt. Kārtību kādā tiek apstrādāti personu dati nosaka Fizisko personu datu apstrādes likums.

Neatkarīgi no tā, kādas kategorijas personas datus plānots apstrādāt, jebkuras personu datu apstrādes pamatam ir jābūt tiesiskam.

Visbiežāk mēs savus personas datus paši padarām publiski pieejamus, tos neapzināti publicējot sociālajos tīklos. Tās ir gan fotogrāfijas, kurām nosakāma to uzņemšanas ģeogrāfiskā vieta, gan dzimšanas datumi un gadu skaits.

Noslēgumā skolēni noskaidroja sev interesējošos jautājumus par datu aizsardzību. Viens no tiem bija par iespēju personas kodu aizstāt ar ciparu virknējumu. Lektore apstiprināja, ka šāda iespēja pastāv, vienu reizi dzīvē ik viens no mums var mainīt personas kodu uz ciparu virknējumu. Pēc nodarbības skolēnu vērtējums bija pozitīvs, viņi minēja, ka lai arī daudz no dzirdētā bija zināms, tomēr bija arī informācija, kuru viņi iepriekš nebija dzirdējuši. Nodarbībā dzirdētais katrā ziņā liks nopietnāk pievērsties savu personīgo datu pārdomātākai aizsardzībai.

Foto no nodarbības >>>ŠEIT

Droša interneta diena

8.februārī vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Arī mūsu skolā visu februāri skolēni iesaistīsies dažādās aktivitātēs.

2.a un 3.a klases skolēni jau pārrunāja par noteikumiem un uzvedību e-vidē, izspēlējot “Vaifija spēli”. Savukārt, 6.a klases skolēni skatījās video par drošu internetu.

Aicinām katru, kas vēlas vairāk uzzināt par drošu internetu, apmeklēt mājaslapu www.drossinternets.lv!

Foto no nodarbībām >>>ŠEIT

“FIZMIX Eksperiments”

“FIZMIX Eksperiments” ir AS “Latvenergo” erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem.

Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija. Par to aicinās domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Savukārt skolotāji aicināti sacensties par “FIZMIX Skolotājs 2022” titulu.

Arī mūsu skolas skolēni Skolotājas Maijas Samusevičas vadībā šogad nolēmuši piedalīties šajā konkursā.

Vairāk par konkursu varat izlasīt >>>ŠEIT

Naudas plānošana sadarbībā ar Swedbank

Nauda ikviena cilvēka dzīvē ieņem būtisku lomu. Neskatoties uz naudas daudzumu ir jāsaprot, kur un kāpēc katrs eiro tiek iztērēts. Plānošana sniedz drošību un stabilitāti.

Šo prasmju nostiprināšanai 11.a klasē notika Swedbank vieslekcija par naudas plānošanu.

Skolēni veidoja izpratni par personīgo tēriņu struktūru un uzkrājumu veidošanas nepieciešamību un priekšrocībām.

Nodarbība sākās ar diskusiju, kāpēc nepieciešama finanšu plānošana. Turpinājumā skolēni saņēma jau konkrētus uzdevumus uz kuriem sniegtās atbildes, izmantojot viedierīces, tika apkopotas ar tiešsaistes rīka padlet palīdzību. 

Lekcijas laikā tika atgādināts, ka ir obligātie maksājumi un maksājumi, kurus plānojot var samazināt.

Uzmanība tika vērsta uz būtisku naudas plānošanas sadaļu, uz uzkrājumu jeb “drošības spilvena” veidošanu. Uzzinājām, kam šis uzkrājums tiek veidots un kā to labāk izdarīt. Katra cilvēka ienākumi, vēlmes un vajadzības atšķiras, tādējādi nosaukt konkrētu summu nav iespējams, bet ir vienota formula, kuru varam izmantot. Lielāka daļa no nopelnītās naudas – 70% tiek izmantoti ikdienas vajadzību nodrošināšanai, 20 % ieteicams atstāt personisko vajadzību nodrošināšanai un 10 % novirzīt “drošības spilvena” veidošanai.

Noslēgumā skolēni saņēma uzdevumu, kurā bija jāpielieto iegūtās zināšanas un jāparāda finanšu pratība.

Pēc nodarbības skolēni secināja, ka viņiem ir lielāka izpratne par naudas plānošanu, sevišķi par uzkrājumu veidošanas nozīmīgumu un veidu kā to darīt. Kā arī par apdrošināšanu kā vienu no “drošības spilvena” veidiem.

6.a klase tiešsaistes nodarbībā “Kā efektīvi izmantot enerģiju?”

2022.gada 11. janvārī piedalījāmies 2.semestra pirmajā tiešsaistes nodarbībā. Šoreiz nodarbība bija saistīta ar elektrības taupīšanu un elektropreču iegādi ievērojot energoefektivitāti. Nodarbību vadīja Elektrum Energoefektivitātes centra darbiniece Anna Luīze. Tiešsaistes nodarbība notika ZOOM platformā skolas datorklasē, tās laikā izmantojām Padlet un Quizizz rīkus, ko varēja atvērt datorā vai viedtālrunī – kā nu kuram ērtāk.

Nodarbības laikā skolēni iesaistījās diskusijās, risināja uzdevumus, analizēja video. Lai veiksmīgi tiktu galā ar uzdevumiem, jau laicīgi no lektores saņēmām informāciju, ka nodarbības laikā būs nepieciešams viedtālrunis, kalkulators un rakstāmpiederumi, kā arī darba lapa ar uzdevumiem.

Sākumā bija grūtības ar pieslēgšanos nodarbībai, jo pēc brīvlaika dažiem bija aizmirsušies piekļuves dati skolas datoram. Nav jau brīnums, jo pirms brīvlaika kādu laiku pavadījām mājās karantīnā! Labi, ka kopā ar mums šajā nodarbībā bija dabaszinību skolotāja E.Segliņa.

Pēc iepazīšanās un iesildīšanās uzdevumiem, noskatījāmies video un pēc tam noskaidrojām, kura filmas varoņu rīcība bija saistīta ar enerģijas lietderīgu, kura ar nelietderīgu patēriņu, kā arī noskaidrojām, kā būtu pareizi jārīkojas.

Pēc tam pildījām uzdevumu, kura laikā uzzinājām, ka ne vienmēr lētāk nopirktā spuldzīte ilgtermiņā veidos lētu samaksu par iztērēto elektroenerģiju un otrādi. Īsāk runājot, izvēlies LED spuldzi, kaut arī veikalā tā liekas dārga, jo rezultātā būs mazāki rēķini! Noskaidrojām, ka LED spuldzēm var izvēlēties spožumu un gaismas krāsu (baltāka, dzeltenāka jeb vēsāka, siltāka).

Diezgan grūti bija veikt uzdevumu, kurā bija grafiks ar elektroenerģijas patēriņa atspoguļojumu mēneša laikā. Nodarbības vadītāja izskaidroja, ko šāds grafiks attēlo, ko no tā var uzzināt.

Nobeigumā savas jauniegūtās zināšanas pārbaudījām Quizizz viktorīnā. Tajā bija gan jautājumi ar atbilžu izvēlēm, gan atklātie jautājumi, kuros bija jāizvērtē savi ieguvumi un nodarbība kopumā.

Nodarbība karjeras konsultanta vadībā

“Ja to var citi, varu arī Es!” – ar šādu iedvesmojošu vēstījumu projekta “Labbūtības ceļa karte” ietvaros 6.decembrī vidusskolas klašu skolēnus uzrunāja karjeras konsultante Inga Dunke. Viņa jauniešus iepazīstināja ar daudzu pasaulē slavenu personību veiksmes stāstiem un rosināja kopīgi apzināt visas indivīdu raksturojošās iezīmes, vides apstākļus un citus ietekmējošos faktorus, kas veiksmīgu cilvēku padara par veiksmīgu.

Lekcijā, kā viens no svarīgākajiem faktoriem veiksmīgā personības pilnveidošanas ceļā, tika izcelta mentora klātbūtne un atbalsta loka veidošana ap sevi. Skolēni, lektores pamudināti, labprāt sev izvēlēja mentorus paši savā vidū un nodarbības laikā apguva daudz veidu, kā stimulēt sevi ikdienā, neļauties pagurumam un motivēt sevi sasniegt pašu uzstādītos mērķus.

Katrs vidusskolēns individuāli lekcijā paguva izveidot arī savu iedvesmas kalendāru decembrim, kas noteikti palīdzēs ne vien veiksmīgāk noslēgt pirmo mācību gada semestri, bet arī pietuvoties tām “mazajām virsotnēm.”

                                                                        11.a klases skolniece Gunta

IT konkurss Baltijas valstu skolēniem

Ventspils tehnoloģiju centrs 2021. gada novembrī un decembrī organizēja IT izaicinājuma konkursu Baltijas valstu skolēniem. Konkursa mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar profesiju un zināšanu daudzveidību IT nozarē.

Mūsu skolas 9. a klases skolēni Jāzeps Meiers (komandas kapteinis), Hariss Brūklene un Artūrs Šnepsts izveidoja komandu “Nepilngadīgie izgudrotāji” un sekmīgi piedalījās šajā konkursā.

Konkurss notika divās kārtās. 1. kārtā komandai bija jāizveido video, kas atvieglo vai uzlabo skolēnu ikdienu. Pārvarot 1. kārtu, komandu uzaicināja piedalīties 2. kārtā. Tālākās sacensības notika on-line režīmā,  pildot testus un dažādus uzdevumus  Discord platformā. Šo platformu mēs skolā līdz šim nebijām apguvuši, bet komanda darbu paveica sekmīgi pateicoties pieredzei, kas apgūta ārpus skolas.

Komanda otrajā kārtā startēja ļoti sekmīgi un pietrūka vien dažu punktu līdz godalgotai vietai. Tātad – nāksies mums vairāk mācīties elektroniskā vidē un mūsu komandas noteikti nāks ar jaunām uzvarām.

Apsveicam visus uzvarētājus un viņu līdzjutējus!

Paldies!

Īsi pirms Ziemassvētkiem, Rīgas 66.vidusskola saņēma dāvinājumu no skolas absolventēm, māsām Dignas un Paulas Strautmanēm. Viņas pēc vidusskolas beigšanas devās mācīties uz ASV.

Paula jau ir pabeigusi mācības Quinnipiakas universitātē un ieguvusi bakalaura grādu mehāniskajā inženierijā un pašreiz veiksmīgi turpina basketbolistes karjeru pārstāvot Spānijas klubu.   

Digna pabeidza mācības Syracusas universitātes maģistrantūrā un turpina papildināt savas zināšanas Atlantā – Džordžijas tehnoloģiju institūtā.

Kopā ar dāvinājumu saņēmām arī māsu vēstuli: “Ar prieku atceramies Rīgas 66.vidusskolu, kurā mācījāmies no pirmās līdz divpadsmitajai klasei. Esam pateicīgas par iegūto augstvērtīgo izglītību, kas pavēra mums iespējas izglītībai vienās no labākajām ASV augstskolām.

Vēlamies pateikt paldies, gan skolotājiem, gan skolas darbiniekiem, kas mūs izglītoja un atbalstīja. Zinot, skolas vadības un skolotāju ieinteresētību dažādu sporta aktivitāšu organizēšanā un skolēnu vēlmi tajās piedalīties, vēlamies ieguldīt savus personiskos līdzekļus skolas sporta inventāra iegādē.”

Klases vakars Ziemassvētkos 6.a klasē

Ievērojot mūsu klases tradīcijas, pēdējā 1.semestra mācību piektdienā, šogad tas iekrita 17. decembrī, notika klases vakars.

Līdz pēdējam nezinājām, vai tas notiks, jo bijām kārtējā karantīnā. Par laimi tā beidzās, un mēs atgriezāmies skolā jau trešdienā.

Žēl, ka šogad mums nebija klasē eglītes! Jau sākoties Pirmajai Adventei, pateicoties mūsu klases meitenēm, klases audzinātājai un mājturības skolotājai, bija izrotāta klase gan ar lampiņu virtenēm, gan lukturiem ar LED svecītēm, gan pašdarinātiem griestu dekoriem.  

Pasākuma laikā mājīgi sparkšķēja kamīns, brīžiem ziemas ainiņas mijās ar Ziemassvētku rūķu priekiem, – tas viss TV ekrānā. Visu laiku skanēja Ziemassvētku mūzika. Brīžiem arī paši uzdziedājām pa kādai dziesmiņai.

Jau decembra sākumā vienojāmies, ka klases vakarā būs Ziemassvētku loterija, kā arī katrs no mums sagatavos kādu aktivitāti/ spēli. Visi bijām pacentušies – dāvanas bija ļoti skaisti iesaiņotas, arī to saturs iepriecināja saņēmējus. Spēles bija visdažādākās! Bija jāraksta, jāzīmē, jātēlo, jāmin…

Protams, nevarēja arī iztikt bez cienasta – tas bija sarūpēts ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Klases audzinātāja mums pasniedza diplomus un balviņas par iegūtajām vietā daiļrunas konkursā “Pa ziemas ceļu”, kas notika iepriekšējā dienā.

Daniels: “Piektdienas parasti bija ļoti īsas, bet šoreiz bija nedaudz garāka, bet tas nekas, jo tas bija izklaides dēļ, gardumi bija sanesti un bija ļoti interesanti, bija arī spēles, arī dāvanas. Es biju priecīgs saņemt dāvanas un visi citi ceru, ka arī!”

Raimonds: “Pēc stundām notika svētku klases vakars. Mēs spēlējām dažādas spēles, ēdām līdzi paņemtos gardumus, un pasniedzām viens otram dāvanas. Tika jauki pavadīts laiks, un visi bija priecīgi.”

Renārs: “Piektdien pēc visām stundām bija klases vakars ar interesantām spēlēm, daudz ēdienu un jauku kompāniju. Visvairāk  klases vakarā man patika Daniela spēle, jo bija aizraujoši.”

Piparkūku darbnīca 6.a klasē

Tā kā šī mācību gada 1. semestrī  diezgan daudz sanāca mācīties attālināti, bijām priecīgi, ka varam kopā cept piparkūkas. Tā mūsu skolā un klasē ir Ziemassvētku tradīcija. Šī bija tikai otrā klātienes mācību diena pēc kārtējās karantīnas  – centāmies ieplānot šo darbu pēc iespējas ātrāk, jo nekad nevar zināt…

Klases audzinātāja mums atgādināja par cepšanai nepieciešamajām lietām: piparkūku mīklu, mīklas rulli, priekšautu. Viņa atnesa arī cepampapīru, olas piparkūku glazēšanai un cukura dekorus – krāsainas pārsliņas un bumbiņas. Mājturības skolotāja priekš mums jau bija sagatavojusi dēlīšus, uz kā mīklu izrullēt, dažus priekšautus (ja nu kādam tāda nav).

Pirms sākt darbu, atkārtojām drošības noteikumus. Pie plīts gan darbojās tikai klases audzinātāja. Viņa sekoja līdzi krāsns karstumam, cepšanas ilgumam, kā arī vienmērīgam pannas piepildījumam.

Katram no mums bija atšķirīga piparkūku mīkla – gan pēc krāsas, gan garšas. Tā notika pirmo reizi. Katrs izvēlējāmies formiņas un sākām darbu. Ziemassvētku mūzikas pavadījumā darbs veicās raiti, bija jauka atmosfēra. Nepieciešamības gadījumā viens otram palīdzējām. 

Ļoti patīkami bija tas, ka darbu beidzot, mājturības kabinets tika atstāts ideālā kārtībā. Par to liels paldies Renāram un Elīzai!  

Daniels: “Manas piparkūkas bija visgaišākās un, manuprāt, visinteresantākās, jo man piparkūkas bija ar ingveru un skābo citronu. Man likās, ka man bija vislabākās formiņas.”

Renārs: “Manējām piparkūkām bija kaut kāda nepatīkama piegarša (ingvers), bet es tās vienalga apēdu.”

Raimonds: “Pēc tam mēs rullējām piparkūku mīklu, spiedām piparkūku formiņas,  un audzinātāja lika piparkūkas krāsnī. Gaiss smaržoja pēc vissaldākajām piparkūkām! Kad tās bija gatavas – brūnas un kraukšķīgas – tās tika celtas ārā no krāsns. Izceptās piparkūkas rotājām ar baltām un zilām cukura sniegpārsliņām. Tās kļuva vēl saldākas un skaistākas. Pēc lielā cepšanas darba sekoja piparkūku nogaršošana. Šis  cienasts tika arī vecākiem.”

Ziemassvētku aktivitāšu stunda “Rūķu ciems”

Dažas dienas pirms skolēnu Ziemassvētku brīvdienām pirmo sešu klašu skolēnus ārstnieciskās vingrošanas un sporta skolotāji kopā ar skolēnu pašpārvaldi projekta “Labbūtības ceļa karte” ietvaros aicināja doties piedzīvojumā uz “Rūķu ciemu”. Pasākums sākotnēji bija paredzēts ārā, bet laika apstākļu dēļ tas notika ĀV zālēs.

Gatavojoties šīm aktivitātēm, mūzikas skolotājām Zigrīdai un Baibai lūdzām atkārtot un iemācīt skolēniem Ziemassvētku rotaļas “Adiet bērni, ko adiet.”, vārdus.

Savukārt sakāmvārdus, ticējumus un mīklas par ziemu un Ziemassvētkiem mums sagatavoja bibliotekāre Daiga un sākumskolas skolotāja Jeļena.

Dažu klašu skolēni uz “Rūķu ciema” aktivitātēm ieradās tērpušies rūķu cepurēs, kas atmosfēru padarīja īpaši ziemīgu.

Nodarbība sākās ar iesildīšanos ar rūķu iemīļotajiem vingrinājumiem, skrējienu un rūķu īpašo palēciena soli.

Skolēniem paveicamie uzdevumi bija noslēpti kvadrātkodos (QR). Ņemot palīgā izlozi noteicām, kurš no skolēniem izvēlēsies kādu no lapiņām ar sagatavotajiem uzdevumiem. Ar izvēlēto kvadrātkodu skolēns devās pie skolotāja, kur izmantojot viedtālruni, kopā ar skolotāju to noskenēja un izlasīja uzdevumu.

Vienā no uzdevumiem skolēniem bija jāmin mīklas. Ar to minēšanu labāk veicās 4.a, 5.a un 3.b klases skolēniem. Dažkārt, lai palīdzētu atminēt mīklu, skolotāji izmantoja “mēmā šova” elementus.

Vislielākās grūtības sagādāja uzdevums, kurā bija jāpabeidz skolotāja iesāktais sakāmvārds vai ticējums. Pārrunājām un skaidrojām arī sakāmvārdos un ticējumos iekļautos vārdus, jo daudzi nezināja tādus vārdus kā zvīņas, krustceles, kamanas.

Daudz labāk un pārliecinošāk skolēniem veicās ar dzejoļu un dziesmiņu zināšanu. Ļoti aktīvi iesaistījās 3.a klases skolēni, kuri katrs noskaitīja dzejolīti par ziemas vai Ziemassvētku tēmu arī 5.a klases skolēni izrādīja lielu aktivitāti. Atzinība jāizsaka pašiem mazākajiem 1.a un 1.b klašu skolēniem.

Atskanot mūzikai “Adiet bērni, ko adiet”, skolēni uzsāka nākošo uzdevumu. Ja vēl rotaļas sākumā, kāds no skolēniem neizrādīja ieinteresētību notiekošajā, tad jau brīdī, kad apļa vidū tika izvirzīta “kaziņa” un rotaļas laikā izvēlēts “vilks”, visi dalībnieki atdzīvojās un enerģiski līdzdarbojās. Rotaļu izspēlējām vairākas reizes.

Uzdevumā “pārsteigums”  – skolēnus gaidīja pikas jeb porolona bumbiņas, kuras bija jātrāpa maisā. Šajā uzdevumā visprecīzākie bija 6.a klases skolēni.

Pēc labi padarītā darba kopīgi vienojāmies, ka esam gatavi Ziemassvētku vakaram. Dalībnieki saņēma arī Ziemassvētku mazo salduma balviņu, kas bija skolēnu pašpārvaldes sarūpētas projekta “Labbūtības ceļa karte” ietvaros.

11. a izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”

“Latvijas skolas somas” projektā izvēlējāmies tuvāk iepazīt I.Ziedoni un viņa daiļradi. Šo uzdevumu realizējām ar fonda “Viegli” izveidotās “Ziedoņa klases” palīdzību.

Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēniem sniedza ieskatu Imanta Ziedoņa personībā un daiļradē. Galvenā nodarbības daļa bija veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, akcentējot rakstnieka vērtības. Skolēniem bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību.

Lasīt vairāk >>>

Piparkūku darbnīca – 11. a

Katru gadu šajā laikā, mājturības kabinetā rosās, ne tikai mājturības skolotāja, bet arī klašu audzinātāji ar savām klasēm. Piparkūku cepšana nav tikai process, kurā rullējam mīklu un kārtojam uz cepam pannām izspiestās piparkūku figūriņas, bet arī laiks, kad pārrunājam dažādas aktualitātes. Kopīgi atcerējāmies ziemīgo izbraukumu, kurā vedām meža zvēriem cienastu, bet paši baudījām karstu tēju un uz grila ceptās desiņas.

Atmosfēra ir brīva un nepiespiesta. Fonā skanot mūzikai, apspriežam pirmā semestra noslēgumu un kas vēl jāpaveic līdz ziemas brīvlaikam.

Kopīgi klausāmies Imanta Ziedoņa audio pasakas, jo pēc dažām stundām mums ir Latvijas skolas somas ietvaros organizēta interaktīva nodarbība.

Piparkūku mīkla pamazām pārtop eglītēs, eņģeļos, zvaigznēs un citās figūrās, bet klases telpa piepildās ar jau zināmo ar aromātu.

Pēc nepilnu divu stundu darbošanās gala rezultāts ir sanācis kraukšķīgs un gards.

Izglītojošais pasākums 6.-7. a klašu skolēniem par personīgo higiēnu

No 2021. gada 13. septembra līdz 2021. gada 1. decembrim Slimību profilakses un kontroles centrs organizēja izglītojošos pasākumus 6.–7. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu. Pasākumu kopums sastāvēja no divām 40 minūšu ilgām nodarbībām, kuru ietvaros tika apskatītas dažādas tēmas par personīgo higiēnu pusaudžiem.

Pasākums notika novembra beigās attālināti ZOOM platformā. Nodarbību laikā tika apzināta skolēnu pieredze par:

 • matu un galvas ādas kopšanu,
 • mutes dobuma higiēnu,
 • roku higiēnu,
 • ķermeņa higiēnu u.c.

Nodarbību norises laikā tika demonstrēti dažādi video. Pēc katra demonstrējuma aplikācijā www.menti.com notika sacensība starp klasē izveidotajām komandām. Sacensības laikā bija jāvar ātri demonstrēt savas iepriekšējās zināšanas, kā arī jauniegūtās zināšanas par higiēnas jautājumiem. Tā kā mentimetrs neatpazīst pareizrakstības kļūdas, bija nepieciešams rakstīt gramatiski pareizi, lai atbilde tiktu ieskaitīta. Bija arī mājas darbs (tas gan nebija obligāts) – izpildīt krustvārdu mīklu par higiēnas jautājumiem. Mājas darbs deva papildpunktus pie kopējā komandas vērtējuma.

Nobeigumā katrs dalībnieks saņēma balvas – dvielīšus un mitrās salvetes, kā arī informatīvo bukletu “Meitenes, puiši un pubertāte”. Savukārt uzvarētāja komanda saņēma specbalvas – saldumiņu un dezinfekcijas līdzekli rokām.

Jauniešu iniciatīvu projekts “Labbūtības ceļa karte”

Jau kopš augusta beigām skolā sākās JSPA (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra) projektu konkursa ”Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļa karte” “ īstenošana.

2021. gada 24. novembrī skolā notika nodarbība “Pretstraumētāji” psihologa vadībā 7.- 9. klašu skolēniem gan latviešu, gan krievu valodā.

Nodarbībā iepazināmies ar jēdzienu “pretstraumētāji”. Psihologs mūs iepazīstināja  ar reālām dzīves situācijām un stāstīja par cilvēkiem, kas savā dzīvē izvēlas iet pa straumei un kas pret straumi. Kā katrā no situācijām un izvēlētā ceļa, veidojas tālākā dzīve. Katram tika dota iespēja aizdomāties, ko nozīmīgu viņš vēlas izdarīt savā dzīves laikā, lai varētu teikt, ka “esmu izdarījis visu, kas ir manos spēkos un pat vairāk”. Ir cilvēki, kas sevi izaicina ikdienā un veido savu fiziskās un mentālās veselības rutīnu.

Lekcija, pēc mūsu domām, bija atmiņā paliekoša un noderīga.

Foto >>>ŠEIT

                                                                                  Monta, Keita, Daniela  

6.a klase interaktīvajā spēlē – Klimata draugs dzied un dejo

Spēli “Klimata draugs dzied un dejo” veidojuši Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu organizatori sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu.

Spēli varēja iziet jebkurā vietā un jebkurā laikā, un to bija iespējams turpināt arī nākošajā dienā. 6.a klases audzēkņi kopā ar skolotāju Initu Purmali oktobra sākumā devās šajā pastaigā ar erudīcijas elementiem.

Spēles norise bija vienkārša, bet jautājumi lika padomāt. Spēles distances kopējais garums bija 4 km, ik pēc aptuveni noietiem 100 metriem ekrānā parādījās jautājums vai uzdevums. Ik četru jautājumu atbildes veidoja mīklu jeb cilpu, kura bija jāatmin, izmantojot iepriekšējās atbildes.

Spēles laikā tika piedāvāti bonusa punktu uzdevumi, kā arī papildus iespējas jeb mājieni, ja uz kādu no jautājumiem atbildējām nepareizi vai nevarējām izdomāt atbildi, tad atverot tos izlietojām punktus no iepriekš uzkrātajiem.

Visās cilpās bija iekļauti gan jautājumi par dziesmu svētku tradīcijām, gan videi draudzīgi risinājumi, gan jāieklausās muzikālā priekšnesumā un jāatbild uz jautājumu, gan uzdevumi, kuros jāatrod konkrēts objekts un jānofotografē. Piemēram daudzreiz lietojama, uzpildāma ūdens pudele, četru dažādu koku lapas, objekts, ko radījis cilvēks vai visu komandas dalībnieku ēnas.

Lai paveiktu distanci un saņemtu iespēju atbildēt uz visiem jautājumiem, mums bija nepieciešamas trīs pastaigas.

Atbildes uz jautājumiem ne vienmēr visiem sakrita, tad skolēni vienojās, kuru no atbildēm reģistrēsim.

Pēc spēles beigām jautāju, kas skolēniem likās interesants un patika šajā cilpošanas spēlē. Vairums atbildēja, ka labi pavadīts laiks kopā ar klasi, ka bija interesanti uzdevumi, sevišķi tie, kuros vajadzēja uzņemt fotogrāfijas, un muzikālās viktorīnas. Interesanti šķita arī uzdevumi, kuros bija jāiesniedz cilpas risinājums balstoties uz iepriekšējām atbildēm.

Paveicot visu distanci saņēmām rezultātu apkopojumu. Kopumā esam nostaigājuši 5.07 km, atbildot uz 81 jautājumu esam kļūdījušies 11 reizes, bet 70 reizes esam iesnieguši pareizu atbildi. 6.a klases komanda ”Inteliģentie” ieguva 90% no kopējā punktu skaita. Spēles laikā, gan veicām aktīvu pastaigu svaigā gaisā, gan apguvām tehnoloģijas, kā arī skolēni parādīja savu erudīciju dažāda tipa jautājumos.

Foto >>>ŠEIT

Pasākumi Latvijas dzimšanas dienai – 2021.

Laikā no Lāčplēša dienas līdz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai visā valstī tiek rīkoti lielāki un mazāki pasākumi. Šim laikam ir dots nosaukums Patriotu nedēļa.

Mūsu skolā šajā nedēļā ir vairāki tradicionāli pasākumi: Latvijas kontūras veidošana no svecēm pie skolas galvenās ieejas, daiļrunas konkurss. Jaunums – viktorīna veltīta Latvijas dzimšanas dienai.

Šogad Patriotu nedēļu iesākām Lāčplēša dienā ar sveču izlikšanu pie skolas. Diemžēl, epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ, nenotika ierastā dažādu klašu pulcēšanās pie skolas, arī skolēnu skaits klātienē bija salīdzinoši neliels. Tādēļ Latvijas kontūras vietā šogad tika veidotas latviskās zīmes.

Visas nedēļas garumā klasēs notika daiļrunas konkursi “Mana Latvija”. Skolēni bija gatavojušies runāt dzejoļus, esejas par Latviju vai rudeni. Skolēnu veikumu vērtēja žūrija. Jāatzīst, ka uzdevums bija grūts, jo daudzi skolēni bija ļoti labi sagatavojuši savu priekšnesumu. Uzvarētāji saņēma diplomus.

Skolas bibliotekāre Daiga Bērziņa bija sagatavojusi viktorīnas “Mūsu Latvija” 1.-4. klasēm un “Interesantā Latvija” 5.-12. klasēm. Jautājumi bija ļoti dažādi – gan viegli, gan grūti. Klasēs šīs viktorīnas varēja izspēlēt gan sacenšoties savā starpā, gan uzdevumus atminot kopā kā vienotai komandai. Skolēni ar interesi piedalījās šajās viktorīnās. Paldies Daigai!

Sporta aktivitāšu norise veltīta Latvijas Dzimšanas dienai – 2021.

Novembra mēnesis Latvijai ir raksturīgs ar Latvijas valstij nozīmīgiem svētkiem.

Svētku sajūtas radīšanai sākumskolas skolēniem tika organizētas stafetes un vingrojumu komplekss mūzikas pavadībā.

Lai pienācīgi sagatavotos šīm aktivitātēm sadarbojāmies ar sākumskolas vizuālās mākslas un mājturību skolotājiem. Šajās stundās skolēni, katrs sev izgatavoja nelielu sarkanbaltsarkanu karodziņu.

Sporta stunda sākās ar īsu informatīvu stāstījumu par gaidāmajiem Valsts svētkiem. Sekoja neliela iesildīšanās un skolēni izvietojās zālē vingrojuma kompleksa izpildei.

Atskanot  “Bermudu divstūra” dziesmai “Sarkanbaltsarkanais” skolēni kopā ar sporta skolotāju Dangoli uzsāka vingrošanas kompleksu.

Turpinājumā sekoja sportiskās stafetes, aptverot visas prasmes un iemaņas, kuras attiecīgā vecumposma skolēniem jāprot izpildīt.

Tika izmantots daudzveidīgs un krāsains inventārs. 

Stafetes katrai klasei norisinājās atsevišķi. Klases skolēni sadalījās komandās un skolēni veica visus uzdevumus. Skolēniem ratiņkrēslos uzdevumi tika pielāgoti viņu spējām, kas ļāva uzdevumus ar asistenta atbalstu veikt kopā ar klasi.

Atsevišķās klasēs ar nelielu skolēnu skaitu, audzēkņi startēja vienlaicīgi.

Stundas izskaņā dalībnieki tika uzslavēti par izturību un cīņas sparu un saņēma Laimas ražotās šokolādes konfektes, kas radītas godinot Latvijas Dzimšanas dienu un ietītas valsts karoga krāsas papīriņos.

Foto >>> ŠEIT

Autors I. Purmale

Patriotu nedēļa 6. klasē

Laikā no Lāčplēša dienas līdz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai visā valstī tiek rīkoti lielāki un mazāki pasākumi. Šim laikam ir dots nosaukums Patriotu nedēļa.

Tā kā 4.-12. klašu skolēni līdz 12. novembrim mācījās attālināti, tad šoreiz izpalika Latvijas kontūras izlikšana ar svecēm. 6.a klases skolēni iededza sveci katrs savas mājas logā, tā pieminot kareivjus, kas cīnījās par Latvijas brīvību.

Arī daiļrunas konkurss “Mana  Latvija” tika organizēts attālināti Zoom 12.novembrī. Skolēnus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija direktora vietniece Jeļena Šidlovska un skolas bibliotekāre Daiga Bērziņa. Pēc skolēnu uzstāšanās, žūrija nolēma, ka uzstāšanās jāatkārto klātienē un konkursu pārcēla uz 16.novembri. Šoreiz žūrijā D.Bērziņas vietā bija sākumskolas skolotāja Marita Bileskalne. Žūrija bija patiešām stingra – vērtēja gan teksta precizitāti, gan atbilstošu runas tempu, gan balss skaļumu, gan stāju, gan priekšnesumu kopumā.

“Pēc attālinātajām mācībām uzstāties bija daudz grūtāk, jo jāstājas daudzu cilvēku priekšā, ir jau aizmirsies, kā tas ir. Grūti atcerēties tekstu! Centos runāt ātri, lai neaizmirstas.” – tādi secinājumi bija pašiem skolēniem.

17.novembrī klasē tika novadīta bibliotekāres Daigas Bērziņas veidotā viktorīna “Interesantā Latvija”. Mūsu klasē katrs startēja patstāvīgi. Rezultāti bija visai interesanti: 3 skolēni ar vienādu punktu skaitu ieguva 1.vietu, un 2 skolēni ar vienādu punktu skaitu  – 2.vietu .

Skolēnu secinājumi: “Bija ļoti grūti jautājumi. Bija interesanti sacensties savā starpā. Kurš tad to visu var zināt?! Kad būs nākošā viktorīna?”

Apsveikums

Rīgas 66. vidusskolas kolektīvs sveic visus Latvijas 103. dzimšanas dienā!

Skolēnu sveiciens >>>https://ej.uz/kdxk

Sveicam Lāčplēša dienā!

Lāčplēša diena – Latvijas brīvības cīņu visplašāk svinētā diena. Ar šo datumu aizsākas Patriotu nedēļas pasākumi, kad īpaši atceramies un godinām visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Eseju konkurss “Es un Latvija”

Novembrī tiek rīkots eseju konkurss “Es un Latvija”. Konkursā piedalās 10. – 12. klašu skolēni, kā arī aicināti piedalīties citu klašu skolēni.

Darbu iesūtīšanas termiņš – 2021. gada 8. novembris.

Esejas jāiesūta datorrakstā, norādot autora vārdu, uzvārdu un klasi, mykoob.lv rakstot vēstuli skolotājai Lolitai Sīmanei.

Visi konkursa darbi tiks eksponēti un būs izlasāmi.

Labāko darbu autori saņems balvas.

Futbola festivāls – 6.10.2021.

Latvijas Futbola federācija sadarbībā ar futbola un izklaides halli “Playoff Arena” organizēja īpašu futbola festivālu sēriju Rīgas pašvaldības vispārizglītojošajām skolām.

Festivāls bija noorganizēts ļoti labā līmenī. Skolēnu drošai nokļūšanai aktivitāšu norises vietā, kā arī atvešanai atpakaļ, pie skolas gaidīja liels autobuss, kas bija paredzēts tikai 10 mūsu skolas otro un trešo klašu skolēniem.

Playoff Arenā, kurā norisinājās aktivitātes, arī bijām vieni paši bez citu skolu komandām, jo epidemioloģiskie noteikumi neparedzēja iespēju vienlaikus hallē atrasties vairākām komandām no dažādām skolām.

Uzdevumi, kuri bija jāveic bija pārdomāti un interesanti. Dažāda veidi sitieni un metieni mērķi, bumbas vadīšana starp šķēršļiem, veiklības stafetes. Viena no aizraujošākajām bija liela izmēra piepūšamā atrakcija, kas izveidota šautriņu mērķa formā. Skolēniem sperot bumbu bija jātrāpa tajā un katrs saņēma attiecīgo punktu skaitu.

Skolēni pēc atgriešanās skolā bija pozitīvām emocijām piepildīti un gandarīti par šo pasākumu, sākot jau ar nokļūšanu arēnā un beidzot ar redzēto un izbaudīto festivāla norises vietā.

Foto >>>ŠEIT

Autors I. Purmale

5.b klase Dauderu muzejā

07.10.2021. Rīgas 66. vidusskolas 5.b klases skolēni devās uz muzeju ,, Latvijas skolas soma,, projekta ietvaros.

No sākuma bērnus iepazīstināja ar Latvijas nacionālo vēstures muzeju. Pēc tam bija praktiskais  komandu darbs. Lasīt vairāk>>>

5.a klase “Cepures muzejā”

Izrādās, ka pavisam tuvu skolai atrodas etnomuzejs “Cepures pasaule”, kas ir vienīgais šāda veida muzejs pasaulē, kur vienuviet var aplūkot plašu etnisko galvassegu kolekciju no visas pasaules.

Oktobra sākumā mūsu 5.a klase devās aplūkot šo muzeju. Lasīt vairāk>>>

2.a un 3.a klase Motormuzejā

Uzzinot, ka Motormuzejs ir lielākais seno auto muzejs Baltijā un tas iekļauts “Latvijas skolas soma” sarakstā, 2.un 3.a klases skolēni devās uz turieni.

Piebraucot pie muzeja, bērni, kas tur ieradās pirmo reizi,  bija pārsteigti par to, cik muzeja ēka ir skaista, moderna un interesanta.

Vairāk >>>šeit

1. – 4.b klašu skolēni etnomuzejā “Cepures pasaule”

06.10.2021.  Rīgas 66. vidusskolas 1.b – 4.b klases skolēni devās uz muzeju “Latvijas skolas soma” projekta ietvaros. Etnomuzejs “Cepures pasaule” bērniem bija kā ceļojums apkārt pasaulei, jo ejot cauri piecām zālēm, viņiem bija iespēja apskatīt dažādu tautu tradicionālās galvassegas. Skolēni uzzināja, kā ar cepures palīdzību senos laikos cilvēki zināja vai meitene ir precējusies, vai nē, kāds ir cilvēka stāvoklis sabiedrībā: vai viņš ir bagāts, vai nabags.

Lasīt vairāk >>>

10.b klase iepazīst Mangaļsalas bunkurus

“Latvijas skolas somas” ietvaros skolēniem bija iespēja apskatīt Mangaļsalas bunkurus. Gida pavadībā tika veikta izzinoša nodarbība pa Mangaļsalas teritoriju. 

Lasīt vairāk >>>

6. a klase izlaušanās spēlē

Visvairāk mūs iepriecināja tas, ka neskatoties uz “Covid-19”ierobežojumiem, ir iespējams apmeklēt dažādus pasākumus ārpus skolas.

Pārskatot piedāvājumu, nolēmām pievērst savu uzmanību fonda “Viegli” Ziedoņa klases piedāvātajai izlaušanās spēlei “Blēņas un pasakas”.

Vairāk >>>šeit

“Latvijas skolas soma” atsāk darbību

Uzsākot jauno mācību gadu mūs iepriecināja ziņa, ka programma “Latvijas skolas soma” atsāk savu darbību. Tiem, kas vēl nezina, kas tas ir: “Programmā iekļautas norises, kas dod iespēju skolēniem klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības. Jaunu norišu veidošana notiek arī ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu.”

Dizaina un tehonoloģiju stundās

2021./2022. mācību gadu uzsākot, dizaina un tehnoloģijas stundās 7. klašu meitenes apguva batikošanas tehnikas.

Mācību procesā, lai gūtu iespaidus par tehnikas attīstības vēsturi un tehnoloģijām, skolnieces iepazinās ar batikošanas tehnikas izplatību pasaulē,  tehnikas principiem, batikas krāsām un krāsu nostiprinātājiem.

Mācību stundu laikā tika nobatikoti t-krekli tīšanas un siešanas tehnikās.

Batikošanas tehnika dod iespēju meitenēm īsā laikā iegūt interesantus rezultātus, kas darba procesu padara interesantu. Domājot par zaļo dzīves veidu, meitenes varēja saviem t- krekliem dod otru iespēju. Batikošanas procesa laikā viņas varēja iepazīties ar batikošanas tehniku, kurā tiek izmantots balinātājs,  dodot jaunu dizainu tumšiem apģērbiem. Lai ieinteresētu citus skolas skolēnus, tika izveidota batikoto t-kreklu mini izstāde.

Mini-izstāde

Miķeļdiena

Uz tirgu! Ātrāk uz tirgu! Pirkt un pārdot! Pienākusi viena no gaidītākajām rudens dienām – Miķeļdienas tirdziņš. Aplūkojot izliktās preces atliek tikai apbrīnā ieplest acis – cik daudz izdomas, pūļu un pacietības ielikts sīkajos darinājumos – gan gardumos, gan darinātajās rotaļlietās. Redzams, ka daudzi no bērniem darbojušies paši, bet vietām nojaušams, ka talkā nākuši arī pieaugušie. Tomēr visas preces ir izliktas un iesaiņotas atbilstoši prasībām. Nu tikai jāliek lietā skaitļošanas prasmes, lai iepirktos izdevīgāk. Tirgus paliek tirgus!

Foto >>>šeit

Sākumskola rudens ekskursijā

Lai gan šis mēnesis ir pasludināts par aukstāko septembri pēdējā desmitgadē, šorīt par aukstumu neviens nedomā. Siltās jakas apsietas ap vidukli, no somām izspiedušies termosu silueti – 1.-3. a klašu skolēni dodas ekskursijā. Plānots aplūkot Tērvetes dabas parka ainavu un augu dažādību, izstaigāt Anneles takas, satikt rūķus un citus pasaku tēlus, pārbaudīt savu veiklību un izturību dažādos veidos, piem., uzkāpt koka skatu tornī, līdz skatu platformai, kas ir 25 m augstumā, pārvarot 153 pakāpienus.

Diena izdevusies lieliska – saulains, bet tuvojošos mākoņus izdzenāja vējš. Un cik labi garšoja līdzpaņemtās pusdienas Rūķu ciemata mazajās pasaku mājiņās! Aplūkojām skaisto rūķu ciematu “Čiekure”, raganas un velna mājas. Pārbaudījām veiklību šķēršļu joslās un Tīklu parkā, bet izturību – uzkāpjot skatu tornī, kājām nostaigājot daudzus kilometrus. Izbaudījām skaistos skatus un pie reizes atpūtinājām nogurušās kājas braucienā ar bānīti.

Tik daudz pozitīvu emociju!

Karjeras nedēļa 2021

Mācību gada un Karjeras nedēļas 2021 tēma “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) tavai karjerai”.

Lai izzinātu Karjeras nedēļas tēmu, notiks vairāki centrālie pasākumi:

11.oktobrī tiešsaistes diskusijā vecākiem ‘’Tehnoloģijas ģimenē-draugs vai svešinieks?’’ pārrunās, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas.

11.oktobris plkst.19.00  diskusija vecākiem. Jautājumiem: Tiešsaistē@TavaiKarjerai; Saite: https://fb.me/e/2Ldzfvb4lJau

12.oktobrī jauniešu diskusijā’’ Iedvesmas stāsti –kā es nokļuvu IKT nozarē?’’

12.oktobris plkst.14.00  Jautājumiem: Tiešsaistē@TavaiKarjerai; Saite: https://fb.me/e/4o4nsEZgi

Savukārt 7.-9.klašu video mācībstunda VIAA youtube kontā būs no 08.10.2021.

Skolēnu pašpārvalde “Psihoemocionālās veselības veicināšanas” kursos

Pirms skolas sākšanās, augustā es devos kopā ar trīs meitenēm no skolas skolēnu padomes uz ,,Psihoemocionālās veselības veicināšanas» kursiem. Visas nodarbības, notika Ogres Meža tehnikumā. Pavisam bijām Ogrē 3 dienas. Pa nakti palikām Ogres tehnikuma kopmītnēs.

Mēs uzzinājām daudz jauna par mentālo veselību, veidojām mini projektus, ieguvām un uzzinājām informāciju, kā mēs skolā varētu pašas sev un citiem palīdzēt uzlabot psihoemocionālo stāvokli. Uzzinājām jaunas lietas par mums pašiem. Visas šīs dienas, notika pēc plānota grafika. Pēdējā dienā grafikā, kā pēdējā dienas nodarbe bija norādīta ,,Vēl foršāks vakars’’. Visi gaidījām, kad būs kāda nodarbe, pasākumiņš,  bet  skolotājas mūs izjokoja, tajā pašā laikā skatījās, cik mēs esam atbildīgi, vai spējam uzņemties vadīt paši, jeb kā mēs adaptējamies neierastās situācijās. Mona ierosināja doties uz Zilajiem kalniem un mēs savācām grupiņu, kas arī vēlējās šajā pārgājienā piedalīties.

Kopumā bija ļoti jautri aizvadītas pēdējas vasaras dienas!

Autors – K.G. Leimane, 8.a

Skolotāju diena

Kā ierasts, pietuvojoties oktobra pirmajai svētdienai, pamatskolas un vidusskolas skolēni sveica savas skolotājas. Skolēnu padome apsveikumu bija iecerējusi kā krāšņu koncertu ar dziesmām, skolēnu priekšnesumiem un teātra ludziņu – saviļņojošu un emocionālu veltījumu skolotājām. Tomēr epidemioloģisko ierobežojumu dēļ pasākumu organizēt netika atļauts. Tas gan nemazināja vēlmi iepriecināt, paslavēt un uzmundrināt skolotājas, un skolēni atcerējās, cik patiesībā svarīgi skolotājām ir dzirdēt tik vien kā pateicības vārdus, saņemt atzinību komplimentu formā, lai justu, ka ikdienā ieguldītais darbs ir skolēnu pamanīts, novērtēts un cienīts. Tā nu skolēni izvirzīja vienojošo vēstījumu, izlēma skolotājas iepriecināt, izveidojot krāsainu apsveikuma kartiņu sienu, apsveikuma plakātus, ko uz svētkiem izvietoja skolotāju istabas tuvumā. Noformējot apsveikumus, katra klase piedomāja par savu mīļāko skolotāju un reizē par visām skolotājām kopā, kartiņās ietverot gan ļoti personiskas pateicības, gan vienojošus sirsnīgus vēlējumus un iedvesmas vārdus.

Autors – G.Tikiņa, 11.a

Latvijas Olimpiskās dienas eseju konkurss.

Jūnija sākumā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotais radošo darbu konkurss skolēniem, uz kuru RD IKSD bija izvirzījis divu mūsu skolēnu darbus.

LOK Latvijas konkursā piedalījās Kitijas Novadas 2.a klases skolnieces zīmējums “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”, pavisam LOK žūrijai un mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas vērtējumam tika iesniegti 1020 skolēnu darbi.

Savukārt LOK eseju konkursā starp 15 iesūtītajām esejām, 12.a klases skolēna Friča Gustava Allika eseja “Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai”, kuras vērtēja LOK žūrija un redaktors Ainis Saulītis, saņēma otro augstāko vērtējumu.

Konkursa rezultātus uzzinājām vasarā, bet uzvarētāju apbalvošanai LOK izvēlējās laiku, kad Latvijas Olimpiskā komanda jau bija atgriezusies no visu sportistu sapņa Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Fricis par savu lielisko veikumu saņēma pārsteiguma balvas no LOK ar Latvijas simboliku. Kā arī mūsu strītbola komandas dalībnieku foto ar viņu autogrāfiem.

Fricis, kurš cītīgi seko Latvijas sportistu sasniegumiem ir liels basketbola un strītbola fans bija patīkami pārsteigts par balvu dažādību un atzinīgi novērtēja sportistu parakstītās fotogrāfijas.

Apsveicam Frici ar lielisko panākumu un novēlam arī turpmāk piedalīties radošos un sportiskos konkursos un aktivitātēs.

Skolas sporta stafešu stunda 14.09.2021.

Atsākoties mācībām klātienē, skolā atsākās sportiskās aktivitātes. Epidemioloģiskie ierobežojumi pagaidām vēl neatļauj vienkopus pulcēties vairākām klasēm, tādēļ izmantojām iespēju, ka katra klase sportisko aktivitāšu punktus apmeklē atšķirīgos laikos.

Skolas teritorijā ierīkojām sešus aktivitāšu punktus. Klases šos sešus uzdevumus veica 40 minūšu laikā. Pirmie sacensības uzsāka 8:30 līdz ar pirmās stundas sākumu, un sportiskās aktivitātes noslēdzās īsi pirms četriem.

Svarīgi bija ne tikai noskaidrot sportiskākos un veiklākos, bet arī sajust klases kolektīva atbalstu un saliedētību pēc ilgā attālināto mācību procesa iepriekšējā mācību gadā.

1.– 4.klašu grupā kopvērtējumā pirmo vietu ieguva 2. b klases skolēni, 5. – 7.klašu grupā labākie izrādījās 7. b klases skolēni un vecākajā 8. – 12.klašu grupā godalgoto pirmo vietu saņēma 8. a klases skolēnu kolektīvs.

Pirmo un otro klašu skolēni piemiņai un drošam ceļam uz skolu saņēma atstarotājus.

„Dzejas dienas 2021” skolā

Mācību stundās pārrunāsim dzejas dienu nozīmi un tradīcijas. Skolotāji un skolēni iejutīsies dzejnieka kurpēs, lasīs pašu izvēlēto vai sarakstīto dzeju, vienosies par pašsacerēto dzejoļu topu un nominantiem. Dzejas dienu fināla pasākumu, lasījumus  un apbalvošanu plānojam septembra beigās.

Pašsacerētos dzejoļus iesniedzam bibliotekārei Daigai Bērziņai līdz 2021. gada 28. septembrim, konsultanti – latviešu valodas un literatūras, angļu valodas, krievu valodas un literatūras skolotāji.

Žurnālā „Praktiskie rokdarbi” mūsu 9.a klases meiteņu darbi

Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, mūsu skolas 8.a klases meitenes skolotājas Lolitas Sīmanes vadībā nolēma izveidot tērpu kolekciju „Jāņu nakts”.

Kolekcijas pamatideja ņemta, pētot Latvijas etnogrāfiskos brunču rakstus.

2020. gadā skolnieces, skolotāja brauca izvēlēties un pirkt audumu, pētīja tautastērpus un līniju ritmus, pētīja krāsu salikumus, zīmēja skices, veidoja  piegrieztnes, mājturības un tehnoloģiju stundās darināja kleitas, gaidīja Dziesmu svētkus, izstādi …

Sadarbībā ar deju skolotāju Sandru  Jaroščuku tika izveidots priekšnesums kolekcijas prezentācijai.

Galarezultātu varam aplūkot 2021. gada augusta žurnālā „Praktiskie rokdarbi”.

Beatrise, Made, Daniela, Dārta un Nikola uzšuva mūsdienīgus jauniešu tērpus, kas liek justies piederīgam valstij, nācijai un tautai. Šogad padomā izveidot somiņas, kas būs piemērotas šiem tērpiem.

Beatrise, Made, Daniela, Dārta un Nikola, lepojamies ar jums! Paldies skolotājām Lolitai Sīmanei un Sandrai Jaroščukai!

Skolotājas Lolitas Sīmanes darbi „Rīgas tekstilmozaīkas 2021” izstādē

2021. gada 18. augustā VEF Kultūras pils vestibilā ar skolotājas Lolitas Sīmanes uzrunu atklāja  ikgadējo Latvian Quilt Association/ Latvijas Tekstilmozaīkas Biedrības izstādi “Rīgas tekstilmozaīka 2021”.  

13. Starptautiskais festivāls „Rīgas Tekstilmozaīka 2021” norisinās no 18. augusta līdz 19. septembrim.

Izstādē apskatāmi četri mūsu skolas skolotājas Lolitas Sīmanes darbi. Paldies, skolotāj, lepojamies!

L. Sīmane “Jāņu nakts”

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitings

Trešo gadu pēc kārtas mūsu skola nominēta apbalvošanai Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitingā.

Balvu pasniegšana notika 2021. gada 8. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Draudzīgā Aicinājuma fonds balvas labākajām skolām dažādās nominācijās pasniedz, izvērtējot Valsts izglītības satura centra apkopotos datus par centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Rīgas 66. vidusskola nominēta: 

 • 2018 – IZAUGSME KOPVĒRTĒJUMS
 • 2018 – IZAUGSME Angļu valoda,  IZAUGSME Vēsture
 • 2019 – KOPVĒRTĒJUMS                        
 • 2020 – KOPVĒRTĒJUMS

Kopvērtējums – 2020, apbalvotās skolas grupā – Specializētās skolas:

Jaņa Rozentāla Mākslas skola – 1.vieta specializēto skolu grupā;

Emīla Dārziņa mūzikas skola – 3.vieta specializēto skolu grupā;

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola – 2.vieta specializēto skolu grupā;

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola – Labākā tehnikumu (koledžu) grupā;

Tālmācības vidusskola “Rīgas Komercskola” – Labākā vakara (maiņu) vidusskolu grupā;

Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola – Labākā profesionālo vidusskolu grupā;

Rīgas 66. speciālā vidusskola – Labākā speciālo vidusskolu grupā;

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola – Labākā mākslas un mūzikas specializēto skolu grupā nominācijā IZAUGSME;

Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskola – Labākā specializēto skolu grupā nominācijā IZAUGSME.

Skolēnu pašpārvalde

Rīgas 66. vidusskolas skolēnu pašpārvaldes līderi Viktorija, Mona, Keita un Daniela laikā no 19.augusta līdz 21. augustam piedalījās projekta “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” apmācībās Ogres tehnikumā.

Nodarbībās jaunieši veidoja labbūtības ceļakarti: manas skolas jauniešu psihoemocionālās labbūtības izaicinājumi un vajadzības.

Septembrī un oktobrī skolēnu pašpārvalde organizēs aktivitātes jaunāko klašu skolēniem. Savukārt, 5. – 12. klašu skolēniem tiks piedāvātas dažādas lekcijas un nodarbības.

Valsts prezidenta apsveikums 1. septembrī

Dārgie skolotāji un universitāšu, augstskolu mācībspēki!

Skolas, augstskolas un universitātes visos laikos izstaro zinību gaismu. Izglītības virsmērķis Latvijā ir tādas valsts veidošana, kurā valda gudrība, zināšanas un krietnums, kurā pilsoņi īsteno demokrātiju un dzīvo labklājībā. Novēlu šo mērķi turēt augstu, pārvarot laicīgas grūtības. Ikvienam no jums, godājamie skolotāji un pasniedzēji, šajā mācību gadā novēlu īpašu izturību un iecietību! 

Mīļie skolēni un studenti!

Jūsu prātos un sirdīs, jūsu apņēmībā un čaklumā rūdās jūsu raksturs un top jūsu personība. Lai arī jaunais mācību gads sākas ar zināmu piesardzību veselības jomā, es aicinu jūs koncentrēt spēkus uz galveno. Tas ir – jebkuros apstākļos apgūt jaunas zināšanas, attīstīt savus talantus, veidoties par daudzpusīgiem un varošiem Latvijas pilsoņiem.

Lai jums skaists atkalredzēšanās prieks, uzsākot 2021./2022. mācību gadu un satiekot citam citu klātienē!

Samaksas kārtība par ēdināšanu Rīgas 66. vidusskolā

 • Valsts un Rīgas pašvaldība apmaksā – brīvpusdienas 1. –12. klasei.
 • Vecāki maksā par brokastīm. 1. – 12. klasēm 0,77 euro dienā (samaksa par nedēļu 3,85 euro)
 • Samaksa par brokastīm tiek veikta ar pārskaitījumu līdz katras nedēļas ceturtdienas pusdienlaikam apmaksājot ēdināšanu par visu nākošo nedēļu. Var apmaksāt uz priekšu arī garāku ēdināšanas periodu, piemēram – mēnesi. Par neapmeklētajām dienām, kas ir savlaicīgi atteiktas, tiek veikts pārrēķins, rēķinot samaksu par nākamo periodu.

Pirmās 2 nedēļas brokastu nebūs, lūgums – dot līdzi brokastu kārbu.

Brokastosim no 13.09.2021.

Skatīt  SIA Baltic Restaurants Latvia informāciju par >>>samaksas kārtību.

Zinību dienas norise

 1. Skolēni ierodas skolā no plkst. 9.40.
 2. 1.klašu skolēnus plkst. 9.50 pie skolas centrālās ieejas sagaidīs klašu audzinātājas.
 3. Skolēni ārpus skolas uzliek mutes un deguna aizsegu – masku.
 4. Ievēro 2 m distanci.
 5. Ienākot dezinficē rokas.
 6. Uzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu  papīra formā vai digitāli (ja tāds ir).
 7. Dodas uz savas klases telpu, kurā viņus sagaida klases audzinātājs.
 8. Klases stunda no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.50.
 9. Došanās mājup.
 10. Sākumskolas  skolotāji  pārliecinās vai ārpus skolas skolēnu sagaida vecāki.
 11. VECĀKI  SKOLĀ  NEIENĀK!
 12. Mācību grāmatas jau izvietotas klašu telpās.
  • Skolā aizliegts ierasties ar elpceļu infekcijas pazīmēm (paaugstinātu temperatūru, klepu, iesnām, sāpošu kaklu, apgrūtinātu elpošanu), konjunktivītu un citām akūtām slimībām, kuras var izraisīt citu personu inficēšanu.
  • Mācību process sāksies 2021. gada 2. septembrī, saskaņā ar mācību priekšmetu un rehabilitācijas nodarbību stundu sarakstu.
  • Skolas ārdurvis tiks slēgtas pirmās mācību stundas laikā, tās atvērs tikai pusdienu starpbrīžos.
  • Pagarinātās dienas grupas 1. – 2. klašu skolēniem no 2021. gada 2. septembra līdz plkst. 18.00.
  • Brokastis par maksu no 13.09.2021.
  • Pusdienas no 02.09.2021.
  • Šajā mācību gadā ēdnīcā nestrādās bufete, līdz ar to, ieteicams katru dienu iedot līdzi  launagu.
  • Informatīvās vecāku sapulces notiks tiešsaistē līdz 08.09.2021. (klašu audzinātāji informēs par norises datumu un laiku).

Vecāki informē skolu vai klases audzinātāju, ja skolēnam pozitīvs Covid-19 testa rezultāts!

Skolēnu testēšana pirms 2021./2022.mācību gada sākuma

Jaunajā mācību gadā mācībās klātienē skolēni varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī ar apliecinājumu par Covid-19 negatīvu testa rezultātu – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Skolēnu testēšana Rīgas 66. vidusskolā notiks 2021. gada 30. augustā no plkst. 9.00 līdz plkst. 9.20.
Skolēni ierodas skolā no plkst. 8.45 līdz plkst. 8.55, ārpus skolas uzliek mutes un deguna aizsegu – masku, ievēro 2 m distanci, ienākot skolā dezinficē rokas un dodas uz savas klases telpu. Pusstundu pirms testa veikšanas nedrīkst ēst un dzert.
Skolēnus, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, lūdzam par to informēt klašu audzinātājus.
Vecāki skolā neienāk!

Skolēna e-karte

Informējam, ka “Rīgas satiksme” aicina Rīgas 1., 5., un 10. klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecākus noformēt sava bērna “Skolēna karti” portālā www.eriga.lv. 

Ja “Skolēna karte” portālā www.eriga.lv tiks noformēta līdz 25. augustam, to jau no 1. septembra varēs saņemt skolā pie savas klases audzinātājas, lieki nedodoties uz kādu no klientu apkalpošanas centriem. 

“Skolēna karte” ir skolēna apliecība Rīgas skolēniem, kas nodrošina bezmaksas braucienus “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Karte ir jāsaņem visiem skolēniem, kuri uzsāk mācības 1. klasē. Tās nomaiņa jāveic, uzsākot mācības 5. un 10. klasē. Jauna “Skolēna karte” jāsaņem tiem skolēniem, kuri maina izglītības iestādi vai kuriem mainās personas dati. 

Informācijā, kā noformēt skolēna e-karti >>> ŠEIT