2022./2023.mācību gads


Zinātnieku nakts 2022

Ik gadu notiek visā Eiropā norisinās „Zinātnieku nakts” pasākums, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus. Plašākai sabiedrībai tiek atvērtas augstskolas un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents var tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās.

30. septembra novakarē Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais centrs Torņakalnā gaidīs lielus un mazus apmeklētājus, lai aizraujošos eksperimentos, izzinošās lekcijās, diskusijās, spēlēs un darbnīcās piedzīvotu Eiropas Zinātnieku nakti.

https://www.lu.lv/zinatne/zinatnes-komunikacija/zinatnieku-nakts/

Vietnē www.zinatniekunakts2022.lv pieejamas visas pasākumu norises vietas un programmas.

Aktuāli par ēdināšanu skolā

Lūdzam iepazīties ar aktuālo informāciju par ēdināšanu no š.g.1.oktobra Rīgas 66.vidusskolā!

>>>Vairāk šeit

Dzejas dienas

Kopš 1965. gada Latvijā septembrī tiek cildināta dzeja un dzejnieki. Ievērojot skolā izveidojušos tradīciju piedalīties Dzejas dienu norisēs, 12. a klase devās uz Esplanādi, kur pie Raiņa pieminekļa 11. septembrī notika dzejas lasījumi un tikšanās ar dzejniekiem.

Savukārt, 4.a un 5.a klases skolēni literatūras stundās kopā ar skolotāju I. Želinsku devās uz skolas bibliotēku. Tur bibliotekāre D. Bērziņa bija sagatavojusi stāstījumu par dzejas dienu vēsturi un tradīcijām. Skolēniem pēc stāstījuma noklausīšanās bija jāvar atminēt krustvārdu mīkla.

Viena no Dzejas dienu tradīcijām ir dzejas lasījumi. Tāpēc arī bibliotēkā skanēja dzeja. Dzejoļus lasīja bibliotekāre un skolēni, kas izteica tādu vēlēšanos. Tradīcijai bija veltīts viens no uzdevumiem: vispirms jāsaliek puzle ar dzejoļa attēlu, pēc tam komandai dzejolis izteiksmīgi jānolasa.

Paldies skolotājiem, bibliotekārei un skolēniem, kas piedalījās Dzejas dienu tradīciju saglabāšanā!

>>>Foto ŠEIT

Rudens ekskursija uz Jelgavu

 Lietains, nemīlīgs rīts, silta, saulaina pēcpusdiena un starp tiem vesela virkne piedzīvojumu un apskates objektu vienā dienā! Reti kad izdodas iepazīt, izgaršot un izbaudīt daudz lietu un vietu vienkopus : “Nākotnes parka” lidmašīnas, veco lietu krātuvi, “Milzu” pārslu  daudzveidību un gatavošanas procesu!

Tad Jelgavas panorāma no desmitstāvu baznīcas torņa augstuma un saldais piedzīvojums Karameļu darbnīcā. Bet kas gan būtu Jelgavas apskate bez Pasta salas izpētes!

Visbeidzot, lai iztērētu karameļu radīto enerģiju, kā  izcils dienas noslēgums nāk aktīvās atpūtas parks “Līči”, kas mūs sagaida ar interesantām atrakcijām, veiklības pārbaudes takām un brīnumskaistu rudens pēcpusdienu.

Rudens ekskursija uz Siguldu

Pienācis rudens, tas nozīmē, ka laiks tradicionālajai rudens ekskursijai. Šajā reizē izvēlējāmies doties uz Siguldu. Par ceļabiedriem uzaicinājām 12. a klasi.

Pats grūtākais bija transporta jautājums. Tā kā esam klases ar nelielu skolēnu skaitu, sapratām, ka dosimies ceļā ar vilcienu.

Apzinot apskates objektus un plānojot maršrutu, secinājām, ka Siguldā ir daudz tādu vietu, ko neesam redzējuši. Izvēlējāmies iepazīties ar uzņēmumu “Siguldas saldējums”, Spieķu darbnīcu, Siguldas Jauno pili un Livonijas ordeņa Siguldas pili. Tā kā visi šie objekti izvietoti tā saucamajā Pils kvartālā, izrādījās, ka varam apskatīt arī Ādas arteļa darbnīcu un vēl daudz ko citu.

“Tātad, ap pulksten 10:20 mēs satikāmies Centrālajā stacijā pie pulksteņa. Kopā ar mums ekskursijā devās arī 12. a klase ar savu klases audzinātāju Initu Purmali. Gvido kavēja, jo īsti nezināja, kur ir stacijas pulkstenis. Mēs viņu gaidījām. Mēs gājām pirkt vilciena biļetes bez Gvido. Kad viņš atnāca, izrādījās, ka viņš nezina, kā nopirkt biļeti. Skolotāja paskaidroja, bet pārējiem tas likās jocīgi.  Viss beidzās labi, biļetes bija nopirktas, un mēs devāmies uz vilcienu. Vilciens jau stāvēja, tāpēc mums nevajadzēja gaidīt. Ceļā gāja jautri, laiks paskrēja ātri. Pēc stundas bijām Siguldā.”

Daniels

 “Pirmais pieturas punkts bija “Siguldas saldējums”. Bija interesanti klausīties par pašu ražotni, par saldējuma rašanās vēsturi Latvijā un Siguldā. Mums stāstīja, ka piedevas saldējumam audzē turpat Siguldā, kā arī izmanto vietējo ražotāju pienu un saldo krējumu. Forši bija degustēt dažādus saldējumus, apmēram desmit. Mūsu mīļākie saldējumi bija ar ābolu pīrāga, rupjmaizes un upeņu-piparmētru garšu, piena saldējums.”

Gvido

“Pēc saldējuma degustācijas mēs devāmies uz spieķu darbnīcu, kurā mēs varējām apskatīties, kā veido Siguldas spieķu. Uzzinājām, ka tas ir pirmais Siguldas oficiālais suvenīrs. Mēs paši arī taisījām savu spieķīti ar savu vārdu.

Izejot no šīs darbnīcas, blakus ieraudzījām vēl vienu, tā bija Ādas arteļa darbnīca. Tur mēs iegādājāmies dažādus ādas suvenīrus, piem., atslēgu piekariņus, grāmatzīmes, u.c.”

Renārs

“Jaunā pils bija trešā pieturvieta mūsu lielajā rudens ekskursijā. Mēs iegājām pilī, samaksājām par ieeju. Dažiem no mums iedeva audio gidu. Katrs varēja staigāt pa pili kā patīk. Skolotājas sāka apskati no torņa uz leju. Es sāku ar 1. stāvā esošo ēdamzāli. Pēc tam es apskatīju pagrabu, kurā bija daudz interesantu telpu. Brīdī, kad likās, ka tālāk nekā nav, izrādījās vēl viena milzīga telpa. Pagrabā atgriezos vairākas reizes, un vienā reizē man izdevās pa jokam sabaidīt Gvido. Beigās uzkāpu tornī. Tā bija visinteresantākā vieta, jo no tās pavērās brīnišķīgs skats uz apkārtni.”

Elīza

Jaunajā pilī bija arī dažādas interaktīvas nodarbes, piemēram, galds, kuram gar malām bija rakstnieku portreti, bet blakus bija jānovieto atbilstošas kartītes ar viņu darbu nosaukumiem.

Vēl pils 2 istabās bija Ērikas Zuteres izstāde “Klusējošie stāsti”, kas bija diezgan neparasta, veltīta papīra lietām. Pirmo reizi redzējām augļu un dārzeņu papirusu! Tas bija apvienots ar audeklu, gleznojumu, zīmējumu un dažādām izšūšanas tehnikām.

Citā istabā bija gulta, kas, tuvāk pieejot, izrādījās interaktīvas spēles vieta, kurā varēja redzēt karti ar Siguldā esošiem apskates objektiem un, nospiežot uz izvēlētā,  apskatīt, kā tas izskatās, un izlasīt tā vēsturi. Vēl varēja izvēlēties salikt puzzli ar Jauno pili vai izkrāsot Madernieka ornamentu. Interaktīvajā vidē, ievadot savu e-pasta adresi, varēja sev nosūtīt atklātni ar Madernieka ornamentiem un sveicienu no Siguldas.

Protams, neviena pils neiztiek bez sava spoku stāsta vai spoka. Šajā pilī spokam pat piešķirta sava istaba. Tur nu tas vannā mierīgi var spokoties.

Tālāk devāmies uz turpat blakus esošo Livonijas ordeņa Seno pili, jeb kā teica kasē – uz veco pili. Tās gan izrādījās daļēji drupas, bet vietām bija nelieli uzlabojumi. Bija izbūvētas stabilas kāpnes, uzlikts jauns jumts. Vienā no stāviem pat bija milzīgs zobenbrāļu ordeņa krēsls, bet citā telpā iekārtota ēdamzāle. Tā kā tajā brīdī lija lietus, izmantojām to īsai pusdienu pauzei.

Atceļā gaidot Siguldas stacijā vilcienu, izmantojām izdevību uzspēlēt klavieres. Spriežot pēc tā, ka piestāja arī sveši klausītāji, izpildījums bija diezgan labs.

“Kopumā man šī ekskursija ļoti patika, jo bija ļoti laba kompānija un interesantas apskates vietas.” Renārs

“Bija interesantāk, nekā biju gaidījis.” Daniels

“Bija labi, jo varējām paši visu apskatīt.” Elīza

“Man  patika, jo bija interesanti. Varēja degustēt saldējumu, darboties ar  rokām – taisīt spieķi. Bija diezgan interesanti stāstījumi, tie nebija gari, bet daudz informācijas.” Gvido

“Es jau te biju bijusi agrāk, bet man vienalga patika.” Elvita

Rudens ekskursija uz zinātnes centru “Tehnoannas pagrabi”

Rudens ekskursijas dienā 8.b un 9. b klases skolēni kopā ar skolotājām M. Samuseviču un N. Boikovu devās uz zinātnes centru „Tehnoannas pagrabi”, kuram ir jau ir 27 gadi. Tas atrodas Aristīda Briāna ielā 8, Rīga.

Tas ir viens no mazākajiem zinātnes centriem pasaulē un atšķiras no tiem ar īpašu atmosfēru un oriģināli izgatavotiem eksponātiem. Ekspozīcijā apvienojas māksla, zinātne un rotaļlietas.  Tas ir tikpat jautri, cik izglītojoši. Centrā atmodinās radošums katrā skolēnā, kas apmeklē „Tehnoannas pagrabi”. Pusotru stundu garais seanss ir   izrāde, kuras laikā var aizceļot uz zvaigznēm planetārijā, meklēt izeju labirintā zem Rīgas, nonākt ķīmijas amfiteātra pārsteidzošajā pasaulē  – katrs var atrast kaut ko, kas atbilst viņa interesēm.

Rudens ekskursija uz Vecrīgu

20. oktobrī 11. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Vecrīgu.

Katrai vecajai ēkai ir savs stāsts, savs arhitektūras stils. Mēs ieraudzījām Vecrīgu citām acīm. Paspējām apskatīt tikai daļu no vecpilsētas, jo mūsu Vecrīga atspoguļo Latvijas vēsturi, sākot jau no13.gs. Kulturoloģijas skolotāja L.Sīmane atklāja mums interesantus faktus par vecpilsētas dzīvi un kultūru.

Paldies skolotājai L. Sīmanei par kvalitatīvu un interesantu ekskursiju! Turpināsim iepazīt to, kas mums apkārt!

MEŽS KĀ DABAS DAUDZVEIDĪBAS EKOSISTĒMA

MĀCĪBU STUNDA DABASZINĪBĀS

Latvijas valsts meži jūnijā izsludināja pieteikšanos nodarbībai mežā 6.-7. klasēm. Sadarbojoties ar klases audzinātājām Sandru Jaroščuku un Inesi Želinsku, nolēmām pieteikt 6.a klasi un 7.a klasi nodarbībai mežā. Jau vasaras beigās saņēmām uzaicinājumu doties uz mežu. Mēs izvēlējāmies Rietumvidzemes mežniecības Vangažu meža iecirkni.

Pirms nodarbībām skolēniem bija jānoskatās 10 min. videofilma par Latvijas valsts mežiem, jānovada mācību stunda par mežiem, mežu nozīmi dabā un cilvēku dzīvē. Materiāli mācību stundai tika atsūtīti no Latvijas valsts mežiem.

8. septembrī no rīta jau bijām gatavi doties uz mežu. Bija jauka, silta rudens diena, saulaina, bez lietus. Uz Vangažiem devāmies ar autobusu, galamērķī ieradāmies nedaudz par agru. Bet labāk ierasties savlaicīgi un sagatavoties ekspedīcijai.

Meža darbinieki mūs sagaidīja ar nelielu stāstījumu par mežiem un pirmo uzdevumu – precīzi salasīt maisiņā 1 kg čiekurus. Precīzākajam lasītājam bija balva – pasaku grāmatiņa. Kad darbiņš bija paveikts, katram izsniedza mežu darba burtnīcu un mēs varējām doties ekspedīcijā – kopumā 2 km garumā.

Ekspedīcijas laikā darba stacijās skolēniem bija jāveic dažādi praktiskie uzdevumi, piemēram, jāaprēķina koka augstums, jānovērtē koku kvalitāte, jāaprēķina jauno stādījumu daudzums uz 1 ha. Kā paveikt šos darbus labāk un precīzāk, skolēniem stāstīja mežu darbinieki.

Bet visinteresantākais skolēnus gaidīja noslēgumā, priekšpēdējā stacijā – bija jābūvē pašnesošais Leonardo da Vinči tilts. Skolēni ļoti aizrautīgi to centās izdarīt, vēlāk paši to pārbaudīja. Ja uzbūvē pareizi, tilts iztur cilvēka svaru un nesagāžas. Mūsējiem ar pirmo reizi kaut kas nogāja greizi – tilts sabruka – jābūvē vēlreiz. Varbūt izdosies uzbūvēt vēlreiz! Otrreiz izdevās! Urā! Katrs meža ekspedīcijas dalībnieks varēja izmēģināt tilta izturību.

Ekspedīcijas noslēgumā mežinieku bija sagatavojuši piknika vietu. Skolēni varēja cept līdzi paņemtās desiņas un kārtīgi atpūsties. Un tad jau laiks uz mājām. Bijām jauki pavadījuši dienu, iepazināmies ar meža ekosistēmu, meža apsaimniekošanu un izmantošanu.

Atgriežoties skolā nākošajā dienā mācību stundā, skolēni novērtēja savu darbu meža ekspedīcijā. Visi bija ļoti apmierināti, bija daudz interesantāk nekā parādītajā video materiālā.

Zinību diena uzsākot 2022./2023. mācību gadu

  • 01.09.2022. svinīgais pasākums – Zinību klases stunda no plkst.10.00 līdz plkst.10.40 klašu telpās.
  • 02.09.2022. mācību stundas saskaņā ar stundu sarakstu.

Rīgas satiksme par Skolēnu kartēm

“Rīgas satiksme” pagarinājusi līdz 9. septembrim 1., 5. un 10. klašu skolēnu pieteikšanos Skolēna kartei, informēja “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Pieteikšanās notiek portālā “eriga.lv”.

“Rīgas satiksme” skaidro, ka, aizpildot pieteikumu Skolēna kartes izgatavošanai portālā “eriga.lv”, dati par skolēnu un skolu, kurā bērns mācās, tiks atlasīti automātiski. Pieteikumam klāt jāpievieno tikai skolēna fotogrāfija. Balstoties uz saņemto pieteikumu, “Rīgas satiksme” izgatavotās Skolēnu kartes nogādās attiecīgajās skolās.

Skolēna karte ir skolēna apliecība Rīgas skolēniem, kas nodrošina bezmaksas braucienus “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Karte ir jāsaņem visiem skolēniem, kuri uzsāk mācības 1. klasē. Tās nomaiņa jāveic, uzsākot mācības 5. un 10. klasē.

Jauna Skolēna karte jāsaņem arī tiem skolēniem, kuri maina izglītības iestādi vai kuriem mainās personas dati.