Sasniegumi sportā


2021./2022.mācību gads


Godalgoto vietu ieguvēji “Volejbola augšējās piespēles” 2021./2022.m.g.

6. – 7. klašu zēni

 1. Daņiils Šidlo                     7.b       43
 2. Daniels Stolers                  6.a       30;    Olivers Innuss                   7.a       30
 3. Eriks Rasiņš                     7.a       24

6.– 7. klašu meitenes

 1. Jekaterina Novikova        7.b       27
 2. Karīna Fjodorova            7.b       21
 3. Ailina Kardalēna Siza     7.b       13

8.  – 9. klašu zēni

 1. Daniels Parfjons               8.a       175
 2. Artūrs Jevsejevs               9.a       88
 3. Kirils Jakovļevs                9.b       20
 4. Artūrs Šnepsts                  9.a       20

8.  – 9. klašu meitenes

 1. Anastasija Kosiha            8.a       36
 2. Made Ķirša                       9.a       33
 3. Sofija Santakjara             8.b       24

10.  – 12. klašu jaunieši

 1. Igors Lapušinskis             11.b     261
 2. Akims Lotohs                   11.b     86
 3. Ēriks Strods                      10.a     46

10.  – 12. klašu jaunietes

 1. Asja Esfira Lucka            11.b     92
 2. Gita Čuma – Zvirbule     12.a     30       
 3. Viktorija Domareva         11.b     28

Latvijas skolu virtuālā Ziemas festivāla – 2022 rezultāti

Godalgoto vietu ieguvēji

Meitenēm

 1. Ksenija Rusakova        4.a       160.7 km
 2. Gita Čuma Zvirbule     12.a     160.7 km
 3. Elza Čuma Zvirbule     7.a       135.4 km

Zēniem

 1. Gustavs Emīls Laumanis          3.a       148.2 km
 2. Daniels Stolers                         6.a       35.4 km
 3. Kristiāns Kaminskis                 12.a     25.9 km

Skolas sacensības 1.–5.klašu skolēniem “Trāpi bumbiņu mērķī”

Sacensību uzdevums bija trāpīt bumbiņu uz sienas uzzīmētā mērķī, vingrinājumu izpildot vienu minūti.

Pavisam piedalījās 73 attiecīgā vecuma skolēni. Sacensībās atsevišķi tika vērtēti pirmo klašu, 2.–3. klašu un 4.–5. klašu skolēnu rezultāti.

Pirmo vietu ieguvēji 1. klašu grupā:

 • I Mihails Romaņkovs, 1. b, 17 p.
 • I Gabriela Lūse  1. a,16 p.

Pirmo vietu ieguvēji 2.-3. klašu grupā:

 •   I  Markuss Novads, 2. a, 30 p.                   
 • I Kitija Novada, 3. a, 20 p.      
 •   I Jeļizaveta Gribovska, 3. b, 20 p.

Pirmo vietu ieguvēji 4.-5. klašu grupā:

 •   I Maksims Blaževičs, 5. b, 30 p.
 •   I Estere Lēruma, 5. a, 25 p.

Latvijas Olimpiskās dienas eseju konkurss.

Jūnija sākumā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotais radošo darbu konkurss skolēniem, uz kuru RD IKSD bija izvirzījis divu mūsu skolēnu darbus.

LOK Latvijas konkursā piedalījās Kitijas Novadas 2.a klases skolnieces zīmējums “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs!”, pavisam LOK žūrijai un mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas vērtējumam tika iesniegti 1020 skolēnu darbi.

Savukārt LOK eseju konkursā starp 15 iesūtītajām esejām, 12.a klases skolēna Friča Gustava Allika eseja “Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai”, kuras vērtēja LOK žūrija un redaktors Ainis Saulītis, saņēma otro augstāko vērtējumu.

Konkursa rezultātus uzzinājām vasarā, bet uzvarētāju apbalvošanai LOK izvēlējās laiku, kad Latvijas Olimpiskā komanda jau bija atgriezusies no visu sportistu sapņa Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Fricis par savu lielisko veikumu saņēma pārsteiguma balvas no LOK ar Latvijas simboliku. Kā arī mūsu strītbola komandas dalībnieku foto ar viņu autogrāfiem.

Fricis, kurš cītīgi seko Latvijas sportistu sasniegumiem ir liels basketbola un strītbola fans bija patīkami pārsteigts par balvu dažādību un atzinīgi novērtēja sportistu parakstītās fotogrāfijas.

Apsveicam Frici ar lielisko panākumu un novēlam arī turpmāk piedalīties radošos un sportiskos konkursos un aktivitātēs.

2020./2021.mācību gads


VEF Rīgas skolu superlīga

Noslēgusies ikgadējā VEF Rīgas skolu basketbola superlīga. Lai arī šī sezona notika neparastāk, jauniešiem tika sniegta iespēja pārdzīvot visdažādākās emocijas, kā arī parādīt savas prasmes ne tikai metot bumbu grozā klātienē, bet arī virtuāli, piedaloties e-sporta sacensībās. Neviens nevarēja iedomāties, ka 12. sezona notiks attālināti.

Sacensības skolu komandām notika vairākās klašu grupās. Šogad iespēja piedalīties bija arī skolotājiem. Projektā piedalījās 36 skolas, kuras pārstāvēja 364 skolēni un skolotāji.    

Sacensības ilga divus mēnešus, kopā bija 8 dažādi aktivitāšu uzdevumi un Slam dunk konkurss.  Katrs no uzdevumiem bija jāveic noteiktā laika periodā. Katrs dalībnieks varēja izpildīt vienu vai vairākus uzdevumus pēc savas izvēles un fiziskās sagatavotības. Katrā sacensību veidā vērtējums tika noteikt atsevišķi. Fiziskajās aktivitātēs vērtēja kopējo veikto distanci. Basketbola freestyle konkursā – oriģinalitāti un izpildījuma kvalitāti. Savukārt basketbola elementu sacensībās tika saskaitīts kopējais iemesto grozu skaits.       

 • Fiziskā aktivitāte – skriešana; no 15. līdz 21. februārim. Dalībnieki skrēja distanci pēc savas izvēles un katru dienu iesūtīja elektroniskos rezultātus.
 • Fiziskā aktivitāte – iešana; no 15. līdz 21. februārim. Dalībnieki gāja distanci pēc savas izvēles un katru dienu iesūtīja elektroniski rezultātus.
 • E-sports – NBA 2K21 uz Playstation un Xbox spēļu konsolēm;  no 22. līdz 28. februārim. Dalībnieki sacentās NBA2K21 basketbola video spēlē. Komandā 3 dalībnieki.
 • Basketbola elements – freestyle (brīvas interpretācijas triki, izmantojot basketbola elementus brīvā kombinācija); no 22.februāra līdz 7.martam. Dalībnieks izpildīja vienu triku vai triku kopumu ar basketbola elementiem. Nofilmēja to un iesūtīja.
 • Basketbola elements – 3 punktu metieni; no 1. līdz 21. martam. Dalībnieks izpildīja 3 punktu metienus no piecām dažādām pozīcijām uz trīspunktu līnijas. Kopā 25 metieni. Nofilmēja to un iesūtīja.
 • Basketbola elements – 4 punktu metieni; no 1. līdz 21. martam. Dalībnieks izpildīja trīs metienus no trim dažādām pozīcijām, kopā 9 metieni, atrodoties divus metrus no 3 punktu metienu līnijas. Nofilmēja to un iesūtīja.
 • Basketbola elements – soda metieni; no 1. līdz 21. martam. Dalībnieks izpildīja 10 soda metienus no soda metiena līnijas. Nofilmēja to un iesūtīja.
 • Basketbola elements – metieni no centra; no 1. līdz 21. martam. Dalībnieks izpildīja trīs metienus no basketbola laukuma vidus. Nofilmēja to un iesūtīja.
 • Basketbola elements – Slam dunk (bumbas trieciens grozā no augšas); no 22. līdz 26. martam. Dalībnieki vienu video ar savu Slam dunk izpildījumu iesūtīja elektroniski. Organizatori izvēlējās 8 labākos Dalībniekus,  dalībai konkursa finālā.

Skolu komandu kopvērtējumā ieskaitīja piecu labāko skolēnu rezultātus katrā uzdevumā. Mūsu skolu individuāli pārstāvēja 11.a klases skolēns Francis Alberts Virtmanis un skolotāja Signe Pauliņa.

Francim – vienam pašam pārstāvot mūsu skolu, startējot savā vecuma grupā skriešanas aktivitātē un basketbola soda metienu sacensībās, izdevās ierindot mūs 7.vietā starp 13 konkurējošām skolu komandām.

Visu skolu un visu vecumu grupu kopvērtējumā esam ierindojušies 17.vietā starp 24 citām skolām.

Skolotāja Signe skolotāju konkurencē piedalījās visās punktus dodošajās aktivitātēs: skriešanā, soļošanā, freestylā, 3 punktu, 4 punktu, soda metienu un metienu no centra sacensībās. Tādējādi palīdzot Ziemeļu rajona skolotājiem ierindoties godpilnajā II vietā.

Kā atalgojums par ieguldīto darbu, Ziemeļu rajona skolotāju izcīnītais kauss atradīsies mūsu skolā, jo skolotāja Signe bija vienīgā sieviete no Ziemeļu rajona un turklāt vienīgā no visām Rīgas skolotājām, kura izpildīja visus ieskaites uzdevumus.

Sportiskais izaicinājums LTSA – 30

Visiem zināma patiesība, ka fiziskā aktivitāte labvēlīgi ietekmē ikviena cilvēka kopējo veselības stāvokli, uzlabo emocionālo labsajūtu, garastāvokli, kā arī samazina stresu.

Būt fiziski aktīviem ir vieglāk, tiecoties uz kādu mērķi vai iesaistoties kādā organizētā aktivitātē. Tieši par šādu iespēju bija parūpējusies Latvijas Tautas Sporta asociācija, kura sagaidot savas organizācijas 30. gadadienu rīkoja “pavasara izaicinājumu”, tā ietvaros visiem dalībniekiem kopā mēģinot sasniegt 30 000 km aktīva dzīvesveida.

Iecerētais rezultāts tika pārsniegts aptuveni piecas reizes – kopā 149 317,50 km. Nūjotāji pieveica 49 602,32 km, skrējēji 13 734,72 km un staigātāji 85 980,46 km.

Laika posmā no 5.marta līdz 5.aprīlim dalībnieki varēja soļot, nūjot vai skriet, fiksējot savus rezultātus un reizi nedēļā iesūtot tos organizatoriem. Svarīgākais bija attālums nevis ātrums. Aktivitātes notika dažādās vecuma grupās.

Mūsu skolu pārstāvēja divas skolotājas Signe Pauliņa un Inita Purmale, bet bērnu grupu vecumā no 9 – 11 gadiem 3.a klases skolniece Ivonna Seļecova.

Ivonna rezultātu krāja skrienot. Viņas uzcītība vainagojās ar 18.vietu 134 bērnu konkurencē jeb 4.vietu savā vecuma grupā. Starp sava vecuma meitenēm viņa uzrādīja otro labāko rezultātu kopā pieveicot 60,41 km.

Skolotājas no piedāvātajām aktivitātēm izvēlējās soļošanu. Starp 116 soļotājām Signe ar 227,79 km ierindojās 56.vietā, bet Inita ar 114,61 nosoļotiem kilometriem 87.vietā.

Ziemas festivāla virtuālās sacensības

Latvijas skolu Ziemas festivāls šogad norisinājās no 2021. gada 19. februāra līdz 4. martam.

Pirmo reizi Ziemas festivāls notika virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem vai sporta pulksteņiem. Skolēnu uzdevums bija veikt pēc iespējas garāku attālumu brīvi izvēlētā apvidū Latvijas teritorijā.

Latvijas sporta federāciju padomes prezidents Einārs Fogelis, savā uzrunā pārstāvot sacensību rīkotāju organizāciju sacīja: “Ziemas festivāla noorganizēšana jaunās realitātes apstākļos bija vērienīgs izaicinājums. Virtuālais Latvijas skolu Ziemas festivāls ir pirmās šāda veida sacensības, kas īstenotas Eiropā, aptverot ziemas un ziemā pieejamus sporta veidus, kurās brīvi var iesaistīties ikviens skolēns.

Pavisam ziemas festivālā piedalījās 108 Latvijas skolas, kuras pārstāvēja 1654 dažāda vecuma  skolēni.

Ziemas festivāla virtuālajām sacensībām pieteicās 28 mūsu skolas audzēkņi, tomēr dažādu, pārsvarā tehnisku iemeslu dēļ sacensībām reģistrējās un tajās piedalījās 19 skolēni, kuri vairāk vai mazāk aktīvi sportojot krāja kilometrāžu.

Ziemas olimpiādes datu uzskaite telefona aplikācijā

Katrs no dalībniekiem saņēma Latvijas sporta federāciju padomes sarūpētu cepurīti ar sacensību logo un drošas sportošanas nodrošināšanai – atstarotāju, kā arī  Rīgas domes IKSD dāvinātu daudzpusīgu un universālu sporta šalli, kas apliecināja piederību Rīgas komandai. 

Divu nedēļu laikā visu 1654 skolēnu veikums bija vairāk nekā 160 000 kilometru.        

Mūsu skolas skolēni ar 1024 veiktajiem kilometriem starp 108 Latvijas skolām ierindojās 61./62.vietā.

Absolūtajā vērtējumā mūsu skolas skolēnu augstāka uzrādītā vieta ir Gitai Čumai – Zvirbulei no 11.a klases, viņa ar 200,02 km ieņem augsto 194.vietu, lai veiktu tik apjomīgu distanci viņa regulāri skrēja un slēpoja kā arī devās pastaigās.

Otrajā vietā ierindojās Kristiāns Kaminskis no šīs pašas klases. Absolūtajā vērtējumā viņš ieņem 394.vietu ar 130,44 veiktiem kilometriem.

Skolas kopējo godalgoto trijnieku noslēdz 3.a klases skolniece Ivonna Seļecova paveicot 127,86 kilomerus, viņa absolūtajā vērtējumā atrodas 405.vietā.

Sacensību nolikums paredz, ka apbalvotas tiek trīs labās skolu komandas, absolūtā kopvērtējuma trīs labākos rezultātus uzrādījušās meitenes un trīs zēni, kā arī katras skolas trīs labāko rezultātu uzrādītāji zēniem un meitenēm atsevišķi.

Apsveicam mūsu skolas godalgoto vietu ieguvējus, kuri tuvākajā laikā saņems diplomus un medaļas.

    Meiteņu konkurencē:

                                         I vieta   Gita Zvirbule         11.a    200,02 km

                                        II vieta   Ivonna Seļecova     3.a    127,86 km

                                       III vieta   Nikola Šķerberga   8.a      97,82 km

   Zēnu konkurencē:

                                          I vieta   Kristians Kaminskis       11.a   130,44

                                         II vieta  Kaspars Matīss Strods    7.a    100,93

                                        III vieta  Mārcis Muhks                 3.a     55,75

Paldies visiem skolēniem par izrādīto interesi un azartu šo sacensību laikā. Kā arī ģimenēm, kuras nenoliedzami atbalstīja un motivēja savus bērnus.  Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties:  https://lsfp.lv/festivals/festivala-rezultati ritinot līdz lapaspuses apakšai.

Raksta autors Inita Purmale

Sporta nominācija

Sākoties mācību gadam, 1.septembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš un departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna svinīgā pasākumā sveica galvaspilsētas sportiskākās skolas, izglītības iestāžu sporta organizatorus, sporta pedagogus, kā arī pasniedza balvu nominācijā „Par mūža ieguldījumu skolu sportā”.

Nominācijā „Rīgas Sportiskākā skola” šogad 3. vietā mūsu – Rīgas 66. vidusskola.

Visa mācību gada garumā piedalījāmies kā Ziemeļu rajona skolu spartakiādes sacensībās, tā arī Rīgas pilsētas rīkotajās sporta aktivitātēs un sacensībās.

Sakām paldies visiem skolēniem, kuri piedalījās skolas sporta dzīvē, kā arī par vecāku atbalstu!