2021./2022.mācību gads


Motormuzejā

Uzzinot, ka Motormuzejs ir lielākais seno auto muzejs Baltijā un tas iekļauts “Latvijas skolas soma” sarakstā, 2.un 3.a klases skolēni devās uz turieni.

Piebraucot pie muzeja, bērni, kas tur ieradās pirmo reizi,  bija pārsteigti par to, cik muzeja ēka ir skaista, moderna un interesanta.

Muzeja mācību un nodarbību telpā notika tehniski radošā nodarbība “Atlecošā bumbiņa”. Nodarbības laikā skolēni vairāk uzzināja par gumiju, tās rašanos, īpašībām un pielietojumu. Visinteresantāk bija pašiem radīt “gumijas” bumbiņu. Bērni atzīmēja, ka esot labi, ka varēja izvēlēties bumbiņas krāsu – zilu, zaļu vai dzeltenu.

Pēc nodarbības devāmies apskatīt senos auto. Bērniem ļoti patika mašīnu un citu braucamrīku daudzveidība – to formas, krāsas, izmēra atšķirības. Vēl patika, ka daudzas lietas var pataustīt, pagrozīt, pakustināt.

Lielu interesi izraisīja iespēja nofotografēties pie Motormuzeja Zaļās sienas.

Laiks muzejā paskrēja nemanot. Vairāki bērni teica, ka gribētu vēlreiz atgriezties Motormuzejā uz ilgāku laiku.

Atgriežoties skolā, skolēni savus iespaidus par muzeja apmeklējumu attēloja gan rakstos, gan zīmējumos.

6. klase izlaušanās spēlē

Visvairāk mūs iepriecināja tas, ka neskatoties uz “Covid-19”ierobežojumiem, ir iespējams apmeklēt dažādus pasākumus ārpus skolas.

Pārskatot piedāvājumu, nolēmām pievērst savu uzmanību fonda “Viegli” Ziedoņa klases piedāvātajai izlaušanās spēlei “Blēņas un pasakas”.

Tā kā lielākā daļa skolēnu agrāk par tādu fondu nebija dzirdējuši, nebija piedalījušies arī izlaušanās spēlēs, tad neziņa mijās ar ziņkārību. Kur tas būs, kā tas būs, kas notiks, ja nezināsim atbildes, vai spēsim izlauzties?

Ziedoņa klase atrodas ļoti tuvu mūsu skolai – Sporta ielā 2, bijušās šokolādes un konfekšu fabrikas “Uzvara” telpās. Uz turieni devāmies kājām. Kā teica paši skolēni – “tas it nemaz nebija slikti!”

Skolēnu atziņas:

“Tad, kad mēs iegājām tajā ēkā, bijām pārsteigti par to, ka viss ir tik ļoti moderni un interesanti.”

“No sākuma bija maza lekcija par Imantu Ziedoni un par literatūru. Bija neliels konkurss par latviešu rakstniekiem – nebija viegli, bet bija interesanti sacensties.”

“Mēs sadalījāmies 2 komandās un izvēlējāmies, par kuru pasaku gribam veikt uzdevumus. Tad katru komandu ieslēdza savā istabā. Bija jālasa ar pasaku saistīti uzdevumi un jāmēģina uzminēt, kas jādara.”

“Mums palīdzēja darbinieces, kas nedaudz teica priekšā, kur meklēt, ko meklēt…Skolotāja mūs vēroja monitoros.”

Izrādījās, ka klases kopīgais laiks tiek fiksēts un reģistrēts visas Latvijas skolu topā. Pirmās vietas ieguvēji mācību gada beigās saņems balvu. Diemžēl, mēs tie nebūsim, jo mūsu laiks nebija tik labs.

Mūsu klases bērni ļoti vēlētos vēlreiz atgriezties Ziedoņa klasē, lai atkal piedalītos izlaušanās spēlē – tikai šoreiz citās istabās.

Foto >>> šeit

2020./2021.mācību gads


3.a klase – Latvijas leļļu teātra tiešsaistes izrāde “Un atkal Pifs”

Sunītis Pifs un runcis Herkuless, krustmāte Agate un krusttētiņš Tontons, Dudū un Rozālija. Šie personāži ir pazīstami gan Francijā, kur pirms daudziem gadiem tos radīja franču karikatūrists Žans Arnāls, gan Latvijā. Tos ir iemīļojušas jau vairākas paaudzes gan kā komiksu grāmatu, gan leļļu teātra izrāžu varoņus.

Latvijas Leļļu teātrī labsirdīgā Pifa un viltīgā Herkulesa ķīviņi ir iestudēta vairākas reizes un veido teātra Zelta fondu. Izrādē skan Ivara Vīgnera dziesmas, kas kļuvušas par latviešu bērnu mūzikas klasiku. Arī mūsu klases bērni ir mācījušies un iemīļojuši šīs dziesmas.

5.a klase Ilūziju muzeja virtuālajā apmeklējumā

Lai saprastu, kādu pasākumu izvēlēties tiešsaistē, vispirms notika sagatavošanās darbs. Klases audzinātāja izveidoja piedāvājumu sarakstu. Ja bija iespēja, piemeklēja video reklāmu vai citu vizuālo informāciju par iespējamo pasākumu. Skolēni rūpīgi izpētīja piedāvājumu un izteica savas vēlmes.

Tā kā mūsu klases skolēnu ģimenes ir ļoti aktīvas, ir jau redzētas gandrīz visas piemērotās teātra izrādes un kinofilmas. Diezgan ātri sapratām, ka jāizvēlas starp Ilūziju muzeju un cirka izrādi, jo klātienē šādi pasākumi līdz šim nav pieejami.

Pateicoties “Biļešu paradīzes” jaukajām darbiniecēm, ātri tikām pie biļetēm, un bijām gatavi Ilūziju muzeja virtuālajam apmeklējumam.

Jāatzīmē, ka nebija ne jausmas, kas mūs sagaida! Tādēļ visi ar interesi skatījāmies. Paldies māksliniekiem par interesanto stāstījumu! Uzzinājām daudz jauna. Redzējām, ka muzejā ir ļoti daudz dažādu “burvju” lietu un priekšmetu. Gribētos ieteikt, lai iekļauj nedaudz vairāk burvju triku!

Pēc noskatīšanās, secinājums bija visiem vienāds – jāiet uz muzeju klātienē!

1.-4.b klases – Latvijas leļļu teātra tiešsaistes izrādē “Īkstīte”

Hansa Kristiana Andersena stāsts par mazmazītiņu meitenīti, kuru par sievu grib iegūt gan neglītais krupja dēls, gan neredzīgais bagātnieks kurmis, ir viena no populārākajām dāņu pasaku meistara novelēm. Bērnus tajā saista aizraujošais sižets.

Šogad projektā “Latvijas skolas soma” 66. vidusskolas skolēni skatījās šo izrādi tiešsaistē un viņu atsauksmēs bija dzirdama sajūsma par lellēm un to tērpiem, mūziku, aktrišu meistarību un dekorācijām. Kaut gan bija arī tie, kuriem aktieri traucēja, jo viņu domās, ja ir leļļu teātris, tad aktieriem jābūt neredzamiem. Var teikt, ka vienaldzīgs nepalika neviens skatītājs.

4.a klase par Iluzionisma muzeju “Mystero”

Iniciatīvas ‘”Latvijas skolas soma” ietvaros 4.a klases skolēni tiešsaistē skatījās izrādi “Mystero”, ko izveidojuši Iluzionisma teātra muzeja “Mystero” veidotāji, burvju mākslinieki Dace, Dante un Enrico Pecoli.

Nodarbības laikā bija iespēja iepazīt burvju skatuves mākslas noslēpumus un attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. Bija iespēja ielūkoties visās muzeja istabās, iemācīties 3 burvju trikus. Pēc izrādes-nodarbības noskatīšanās, skolēni atzina, ka tā bija ļoti aizrautīga un mūsdienīga.

Dažas no skolēnu un vecāku atsauksmēm:

Paldies “Skolas somas” projektam par iespēju noskatīties Mystero. Ļoti, ļoti patika!

Uzzinājām par burvju mākslas vēsturi, kā arī iemācījāmies burvju trikus. Interesanti bija gan bērnam, gan pieaugušajam.

Prieks, ka Latvijā ir tik radošas personības un ceru, ka jaunā paaudze mācīsies, fantazēs un radīs jaunus trikus. Paldies!

Man patika tas, ka mums iemācīja trikus. Vēl tur bija interesanti stāsti. Man nepatika, ka to izrādi var skatīties vienu reizi.

Mēs noskatījāmies Mystero. Domājam, ka tas būs kā šovs, bet tā bija ekskursija pa Iluzionisma muzeju. Bija interesanti, Emīlijai patika. Tur dažus trikus arī parādīja, kas bērniem likās forši un viegli izdarāmi. Kopumā ņemot uzzinājām daudz jauna par iluzionisma un dažādu triku vēsturi.
Tas bija intresanti!

7.b klase zinātnes teātra izrādē “Zinātnes un mākslas krustpunkti”.

Zinātniskā teātra izrādi “Zinātnes un mākslas krustpunkti” tiešsaistē piedāvā Laboratorium.lv.   Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes.

Par pamatu tika ņemta Latvijas vēsturisko pilnmetrāžas spēlfilma “Dvēseļu putenis”. Nodarbība tika parādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Viņi uzzināja, ka tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

1.a un 2.a klase par leļļu teātra izrādi Makss un Morics

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.a un 2.a klases skolēni attālināti skatījās leļļu teātra izrādi “Makss un Morics”.

Bērniem izrāde ļoti patika. Daudziem Maksa un Morica piedzīvojumi likās aizraujoši un smieklīgi. Savukārt daži notikumi likās nejauki, pat ļauni, jo kādam klājās slikti.

Pēc izrādes noskatīšanās bērni savus iespaidus pauda gan rakstiski, gan zīmējumu veidā.

6.a – Cirka/teātra izrādē “Alise Brīnumzemē” – “Ah…Liz”.

Projekta “Skolas soma” ietvaros 6a. klase noskatījās Pecolli veidoto izrādi “Alise Brīnumzemē” – “Ah…Liz”.  Izrādi varēja vērot ierakstā – savā datorā vai citā viedierīcē.

Tā ir krāšņa izrāde ar cirka māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm: Amerikas, Krievijas, Ukrainas, Itālijas. Tērpus šai izrādei darinājusi Latvijas modes māksliniece Elita Patmalniece.

Izrāde bija ļoti bagāta ar specefektiem. Skolēnu atsauksmes bija pozitīvas. Dažiem  aizraujoši bija redzēt piena dūmu paklāju, krāsaino burbuļu šovu un citus vizuālos brīnumus, kādam  elpu aizraujoši bija gaisa akrobātu triki ar krēsliem.

Šī formāta priekšrocība bija tā, ka cirka izrādi varēja noskatīties kopā ar ģimeni, ko arī skolēni dažās ģimenēs izmantoja.

10.a klase Iluzionisma teātrī/ muzejā “Mystero”

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” mūs šogad aizveda virtuālā ekskursijā uz Iluzionisma teātri un muzeju “Mystero”, kurš izkārtots divos stāvos.

Ekskursijā iepazināmies ar oriģinālās iluzionisma skatuves mākslas žanru daudzveidību.  Muzeja Mystero izveidotāji, burvju mākslinieki Dace, Dante un Enrico Pecoli mūs iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un šīs jomas attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē. Viņu eksponāti un pieredze uzkrāta 25 gadu laikā.

Pēc viesošanās Iluzionisma muzejā un teātrī Mystero, skolēni izteica savas domas un vērtējumu par redzēto. Lūk dažas no tām:   

  • Laura: Paldies par iespēju ielūkoties šajā neparastajā piedzīvojumā, kaut arī caur datora ekrānu. Tā kā burvestību un triku pasaule, kā jau daudziem no mums, ir ļoti sveša un pārsteigumu pilna, man liekas, bija diezgan interesanti iepazīties ar šo nozari vairāk, pat pamēģināt salīdzinoši vieglus, bet tikpat iespaidīgu trikus, kā arī pārsteigt ar tiem savus ģimenes locekļus. Patīkami ir uzzināt arī par savas zemes burvju māksliniekiem, jo nav bijusi saskarsme ar tiem, bet patiešām prieks, ka mums arī ir ar ko lepoties! Ir paplašināts zināšanu redzesloks un lieliski pavadīts laiks. Paldies!
  • Helēna: Video bija ļoti interesants. Man visvairāk patika stāstījums par iluzionisma vēsturi, it sevišķi Latvijā. Bet gribēju vairāk dzirdēt par iluzionisma attīstību Latvijā. Man patika, ka triki kurus mācīja bija viegli apgūstami. Gaidīju nedaudz vairāk pašus trikus, bet kopumā bija interesanti skatīties.
  • Marks: Kopumā diezgan interesanti. Uzzināju daudz jauna, nedzirdēta par iluzionismu un tā vēsturi. Tomēr iluzionisma tēma mani īsti nepiesaista un triki datora ekrānā arī nešķiet tik pārsteidzoši.
  • Raitis: Bija interesanti uzzināt par vēsturi un triku veidošanu agrāk un mūsdienās. Labs veids kā uzzināt dažādu informāciju, kuru parasti nevar iegūt, tikai apmeklējot muzeju gida vadībā vai meklējot informāciju internetā. Apkopota informācija un vizualizēti paskaidroja – pievērš uzmanību apmeklētājam.
  • Jānis: Video bija interesants, visvairāk patika tas, ka triki bija labi demonstrēti, patika, ka dažus no tiem paskaidroja. Daži no trikiem man jau bija pazīstami, iepriekš redzēti, tomēr es uzzināju arī daudz ko jaunu. Arī ļoti patika sīki izstāstītā vēsture, kas radīja pat izbrīnu par redzēto un uzzināto. Izcila virtuālā ekskursija, bagāta ar informāciju un izciliem trikiem.
  • Gunta: Patika, ka mani kā skatītāju uzrunāja aktīvi vadītāji, burvju mākslinieku ģimene, kas radīja tūlītēju interesi par izrādi. Pārsteidzoši, bet pat stāstījums par burvju mākslas vēsturi nešķita garlaicīgs! Laikam visbūtiskāk bija tas, ka stāstījums nebija jāuztver kā tikai hronoloģisks faktu savirknējums, bet bija izveidots ļoti pārdomāti – man tas likās ļoti raits, dinamisks un pat aizraujošs. Vadītāja patiesi spēja ieintriģēt, un bija īpašs prieks par tiem dažiem trikiem, kuri tika izskaidroti un iemācīti! Izrādes noslēgumā patika vērot spilgtākos kadrus no burvju mākslinieku šova.