19. februārī devāmies uz muzeju, kas atrodas ļoti tuvu mūsu skolai. Mūs šķir dzelzceļš, kuru var šķērsot tikai pa pārbrauktuvi, tādēļ ceļš uz muzeju sanāk garāks.
Ierodoties muzejā mūs pārsteidza tas, ka mēs bijām vienīgie apmeklētāji. Mūs ielaida pēc tam, kad bijām piezvanījuši pie durvīm, kas, mums ienākot iekšā, tika atkal aizslēgtas. Mūs sagaidīja laipna gide, kas pastāstīja par muzeju – krātuvi. Enerģētikas muzeja krātuves ierīkotas Andrejsalā– arhitekta Karla Felsko projektētajā ēkā, kur kādreiz mitinājās līdzās esošās Rīgas pilsētas pirmās elektrostacijas inženieri ar savām ģimenēm.
Blakus atrodas pirmā elektrostacijas ēka Rīgā. Muzejā mums parādīja 1902.–1903. gadā izstrādāto un dzīvē īstenoto Rīgas pilsētas pirmās elektrostacijas un pilsētas elektrotīkla izveides projekta oriģinālu, ko savulaik izstrādājis slavenais vācu inženieris Oskars fon Millers. Ēku rotā skaists bareljefs ar Rīgas ģerboni. Diemžēl, tagad šī ēka ir pamesta.
Apmeklējumu sākām ar drošības stundu par elektrību, tās plusiem un mīnusiem. Noskatījāmies videofilmu par to, kā ražo elektrību. Nodarbības beigās katrs saņēma Darba burtnīcu ”Elektrodrošības stunda”, CD disku ar muzikālām pasakām par elektrodrošību “Klausi elektrību!” un CD disku ar datorspēli “Elektra”.
Muzejā ir aplūkojama interesanta kolekcija. Kolekcijā aplūkojamas tādas nu jau par retro kļuvušas elektropreces kā, piemēram, veļas mašīna Rīga-60, matu žāvētāji, radio aparāti, putekļsūcēji, rūpnīcas “Straume” ražotie mikseri un kafijas dzirnaviņas, elektriskie gludekļi, vieni no pirmajiem datoriem un citas pazīstamas un nesenā pagātnē lietotas elektroierīces. Vēl redzējām daudzveidīgus elektromontieru darbarīkus, kāpšļus, drošības jostas, ķiveres, dažādas mērierīces, uzskaites aparātus, tai skaitā rūpnīcā VEF ražotos elektroenerģijas skaitītājus, plašu izolatoru kolekciju, kuras interesantākie priekšmeti ir vairāk nekā 100 gadus vecie Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikā Rīgā ražotie augstsprieguma izolatori.
Uzzinājām arī to, ka šī nav vienīgā Latvenergo ekspozīcija. Vēl ir iespēja apmeklēt ekspozīcijas Ķeguma HES un Pļaviņu HES, kā arī par īpaši gatavoto jauno interaktīvo programmu, kas sāks darboties Muzeju naktī 2019.gada maijā. Ceram, ka arī mums izdosies to redzēt!