Par “SUSTENTO”
2002. gada 11. maijā, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, arī Latvijā tika izveidota vairāk nekā 20 nevalstisko organizāciju apvienība, kas spēj pārstāvēt visu cilvēku ar invaliditāti intereses vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī, ievērojot katras grupas intereses.
Šobrīd Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “SUSTENTO” apvieno 54 dažādas organizācijas, kuru biedri ir vairāk kā 50 000 cilvēku ar invaliditāti vai ar hroniskām saslimšanām.
SUSTENTO strādā, lai valdība veidotu tādu politiku, kas nodrošina cilvēku ar invaliditāti un hroniskām slimībām cilvēktiesības un nediskrimināciju, veicinot pilnīgu iekļaušanu sabiedrībā.
SUSTENTO ir dalīborganizācija Eiropas Forumā cilvēkiem ar invaliditāti (Europen Disability Forum – EDF), kurā ir apvienojušies vairāk kā 80 miljoni cilvēku ar invaliditāti Eiropā.
Par projektu
Starptautiskā projektā SENsationalSTEM cels jauniešu ar speciālās izglītības vajadzībām konkurētspēju STEM uzņēmējdarbībā
Mūsdienu uzņēmējdarbībā aizvien vairāk tiek runāts par to, ka darbību nepieciešams balstīt uz eksaktajām zinātnēm, tādām kā IT tehnoloģijas, inženierzinātne u.c. Taču Latvijas statistika liecina, ka tikai neliels skolēnu skaits izvēlas apgūt šos mācību priekšmets – šī tendence vērojama kā vidusskolās, tā arī augstākās izglītības jomā. Lai gan nekādi pētījumi nav veikti, pieredze rāda, ka īpaši maz šajās jomās darbojas skolēni ar speciālās izglītības vajadzībām. Tam ir dažādi iemesli, bet galvenie – skolotāju pieredzes un pašu skolēnu pašpārliecības trūkums.
Lai uzlabotu situāciju, uzsākta triju valstu – Latvijas, Igaunijas un Somijas sadarbība INTEREG projekta “Pārrobežu uzņēmējdarbības attīstība skolēniem ar specialās izglītības vajadzībām zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomās” – SENsationalSTEM ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot apmācību programmu skolēniem ar speciālās izglītības vajadzībām STEM (no angļu valodas STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics) uzņēmējdarbībā, ceļot jauniešu konkurētspēju darba tirgū.
Projektu paredzēts īstenot divos gados, un tajā paredzēts iesaistīt 104 Latvijas, Igaunijas un Somijas skolēnus ar speciālās izglītības vajadzībām, veikt 20 skolotāju apmācību un piesaistīt 20 mentorus, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem praktiskajos uzņēmējdarbības jautājumos. Projekta rezultātā tiks izveidoti 5 starptautiski skolēnu uzņēmumi, kuri būs gatavi uzsākt reālu darbību, kā arī 7 uzņēmumu simulācijas.
Latvijā projekta realizācijā paredzēts iesaistīt 5 skolas, 24 jauniešus, 6 skolotājus un 6 uzņēmējdarbības mentorus. Ceram, ka būsim viena no projektā iesaistītajām skolām!