Attālinātās mācīšanās laikā mūsu skolas skolēni ne vien čakli mācās, bet arī sporto. Katra ģimene ir atradusi veidu, kas viņiem ir vispiemērotākais, lai bērniem un jauniešiem tiku norošinātas fiziskās aktivitātes.
Sporta un ārstnieciskās vingrošanas skolotāji saņem video ierakstus, fotogrāfijas un telefonu ekrānuzņēmumus ar noieto, noskrieto un ar velosipēdu nobraukto kilometru un soļu skaita rādījumiem.
Mūsu skolēni vingro, spēlē futbolu, vingro kopā ar treneri Dināru no raidījuma Tavaklase.lv, staigā pa mežu, spēlē bumbu pa pagalmu, brauc ar skrejriteni un riteni, kāpj kokos, dodas garākos pārgājienos līdz pat 7 km kopā ar vecākiem. Viņi arī skrituļo, skeito, skrien krosiņus gan kopā ar saviem ģimenes locekļiem brāļiem, māsām, vecākiem, gan arī ar ģimenes mīluli suni. Vingro uz dažādiem trenažieriem, izpilda pietupienus, atspiežas, met kūleņus, lēkā pa batutu, lec ar lecamauklu un pilda vieglatlētikas vingrinājumus. Kāda skolniece kopā ar māsu izpilda māsas baleta nodarbību vingrinājumus. Savukārt vidusskolniece ir izveidojusi plānojumu mēnesim, kurā redzamas visas viņas sportiskās aktivitātes: vingošana, soļošana un skriešana, kā arī pašsajūta attiecīgajā dienā.
Skolēni turpina arī sportot izmantojot tiešsaistes nodarbības sporta dejās un capoeira. Esam redzējuši brīnišķīgus fotouzņēmums no nodarbības iekārtajās lentās. Kāda ģimene vienā no istabām ir izveidojusi skvoša spēles laukumu.
Lūk dažas no skolēnu atbildēm uz jautājumu: “ Kādas ir tavas fiziskās aktivitātes attālināto mācību laikā?”.
- „Skrienu uz pastu un spēlēju badmintonu. Dodos garākos pārgājienos pa mežu, kur lēkāju pa ciņiem un kāpju smilšu karjerā. Staigāju pa baļķi. Skrienu apkārt klētij un lēkāju pa batutu.”
- „Esmu aktīvs un smaidīgs, sportoju pie Daugavas.”
- “Vismaz pāris reizes nedēļā cenšos pavingrot arī Jūsu dotos uzdevumus un rādu paraugu mazajam brālim un mammai kā to darīt. Bet ikdienā vairāk sanāk aktivitātes svaigā gaisā. Skriešana, lidojošā šķīvīša mešana, basketbols vai futbols pa pagalmu, akmeņu mešana upē.”
- “Brīvdienās es braucu ar riteni, reizēm ar tēti boksējos un vēl vectēvs man mācīja karatē.”
- “Mājās sportoju skatoties Tavaklase, vigroju arī pēc skolotāja atsūtītajiem video, iesaistās arī mana ģimene, sevišķi brālis.”
- “Es esmu viens, bet visi pārējie mani fiziski audzina. No rīta es vingroju ar mammu, lai viņa pamostos. Pirms pusdienām mēs vingrojam ar brāli, jo viņam sāp mugura. Mums ļoti patīk Jūsu atsūtītie vingrojumi mugurai. Un vakarā, lai labāks miedziņš, mēs visi ejam pastaigāties uz Daugavas malu, bet es braucu ar riteni.”
Neskatoties uz dažādību sportisko aktivitāšu klāstā, skolēni raksta, ka viņiem pietrūkst kopīgās sportošanas un klasesbiedru.
- “Man ļoti pietrūkst klasesbiedru un plašās zāles.”